Hnev Titanov

• Česko Hněv Titánů (viac)

Desať rokov po tom, čo hrdinsky porazil obrovského Krakena, sa Perseus (Sam Worthington), poloboh a Diov syn, snaží viesť pokojný život ako dedinský rybár a otec desaťročného syna Helia. Medzitým zúri boj o moc medzi bohmi a titánmi. Bohovia sú nebezpečne oslabení nedostatkom oddanosti ľudí. Strácajú kontrolu nad uväznenými titánmi a ich hrôzu naháňajúcim vodcom Kronom, otcom dlho vládnucich bratov Dia, Hada a Poseidona. Tento triumvirát premohol svojho mocného otca už dávno a nechal ho hniť v ponurej, bezodnej priepasti Tartaru - väzení, ktoré leží hlboko v podsvetí. Perseus nemôže ignorovať volanie spravodlivosti, keď sa Hades (Ralph Fiennes) a Diov božský syn Ares dohodnú s Kronom na zajatia Dia. Sila a moc titanov je stále väčšia, zato Diovi jeho božská sila dochádza a na zemi sa rozpúta peklo. S pomocou kráľovnej Andromedy (Rosamund Pike), Poseidonove polobožského syna Argenora a padlého boha Hefaista sa Perseus vydáva na zradnú a nebezpečnú výpravu do podsvetia, aby oslobodil Dia, premohol titánov a zachránil tak celé ľudstvo. (TV Markíza)

Kaka

Určitě lepší než jednička. Druhým Titánům se nedá upřít fenomenální technická zdatnost, především pak práce se zvukem a velmi přehledná akce (ačkoliv jsem jí podle traileru čekal více). Zároveň jsou akční scény velmi nápadité a v některých momentech i dost netradiční. Co je spolehlivě zabijí jsou pak nudné dialogy, stokrát viděná kostra děje, tzn. Rozdělit si úkoly, obeznámit se s hlavní misí, dojít někam pro něco a zničit hlavního záporáka. Sem tam po cestě někdo pomůže, někdo zase umře apod. V podstatě sterilní nuda. Ale dík vizuálu a solidnímu Worthingtonovi se to dá úplně v pohodě. Konečně 3D funguje jako 3D a není to jen aby se neřeklo. Což je oproti prvnímu dílu rovněž pokrok. ()

D.Moore

Diova noho! Ve srovnání se Soubojem Titánů je jejich Hněv potěšujícím skokem vzhůru. Když to vezmu kolem a kolem, vadila mi na filmu vlastně jen jedna věc – anglický nápis na hrobu Perseovy ženy. Jinak chválím snad všechno – od zábavného děje, který je vlastně několikanásobným mytologickým rodinným dramatem, přes špičkové efekty (měl jsem pocit, že všechny ty chiméry a kyklopové byli skuteční), herce (duo Fiennes-Neeson, krásná Rosamund Pike, bezvadný Bill Nighy), režii (patlal Letterier by nikdy podobně atmosférické scény, jako je ta v lese kyklopů nebo jedno závěrečné usmíření, nenatočil), hudbu (jednoduchý, ale úderný hlavní motiv) po účes hlavního hrdiny, který konečně vypadá "dobově". ()

Malarkey

Digitální jízda, na kterou by se tvůrci stařičkého Souboje titánů podívali jednou a s opovržením by kopii shlédnutého filmu poplivali a rozkopali samotnou zlostí. Co se totiž neudělá po staru, udělá se s digitálem. Digitální orgie jsou to fakt brutální. Možná i proto je film tak hrozně bláznivý a někdy až šílený. Je to ale zábava, zábava, která je v dnešní době aktuální. Vlastně stejně pitomý jako jednička, bonusem je pak kamera, přes kterou divák skoro nic nevidí, ale přesto by díky ní měl mít podle tvůrců pocit, že tam s bohy je a bojuje po boku Sama Worthingtona. I z toho důvodu o hvězdičku dolů. ()

Shakers

Sequel ako sa patrí. Desať minút príbeh a zvyšok len omáčka a akcie. Nie že by mi to vadilo, veď prvý film bol predsa rovnaký, ale niekedy už ma unavujú tieto filmy na efekt. Po trailery som myslel, že to bude fakt lepšie ako prvý diel, ale ten ukázal doslova všetko a tak už sa nebolo moc na čo tešiť. Aj keď treba priznať, že niektoré akcie sa podarili a kamera je tiež lahodná. Čo sa týka zmeny režiséra alebo predstaviteľky Andromedy, či hudobného skladateľa, tak tie mi moc nevadia. Dvojka ma výhodu v tom, že to nieje Remake, takže väčšinu bude baviť viac asi tento diel. Celý film je v podstate len jedna akcia s prestávkami, ale našťastie je film dosť krátky a tie bitky vás ani tak neomrzia. Oblúbený soundtrack: Wrath of Titans. 65% - 3* ()

TeeAge

|| Scenár: Dan Mazeau, David Leslie Johnson / Story by Greg Berlanti / Based on Clash of the Titans by Beverley Cross | Hudba: Javier Navarrete | Produkcia: Basil Iwanyk, Polly Cohen Jehnsen | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Legendary Pictures | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 301,970,083 $ || KeĎ niekto postaví svôj dom na piesku, nemôže očakávať, že bude stáť, ako na skale... Zakopaný pes je ako väčšinou v neschopnosti scenára prehĺbenia postáv. Herecká garda a apokaliptické scény už dávno neboli tak premárnenou možnosťou o klenot s antickým námetom. ()

• Film se natáčel ve studiích poblíž Londýna a dále se přesunul do Surrey v jižním Walesu a na Kanárské ostrovy, konkrétně na ostrov Tenerife. (POMO)

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (viac)

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Tato zpráva je spíš pro zasmání. Ale co my víme. Adaptace mládežnické sci-fi Suzanne Collinsové už přes tři týdny suverénně kraluje americkému komerčnímu žebříčku. Nesundaly jej ani nové Prcičky, ani… (viac)

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (viac)