Liga spravedlivých: Válka

• USA Justice League: War

Mimozemšťané útočí na Zemi, a tak se partička těch největších superhrdinů - Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lanterna, Flash, Shazam a Cyborg - rozhodne spojit své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. Mimozemšťané útočí na Zemi a hrozí katastrofickou likvidací celého světa. Ve filmu Justice League: War se poprvé v historii schází partička těch největších hrdinů planety, kteří jsou odhodlaní bojovat za její záchranu. Když mocný Darkseid napadne se svou obří a nezdolnou armádou Zemi, skupina vykořeněných superhrdinů dříve narážejících na nepochopení a - v některých případech - i na pronásledování úřady, spatřuje jediný způsob, jak mimozemské invazi zabránit, v sestavení jednotného týmu. Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Shazam a Cyborg spojí své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. (HBO Europe)

PauloZ

Čekal jsme kvalitu obdobnou Jayovách předešlích filmů a dostal jsem ji. Za mě jasně palec hore. DC heroes opět po kupě proti Darkseidovi... to by byl námět pro hraný celovečerák jak vyšitý, neboť Darkseid je opravdu badass! Poprvé jsem měl také možnost nahlédnout, jak se stal z Visctora Stonea androidí Cyborg. Nice show. :) ()

Kaluž

Ale jo, dalo se to zkousnout. Skalní fandové vyřvávali cosi o sračkách, ale faktem je, že přesně takhle to má vypadat. Green Lantern a jeho pitomé fórky, za všech okolností hardcore Batman, puberťácký Flash, emancipovaná Amazonka a nesmělý übermensch v červenomodrém. Látá se to tam hlava nehlava, akce střídá akci, tohle je zkrátka mainstream, který se s něčím jako je hlubší poselství dvakrát nesere. A Darkseidův nájezd je boží, takovou řež bych moc rád viděl v hraném filmu. Tuctová animace mi však nedovolí jít výše než nad mírný nadprůměr. ()

Luk Skywalker

Slabý děj je zde vykompenzován zničeném čtvrtiny města, což je zde oproti dřívějším Justice League filmů velký propad. Jedná se o kompletní restart série, kde se mnoho hrdinů nezná či zná se jen, že o sobě slyšeli, výjimku tvoří Green Lantern a Flash, ty se znají z dřívějška. Některé postavy dostaly novou vizáž nebo nový oblek či se nakouslo i emocionální souznění. Je zde ukázán vznik Cyborga a jeho připojení k "partě" spolu se Shazamen (dorazili později). A Wonder Woman tu často máchá mečem i před běžnými lidmi. ()

kaylin

Tohle je v podstatě převyprávění prvního příběhu z komiksové série "Justice League", který vytvořili Geoff Johns a Jim Lee. Skoro se mi chce říct, že to je celé. Jsou zde známí supehrdinové, je to akční, ale vlastně to není nic jiného než DC variace na "Avengers". Nebaví mě tyhle filmy, je to pro skalní fanoušky a já jím očividně nejsem. Jenže ono to nevyniká ani filmově. Takový "Lego: Batman" je o třídu lepší a hlavně zábavnější. ()

Shakers

Slušná dávka akcie, ktorú skúsený Jay Oliva dokáže divákom predať, len škoda príbehu, ktorý je nevýrazný a ktorý tu v podstate ani nieje. Inak slušná fightovačka, ktorá je natiahnutá na 80 minút a už len preto nedokáže nudiť a ďalší dôvod je ten, že najlepší komiksový hero - Batman - ma nie len najviac priestoru, ale aj najlepšie hlášky. 80% - 4* ()

• V produkci DC Animated většinou propůjčuje Supermanovi hlas George Newbern, zde však namluvil postavu Steva Trevora. (Caszidy)
  • Film je inšpirovaný komiksom "Justice League Volume 1: Origin (The New 52)", výraznejším rozdielom je akurát nahradenie Aquamana Shazamom. (slavo_held)
  • V čase 45:30 se Shazam představí a řekne svoje jméno Shazam, ale přitom se nepromění zpět na Billyho. (nedvva)