Malé mestečko Amity, ktorého hlavné príjmy plynú z letných mesiacov od turistov, sa pomaly spamätáva z finančnej katastrofy, spôsobenej pred štyrmi rokmi vyčíňaním krvilačného žraloka, ktorý začal loviť blízko miestnych pláží a zabil viacero ľudí. Zdá sa, že ľudia sa pomaly začínajú vracať a starosta Larry Vaughn (Murray Hamilton) sa stretáva s podnikateľom Lenom Petersonom (Joseph Mascolo), ktorý chce investovať do realít. Práve v čase ich stretnutia sa dvaja potápači vyberú preskúmať oblasť, kde pred rokmi policajný náčelník Martin Brody (Roy Scheider) zabil obrovského žraloka. Nečakane sa objaví ďalší žralok a oboch potápačov zabije. Onedlho žralok zabije dievča na vodných lyžiach, zničí motorový čln a zabije aj jej matku. Brodymu je jasné, že k Amity dorazil ďalší obrovský žralok a chce nechať zavrieť pláže. Vaughn a Peterson však o tom nechcú ani počuť. Brody chce zavolať na pomoc priateľa Matta Hoopera, ten je však na výprave za polárnym kruhom a vráti sa až o niekoľko mesiacov. Brody sa však nevzdáva. Svojim synom Michaelovi (Mark Gruner) a Seanovi (Marc Gilpin) zakáže účasť na jachtárskych pretekoch, kde má byť aj starostov mladší syn. Všetci sa domnievajú, že Brodyho obavy sú spôsobené traumou spred rokov. Brody však nespúšťa oči z morskej hladiny a keď zbadá tmavý tieň pod hladinou, spôsobí poplach, ktorý vydesí turistov a rozzúri starostu, pretože sa ukáže, že išlo o planý poplach. Brodyho prepustia a keď sa vráti domov, zistí, že jeho synovia napriek zákazu vyrazili aj s priateľmi na more. Vyzbrojí sa, vyrazí za nimi a dúfa, že ich nájde skôr, než bude neskoro... (TV JOJ)

Němi

Pořád ještě koukatelné pokračování perfektního filmu, doplácející nejvíce na svůj název... ten ho ovšem na druhou stranu pořád šíří dál. Atmosféra zůstala zachována, herci až na Dreyfusse se vrátili... i ten žralok je pořád stejnej kus plastu. Nápad se tu samozřejmě maximálně recykluje, ale nové postavy to vyjímečně zachraňují. Skupina teenagerů, ač dneska už působící legračně, je v porovnání s filmy z té doby překvapivě životná a netrpí žádnou očividnou demencí. Místy je to navíc opravdu napínave. Szwarc se snažil, Schneider taky dře jak to jde... Dohromady povedenější skorobéčko, vonící stejně jako jednička krvavou mořskou vodou a všemožnejma kusama těl. ()

WolfR

Čelisti 2 jsou rozhodně o dost horší než slavný první díl, ale stále je to příjemně koukatelné. Scény se žralokem jsou slušné, Roy Scheider ve své roli opět září a stejně jako v jedničce je tady opět senzační hudba. Ale už je to jen film na deštivé odpoledne. Neboť atmosféra originálu je nenávratně v tahu. Je to čistý průměr, 3 hvězdy. ()

D.Moore

Napětí je to tam (skoro ani na chvíli jsem neměl ten vtíravý pocit "Co kdyby se teď objevil žralok?", on se prostě vždycky objevil zničehonic), hravá režie rovněž, jen žralok, John Williams (který tu atmosféru dost zachraňuje), Roy Scheider a pár dalších zůstali. Druhé Čelisti jsou zkrátka jen dalším filmem s lidožravým žralokem, který se nemůže rovnat Spielbergovu nepřekonatelnému originálu, ale na druhou stranu není naaštěstí ani úplně pitomý. ()

Campbell

Ať si říká kdo chce co chce, já žraločí filmy prostě miluju, a čelisti jsou nádherná ukázka toho jak se to má dělat. Jasně Čelisti 2 rozhodně nemají na první díl. Ale každopádně i tak mě dokážou dokonale zaujmout. Scheider je prostě borec a frája. Ten se do vody bát nemusí. Ostatní jsou též v pohodě. Hamilton je stále pěknej mizera, ale jakmile začnou problémy stáhne vocas. Film se drží klasického "mořského" klišé. Někdo umře, policajt to začne šetřit, nikdo mu nevěří, tak jde na lov sám. Za zmínku stojí stále cool vypadající žralok, a hlavně super konec. Z jedničky kromě Scheidera a žraloka tu zůstala i hudba která je jako vždy vynikající(to víte Williams). Já si nemůžu moc stěžovat. Prvním Čelistem dávám 100% a druhým 90%. Jsem spokojen. Szwarc ukazuje že na eko-horory rozhodně má, ještě od tohoto režiséra doporučuji Bug, kterej je sice slabší než Čelisti 2, ale rozhodně stojí za zkouknutí. ()

Goldbeater

Chudák šerif (mimochodem Scheider táhne hodnocení hodně nahoru) ví, že na pobřeží vládne žralok, avšak nikdo mu opět nevěří. Nečekal jsem nic víc, než aspoň solidní hororovou zábavu. Něčeho málo jsem se i dočkal, ovšem na skvělý první díl to nemá ani zdaleka. Stále je zde výborný soundtrack Johna Williamse, ale už nepůsobí tak tajemně a nebezpečně jako předtím. I když útoky žraloka sice vidíme, ničeho detailního se nedočkáme, což je podle mě škoda. Napětí samozřejmě funguje, natahované finále ale zamrzí. Zkrácení by možná neuškodilo, stále to však bylo docela pěkné pokoukání. ()

• Vzhledem k problémům s počasím a životním prostředím byla většina filmu natočena v okolí Fort Walton Beach na Floridě. (PußyMagnet)
  • Většina mořských scén byla natočena v zátoce Choctawhatchee. (PußyMagnet)