Zem je ešte mladá a pod nadvládou démonov a ohňa. Mladý, udatný a krásny barbar Kull (Kevin Sorbo) sa zvláštnou hrou osudu stane kráľom veľkého národa krajiny Valusia po tom, ako zabije starého kráľa. Trón si však musí chrániť, a to najmä pred kráľovnou Akivashou (Tia Carrere), ktorá vstala z mŕtvych a ktorá povolala svojich démonov na vojnu proti Kullovi v snahe ovládnuť planétu... (TV Markíza)

v.indruchova

Toto jsem viděla již jako děcko. Odychovka poplatná své době. Zrcadlí starou historii ve střípcích. Zrada, magie a touha po moci. To bylo vždy naši zhoubou. Láska nesmí chybět, protože i když je to klišé bez ní by ti démoni dávno vyhrály. Dnes bychom se mohli konečně poučit. Zmiňovaná Atlantida opravdu nebyla osidlena barbary ale naopak velcie vyspělou civilizací, která si dosti zle pohrávala s genetikou. I tady můžeme vidět odporný odkaz. Mutanta. Na půl člověka a napůl zvíře. Trochu mi tam nesedí roková hudba, ale hlavní postavy vybraly dobře. Musí se být na co koukat :) ()

movieband

"Takhle bojuje barbar!" Kull je napodobeninou solidního Conana (pravdou je, že původně byl scénář sepisován právě pro jeho třetí pokračování, ale vzhledem k zamítnutí z Arnoldovi strany se film přepsal a do hlavní role Kulla se obsadil Kevin Sorbo z televizního Herkula). Conan se nesnaží hrát na áčkové fantasy. Moc dobře o sobě ví, kde se v žánru zařadit, tudíž některé věci nebijí tak do očí, jak právě v Kullovi, kde jsou pomalu za hranicí stupidity. 40% Kullova scénáře je vážně solidních. Pomalu si nabíhají na obdobně zábavnou fantasy, jak právě jeho zmiňovaný starší bratříček Conan. Bohužel zbylých 60% filmu podráží těmhle 40% nohy brutálním způsobem. Rekvizity mečů, které se svou plastovostí shazují, chování postav je místy dost směšné a nesmyslné. Pravda, nad tímhle vším by se daly přivřít obě oči, aby Kull šahal Conanovi alespoň po kolena. Ale zprasený konec s políbením celý film dohnal do dokonalé tuposti. Kdyby právě konec byl vymyšlený trochu jinak, než takhle blbě, nebránil bych se škatulce - Kull dobyvatel - guilty pleasure. 40% ()

Scaevola

Toporné, rádoby efektní a příběh navíc nemá o čem vyprávět. Chudák Kull, tohle si nezasloužil. - Podle data místního záznamu jsem se k snímku vrátil téměř přesně po deseti letech a nutno říci, že výsledek je téměř totožný, byť jsem shledal vícero pozitiv, takže přihazuji jednu hvězdičku navíc. K. Sorbo si po celou dobu vystačí s jediným výrazem, což se však k postavě vlastně hodí, ostatní ale nemají dostatek prostoru a většinou proměňují své postavy na trapnou parodii sebe sama. Efekty téměř neexistují, ale papundeklové kulisy k žánru prostě patří, a místy řízná metalová muzika dodává snímku těžko popsatelnou atmosféru nejhrubšího béčka. Inu, nesmím znovu zapomenout, že jsem snímek už kdysi viděl. (upraveno 21. 2. 2024) ()

helrohir

Taká nevinná fantasy stupidita. Pokus o pokračovanie Conanovej ságy bez Conana. Kevina Sorba mám celkom v obľube vďaka seriálu Herkules, a aj keď tu hrá podobnú postavu, moje sympatie voči jeho filmovej postave sú podstetne menšie. Príbeh je celkom zaujímavý, avšak celkové stvárnenie je na nízkej úrovni, prevažne kvôli mizerným hercom vo vedľajších postavách, slabej výprave, mizerným digitálnym efektom a v neposlednom rade amatérskej réžii. ()

Rominator

Válečník Kull (Kevin Sorbo) se stává králem Valusie, ale bude se muset mít na pozoru, protože zájemců o trůn je více... Sven Ole Thorsen (král Borna) se objevil pouze na dvě minutky a souboj s ním má Kevin Sorbo. Snímek se nechal inspirovat světy a postavami, které vytvořil spisovatel Robert Ervin Howard (napsal např. povídkové série Conan, Solomon Kane a Kull). Americký spisovatel Lyon Sprague de Camp (napsal několik povídek a knih o Conanovi) má v titulcích kredit jako technický poradce / Technical Advisor. Natáčelo se na Slovensku ve filmových ateliérech Koliba a mořské scény jsou točeny v Chorvatsku. ()

• Scenár, z ktorého film vychádza, bol pôvodne napísaný ako pokračovanie ságy o Conanovi a niesol názov "Conan dobyvateľ". Arnold Schwarzenegger však neprejavil záujem o natáčanie ďalšieho Conana, a tak ho scenáristi mohli premenovať na Kull dobyvateľ a prispôsobiť Kevinovi Sorbovi. (m.a.t.o.)
  • Že byl film původně připravený pro Arnolda Scharzeneggera jako třetí část o Conanovi je obecně známé. Ale již méně se ví, že postava Kulla pochází také z pera stejného spisovatele Roberta E. Howarda. První byl Kull a z něj se Conan zrodil po odmítnutí a přepsání původní verze povídky o Kullovi. Paradoxně Kullův úhlavní literární nepřítel je Thulsa Doom (v češtině Thulsa Soudce), který se ovšem na plátně objevil jako protivník Conana ve filmu Barbar Conan (1982). (Stejšn)
  • Pri nakrúcaní prekonal Kevin Sorbo sériu mŕtvic. Lekári zistili, že prekonal tri oddelené náhle cievne mozgové príhody. „Mal som pocit, ako keby som sa zmenil z mladého atléta na starca,“ opísal svoje trápenie herec. (kacer4)

Další fantasy geroj chystá návrat

Další fantasy geroj chystá návrat

24.11.2009

Údajně povedený /233940/>Solomon Kane si pořád ještě nenašel amerického (a světového) distributora, nového Conana začne Marcus Nispel natáčet až na jaře v Bulharsku, ale už jsou tu plány na… (viac)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (viac)