Superman/Batman: Veřejní nepřátelé

• USA Superman/Batman: Public Enemies
všetky plagáty

Země zmítaná potížemi přijala zoufalé řešení: Lex Luthor se stal prezidentem a Liga spravedlivých je ve službách vlády. Proti novému režimu se postavili jen Batman a Superman – a jejich neloajálnost je přesně tím, oč Luthor usiloval. Využil jejich statut vyděděnců, vyprovokoval proti Supermanovi skandál a konečně slaví vítězství nad mužem z oceli. Tento originální animovaný film DC Universe, založený na populárním comicsu Jepha Loeba a Eda McGuinnesse, natočený ve výkonné produkci Bruce Timma a opatřený hlasy herců z animovaných televizních seriálů Batman a Superman, včetně Kevina Conroye, Tima Dalyho a Clancyho Browna, překypuje politickými intrikami a akcí nabitými souboji mezi hrdiny, kteří bez výjimky věří, že právě oni stojí na správné straně zákona. (oficiálny text distribútora)

Ezekiel1

Stupidní, předvídatelné až groteskně nelogické. Fanoušci comixu mohou být nadšeni častými souboji mezi hrdiny, ale to je tak vše, co tento příběh nabízí. Už samotný fakt Luthora jako amerického prezidenta je směšný a vrcholem je přežití Batmana po srážce s meteorem :) 2* za výtvarnou stránku...jinak žádné větší pozitivum jsem neshledal. ()

Xmilden

Zajímavé setkání dvou superhrdinů. Nezůstalo ovšem pouze u Bruce Wayna a syna Jor-Ela, ve filmu se objevila celá řada jejich protivníků, z nichž jsem neznal ani jednoho. Soubojů se tady udává opravdu spousta, ale mě tyhle animované komiksy moc pod vousy nejdou. Pokud můžu vždy dám raději přednost hranému zpracování. Pro mě pouze taková výplň nedělního večera, s krátkou stopáží. ()

JohnnyD

Začína sa to úžasne - svet je v chaose, vrcholí hospodárska kríza, Lex Luthor sa stáva prezidentom, superhrdinovia sa pridávajú na jeho stranu v snahe bojovať proti zločinu, ostatných vyhlasuje za samozvaných hrdinov/zločincov nad zákonom. Skvelo rozohraná hra s otrasným vyvrcholením. Dejová línia s meteoritom je mizerná, no až záverečný zvrat s japonským chlapcom je vrcholom biedy. Na druhej strane aj tu sa nachádza niekoľko skvelých okamihov - najmä bounty hunting na Supermana v podobe celej plejády zloduchov ako Mr. Freeze, Bane, či strašidelná Silver Banshee. No Batman je tu opäť štatista do počtu a z jeho univerza sa nič relevantné neprepašovalo. Neverím, že DC nemá v ruke lepšie komiksové príbehy na sfilmovanie, že musí (podobne ako ďalšia zo série Apocalypse) nakrúcať také priemerné brečky... ()

teutates

Moja okamžita reakcia po snímku... "to mne poser". Asi je zbytočné písať, že vidieť toto dielo na veľkom plátne v reálnom prevedení by potešilo nielen mňa. Len pri sledovaní tohto mi behal mráz po chrbte. Množstvo hrdinov, ktorý tuna "poletovali"... wow. Asi vo mne ešte stále drieme malý chlapec :) Ústredná dvojica pohromade... wow. Rád by som sa dožil dôstojného prevedenia týchto hrdinov na filmové plátna. 8/10 tých wow je tuna oveľa viac... (rivalita Lexa a Supermana, široký záber scenára...) ()

novoten

Malá galerie antihrdinů DC Comics a správně potemnělá akční podívaná v jednom? Mám to mít. Adaptaci komiksu, za kterým stojí můj oblíbený Jeph Loeb, jsem si nemohl nechat ujít a jsem moc rád, že prodloužená hodinka Kal-Ela a Bruce Waynea dopadla právě takhle. I přes přítomnost různorodých charakterů Metalla nebo Captaina Marvela jsou totiž Veřejní nepřátelé napínavým politickým thrillerem a zároveň nadnesenou jízdou plnou efektních soubojů. Když se hmatatelná atmosféra dusna éry prezidenta Luthora příjemně plíží z každého dialogu, je spolehnutí už jen na jednu dvojici. ()

• Všechna práce s herci probíhala v jedné místnosti, aby byla umožněna vzájemná interakce. (JORDY)