Wednesday vyhodí ze školy kvůli nádherně krutému vtípku, a tak ji její rodiče zapíšou na Akademii Nevermore, kde se do sebe kdysi zamilovali. (Netflix)

Thalin

Rozhodovala jsem se, zda dát tři nebo čtyři hvězdy, protože to bylo tak na hranici. Ortega hraje skvěle dívku bez emocí a výrazů, ale místy je to trošku přehnané. Jako sledovat budoucího sériového vraha ve školních letech. Nepůsobí to zkrátka tak nadneseně, jako v předešlých verzích Wednesday. Viděla jsem sice jen filmy a původní seriál o Addamsových, ale nepamatuju si, že by tam Wednesday projevovala až takový odpor ke své rodině a k matce obzvlášť. Tady každým svým slovem k rodičům dává najevo, jak jimi pohrdá a štvou ji. To mi tam trošku nesedělo. Neustálé urážení všech kolem bylo taky místy trošku zbytečné. Ale zahrála to dobře, o tom žádná.  Ale zasenevím, jak je to v komiksech. Každopádně vizuálně vypadá seriál dobře. Nevermore je taková kombinace gothiky, ponura a moderna. Ale opět, jako v každém seriálu o mladých od Netflixu, to už z kraje tlačí na třídy, postavení, rozdělování a kraviny ohledně sociálních sítí. Takže vlastně nic odlišného od jiných seriálů z prostředí střední školy. Jen tady do školy chodí i upíři, vlkodlaci a sirény. Uvidím, jestli tohle přidání fantasy žánru bude dělat dobrotu nebo ne. V seriálu na podobné věci byly jen narážky, ale třeba pravý vlkodlak se tam neobjevil, pokud vím. Stejně tak přidání jasnovideckých schopností Wednesday. Snad se tady nepřepálí ta hranice, kdy z toho bude jen cringe rádoby fantasy v čele se známou pesimistkou. ()

fr3ak

Nebavilo, spíš sralo. Ortega je určitě fajn, ale jinak vlastně nevím co bych na tom měl chválit? Digibordel to určitě nebude (triky doslova k zblití). Seriál evidentně víc cílí na pubertální publikum, který bude mít z rádoby rebelující Wednesday svůj vzor, jakkoliv spíš poplatnej době, než čemukoliv jinýmu (drobná holka samozřejmě nemá problém mlátit kluky a skutečnej rival nesmí bejt nikdo jinej, než další holka, ale co taky čekat jinýho u Netflixu), protože už první epizoda jesně ukazuje na čí straně Wednesday je a kam se bude směřovat. O celkové připosranosti nemluvě (vážně, co tam krom piraní, který navíc vypadaj spíš komicky vlastně bylo?) Naprosto chápu proč je z toho takovej hit, ale já s díky odcházím... ()

Anderton

Rozhodne ma najviac na pilote seriálu z dobre známeho vesmíru bavili Wednesdayine hlášky. Asi budú v tejto kadencii pokračovať naprieč celou sériou. Už menej ma bavil svet, do ktorého je príbeh jej školských rokov zasadený. Rozohráva sa tu väčšia fantasy zápletka v štýle Harryho Pottera a či som zrovna na to v prípade Addamsovcov pripravený, si nie som istý. Burtona príliš necítiť, snáď až na vizáž hlavnej postavy a interiér jej izby. ()

Marze

Sarkasticka a smutna, v jadru dobra, i kdyz cynicka 16 leta Wendesday z hororove rodiny Adamsovych podle popkulturniho serialu se jmenuje podle povery, ze stredecni dite neprinasi nic dobreho. Ovsem serial je oproti Wendesday zcela konvencni. Propaguje diverzitu a ohled k druhym. Pobavily me hlasky jako "I seriovi vrazi maji lepsi interpunkci". ()

Necrotongue

K seriálům probuzeného Netflixu přistupuji s nejvyšší opatrností, protože v nich často bývá politické poselství důležitější než samotný příběh. Pilotní díl mě nikterak nenaštval, zároveň mě ale nepřesvědčil o tom, že bych měl přehnaně hýřit pěticípými. Wednesday byla a je mou nejoblíbenější postavou ze všech Addamsových, a přestože u mě Jenna Ortega netrumfne Christinu Ricci (na moment, kdy na táboře přinutili Wednesday k úsměvu, nikdy nezapomenu), role jí evidentně sedí, takže tady problém nevidím. Příliš mě nepotěšil místní klon Bradavic říznutý Školou profesora Xaviera ani nadměrný výskyt potenciálních hezounů, takže mi nezbývá než doufat, že mě nečeká další romance s účastí vlkodlaků a upírů. No, počkám a uvidím. Doslova. / "Na tvý straně se asi poblila duha." / Poučení: Nezabíjej ryby tím, že je vypustíš do chlorované vody. ()

• Na začátku epizody zazní píseň „Non, Je Ne Regrette Rien“ od Édith Piaf. (Duoscop)
  • Keď riaditeľka Weemsová vysadí Wednesday na terapii, na budove terapeuta je nápis Millar & Gough Realty. Alfred Millar a Miles Gough sú tvorcovia seriálu. Spodný údaj na tabuli je "N. Testa", čo je odkaz na spolupracujúcu producentku Natalie Testa. (molcan2)
  • Keď Wednesday konfrontuje Vec s tým, že ju sledujú, Wednesday sa domnieva, že ju rodičia špehujú, ale Vec napíše slovo "Worried" pomocou prstovej abecedy v americkom posunkovom jazyku. (molcan2)