Susan a Daniel jsou dobře situovaný manželský pár. Jejich vztah je v poslední době vzhledem k pracovnímu nasazení napjatý. Slunná dovolená na Bahamách spojená s relaxačním potápěním vypadá jako vynikající nápad - ovšem jen do okamžiku, kdy se dvojice rozhodne zúčastnit turistického výletu ke korálovému atolu. Manželé se na plných čtyřiadvacet hodin ocitají sami na volném moři, vystaveni všem představitelným útokům vodního světa, který dosud považovali jen za zajímavý objekt pozorování. (oficiálny text distribútora)

Radyo

Na rozdíl od většiny jsem já zklamán nebyl. Nepovažuji tento film za žádný filmařský skvost, vlastně není výjimečný ničím, kromě jediného atributu, a tím je námět. Zcela jistě se dalo s takto slibným příběhem vyhrát víc, než jak to udělal Kentis, ale je to skutečně nutné? Jak byste chtěli dvoudenní drama shrnout necelé do hodiny a půl, abyste stihli popsat narůstající paniku hlavních aktérů a aspoň částečně ji konfrontovat s prostřihy na pobřežní idylku? Filmu dává velký náboj fakt, že se skutečně někomu stal (samozřejmě že ne doslova takto) a já myslím, že tvůrci se námětu zhostili slušně a přetvořili jen na koukatelný snímek s mírnými chybičkami, které ale vyvažuje právě ta tragická autentičnost boje dvou ztracených duší někde uprostřed oceánu. Nicméně každý má právo na svůj názor a pokud jste na tomto filmu chtěli hledat negativa, tak jste je jistě našli. Já je nehledal a i proto jsem spokojen. ()

ClintEastwood

Čelisti to samozřejmě nejsou, ale ruční kamera, skutečný námět, vnady hlavní představitelky a atmosféra snímku, kdy jsou dva mladí lidé zapomenuti v širých pastvinách oploutvených ptedátorů - povyšují Otevřené moře ke čtyřem hvězdám (noční scéna je nejhorší). Film, který podpořil mou tezi - koupat se na dovolené u moře pouze v bazénu. ()

genetique

Odvážny to pokus natočiť amatérsky nízkorozpočtový film (a je to strašne cítiť) a navyše digitálnou kamerou. Nepodarilo sa. O trošku lepšie hodnotenie sa zaslúžilo posledných 20minút, keď sa konečne začne niečo diať a atmosféra dokonca aj trošku zhustla. Inak je celý film nudný, jednotvárny, ťažkopádny a fádny. A nezachraňuje to ani tých sto žralokov dookola. Tvorcovské zúfalstvo je poznať, keď na vyplnenie stopáže slúžia zábery okolitej oblohy a pokojnej morskej hladiny, ktoré tvorili dokopy asi desať minút. 50%. ()

anais

Na tomto filmu je příjemné jak minimalisticky působí, a přitom dokáže vyvolat velice silné momenty. Podobně jako před lety Blair witch. Těch několik záběrů ve kterých se objeví žraloci je vskutku napínavých, a asi nikomu se zatím nepodařilo Spielbergovým Čelistem přiblížit tak blízko, co se strachu z hlubinných monster týče. Film se zaměřuje pouze na dvě postavy, které jsou zapomenuty uprostřed oceánu. To se zdálo z počátku jako klad, ale postupně jako by scénáristovi došli nápady a dialogy jako by vařili ze slané vody. Asi nejlepším momentem se mi zdála situace v níž se ta slečna probudí na hladině sama. Strach z hloubky, šok z náhlého osamění je téměř hmatatelný. Bohužel, těchto momentů ve filmu příliš není. ()

Anderton

Ťažko povedať, čím sa vyhrabal ultra nízkorozpočtový film z hlbín nezáujmu na plátna multiplexov. Žeby námet? Žeby akýsi post blair witchovský syndróm ručnej kamery? Žeby opätovná chuť na žraloky na veľkom plátne? Asi by to bolo zaujímavejšie ako pol hodinový hraný dokument, kde by sme sa nemuseli zapodievať hádkami manželov a sústredili sa iba na atmosféru a strach. Experiment, ktorý sa dá raz zkusnúť, ale ktorý vás nijako neobohatí. ()

• Ve filmu byli použiti karibští útesoví žraloci. (KucC)
  • Film se obešel bez digitálních efektů. (Karlos80)
  • Herci Blanchard Ryanová a Daniel Travis museli strávit více než 120 hodin ve vodě, vzdálení na 20 mil od nejbližšího břehu a obklopení všemi možnými druhy vodní fauny, včetně skutečných žraloků. (hippyman)