DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

• USA Justice League: Throne of Atlantis

Řekne-li se Atlantida, vyvstanou na mysli slova jako temnota, záhada nebo mýtus. A přitom tato říše, která obyvatelům pevniny už dávno vymizela z paměti, stojí na pokraji války. Její odlehlé kouty se po útoku na vojenskou ponorku vydá prozkoumat Kyborg. Temné hlubiny však kromě vraku plavidla skrývají hrozbu tak mocnou, že přiměje právě vzniklou Ligu spravedlivých ke společné akci. Mezitím se po souši, tisíce mil od mořského dna, potlouká osamělý muž. Jmenuje se Arthur Curry, má nadpřirozené schopnosti a je patrně jediný, kdo dokáže smířit starodávný svět Atlantidy s tím naším. Postavte se spolu se Supermanem, Batmanem, Wonder Woman a dalšími členy Ligy spravedlivých Ormovi, zbraním z jiné dimenze i nepřízni osudu. Vychutnejte si další působivý příběh z produkce DC Universe, v níž jedinou šanci lidstva v souboji s temnými silami ztělesňuje Aquaman! (Magic Box)

dee-key

Průměrný animák s průměrnou animací. Sice musím ocenit některé dobře provedené řežby, ale tím asi končí výčet kvalit, protože příběh je docela děravý a kýčovitý. Navíc Orm si s trojzubcem vyndá celou Justice League a všechno aby zachraňoval Batman se svým "geniálním" nápadem... A Green Lantern se zmohl na veliký chodící vysavač? WTF? Krom toho jestli Atlanťané chtěli obsadit souš s tou směšnou armádičkou...? JL je prostě banda poloimpotentních padavek, kteří jsou tam dobří jen k tomu, aby z Aquaman vypadal jako větší hrdina. Podle mě to mělo daleko větší potenciál. ()

Mouchal

Rozhodně to není takový průser jako V pasti času. Vlastně podle mě to vůbec špatné nebylo. Aquaman je sice hrdina, který v DC většinu času hraje spíše druhé housle, pravda, ale proč by neměl jeho origin příběh dostat plnohodnotné komiksové zpracování? Pro někoho se holt jedná o naprostou tupou a prkennou postavu, ale při dobrém zpracování může být z Aquamana celkem dost dobrý drtič koulí. Co se mi zde ale moc nepozdávalo byl hlavní záporák, který si s (sice s magickou) vidličkou dával dost bez problémů celou slavnou JL. Je pouze hrstka padouchů, kteří dokáží zatopit JL v celé její sestavě a Orm k nim podle mě rozhodně nepatří (ale zas uznávám, že Darkseid se už objevil a Lex nemůže být v každém filmu). Ještě jedna rychlá poznámka - vůbec mi nevadí, že zde Supík začíná "dělat" do WW. Hlavně potom, co jsem viděl tu otravnou verzi Lois z hraných filmů. Hodnotím slabými 4*. 70% ()

hroubek

DC animáky jsou prostě někde jinde, než konkurence. A to platí i pro Trůn Atlantidy, který je mnohem slabší, než jsme zvyklí. Úvod je luxusní a krásně otevírá příběh. Celkově je animák hodně komorní a pomalejší a hodně se pracuje s postavami. Nejlépe je to vidět na Cyborgovi a pak na vztahu Supermana s Wonder Woman a Lois. Ale hlavně je to příběh o Arturovi/Aquamanovi, který je zde prodán velmi dobře a tak nějak se v něm dozvíte všechno důležité. Dost zklame závěrečná rubačka, která není, tak efektivní jak by se mohlo zdát. Trošku zamrzí, že zbytek členu ligy je tady za hláškaře a posouvače příběhu. Hodně moc se mě líbila prezentace Atlantidy a hlavně postava královny a Mera. Trůn Atlantidy není nejakčnější podívanou, ale je to komornější a v některých ohledech se jde více do hloubky a za to palec nahoru a zvláště, když pod titulková scéna ukazuje velmi zajímavé rozvíjení příběhu. ()

DEMON

Aj tie 3 hviezdicky su so silnym prizmurenim oci, nakolko pribeh bol poslabsi a silne predvidatelny a akcie pramalo. A Ocean Master bol ubohucky, s vynimkou kratkej sekcie na zaver. Bats tradicne najvacsi borec, velmi prijemne sa javil Flash a potesila Mera, ktora ukazala, ze sa moze rovnat aj Diane (aj ked Flashpoint Paradox dal na javo, ze na WW predsa len nema). Je trosku skoda, ze Superman oproti predchadzajucemu dielu "serie" vyrazne zaostaval, ale na druhej strane mali aspon ostatni ucinkujuci prilezitost viac sa ukazat. ()

SonGokussj

Poslední dobou jsem si Marvelovky / DC velmi oblíbil a na Throne of Atlantis velice těšil. Bylo to však vcelku zklamání. Naprosto jednoduchý, nevýrazný příběh, žádné zvraty. Nejsilnějších bylo asi prvních 10 minut. Útok na pevninu byl vyloženě komický, věta "Millions will die!!!" byla totálně přestřelená, protože se útočilo asi za pomocí 100 vojáků, které by zvládl oddělat během chvilky Flash. Jediný záporák, který představoval alespoň nějakou hrozbu, byl přemožen jedním úderem do tváře. Nehodlám to ani nazývat spoilerama, protože to nijak nenaruší finální pocity z filmu. U mě tedy vcelku zklamání. 45% ()