Do pokojného newyorského rána zasiahne výbuch bomby v obchodnom dome. Terorista, ktorý sa predstaví ako Simon (Jeremy Irons), žiada, že chce jednať iba s polcajtom Johnom McClaneom (Bruce Willis). A čoskoro s ním začne hrať smrtiacu hru, aby Johna totálne zničil. Prikáže mu ísť do Harlemu s transparentom: Neznášam negrov. Pred lynčom Johna zachráni černošský obchodník Zeus Carver (Samuel L. Jackson). Po chvíli dá Simon Johnovi novú úlohu – v jednom z vagónov metra je ďalšia bomba. Ide o blázna, alebo o pomstu proti Johnovi? Alebo sa za všetkým skrýva niečo iné a Simon potrebuje odpútať pozornosť polície, aby nemohla zasiahnuť? (TV JOJ)

genetique

Podľa mňa rovnako atraktívna ako dvojka, ak nie viac! Výhodou je hlavne prostredie a samotný obrovský a pár menších dejových zvratov. Veľmi premyslené hádanky, ktoré musí Willis spolu s L.Jacksonom (potešil a priniesol osvieženie) vyriešiť, čo mi pripomína Indianu Jonesa v meste. Trošku mierne naivné, ale inak veľmi solídny nárez! 90%. ()

sepp

Spouste lidi se tento dil z tetralogie smrtonosnych pasti nelibi a i kdyz je pravda, ze atmosferu jiz nema takovou jako predesle dva snimky, stale McTiernan dokazal udrzet dobre tempo a spad. A nejvice pochvalit si zaslouzi genialni Jeremy Irons. Dokonale ztvranil bratra Hanse Grubera a vtiskl tomuto filmu svoji osobitost, ktery patri mezi me vubec nejoblibenejsi filmy ze vsech. ()

kOCOUR

Třetí díl už je úplně o něčem jiném než jeho dva starší bratříčci. Do děje se vkrádá příliš mnoho postav a John dostává relativně málo prostoru. Řemeslník McTiernan ale uspívá s hrou na kočku a myš stále úspěšně a film neztrácí tempo a humor ani ke konci. Dvěma největšími slabinami jsou nepochybně odfláklý závěr, který vypadá vedle svých závěrových bratří z předešlých dílů jako postižené batole, a především pak mužatkovitý Jeremy Irons, kterému sice nelze upřít snahu nahradit respekt inteligentními formulemi místo vypracované tělesné schránky, ale...není dost zlý a podlý na záporného hrdinu. Celkově vzato je ale "Past trojka" velice zdařilou akční peckou, na třetí díl filmové série až pozoruhodně rychlou a údernou. ()

Sarkastic

(Můj) brácha má prima bráchu? Simon sice Hansovi co do vzhledu zrovna z oka nevypadl, ale stejně jako on má charisma na rozdávání (jestli ne ještě víc) a znovu jde o prvotřídního záporáka. John je zde sice už bez manželky, ale zato se samotným Diem (tudíž kdo by ji potřeboval, že). Akce (i té méně snesitelné) je tady oproti předchozím dvěma dílům ještě víc, stejně tak, a to zvláště potěší, i humoru, ale kompenzace se musela někde projevit, a to v neúměrné délce. Ke konci se už prostě vytratilo napětí a já myslel na to, kolik minut ještě zbývá, to by se stávat nemělo. Takže, stejně jako u jedničky a dvojky to budou celkově znovu 4*. ()

Kaka

Nudná a neakční patlanina, kterou McTiernan pohřbil jednak svoji kariéru a jednak i základní dějovou osu celé Die Hard. Jak jednička, tak dvojka byly souboj jedince proti značné přesile. Jednou mrakodrap, podruhé letiště. Sem tam se nějaký ten detail pozměnil. Harlin je trochu lepší v akci, ale jinak šlo v podstatě o to samé. Tento atraktivní trademark jde však ve třetím pokračování úplně stranou. Ve snaze co nejvíce zaujmout, co nejvíce se odlišit motá režisér dohromady všechno možné. Otočí město vzhůru nohama, uráží černou komunitu, objeví se tu i "pomocník" Samuel L. Jackson (což o to je cool, jen tu jaksi nemá co dělat) a hlavní záporák Jeremy Irons je jednoduše trapný. Akce je sakramensky málo a s dvojkou se absolutně nedá srovnat. Tím nejmenším problémem jsou pak velmi často přítomné pomocné berličky v krkolomném ději (najednou někoho něco napadne a kupodivu to vždycky vyjde), kaskadérské kousky z kategorie snů (jak by mohl někdo přežít skok z cca 10 metrů na železný kontejner) a tupé vizuální efekty (voda v tunelu). ()

• Původně mělo jít o pokračování filmu Rychlý jako blesk (1992) s Brandonem Leem s názvem Simon Says. Po smrti Leeho, ale z projektu sešlo. Studio Warner Bros. se snažilo scénář koupit a udělat z něj Smrtonosnou zbraň 4 (1998), ale místo toho ho koupilo studio 20th Century Fox a přepracovalo ho na Smrtonosnou past 3. (jenik71)
  • John McTiernan si tak veľmi obľúbil nákladný automobil Mack, ktorý bol vo filme používaný, že si ho po dokončení filmu zakúpil. (WalterIK7)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (viac)