Rok 1939. Zkušebnímu pilotovi Danielovi McCormickovi dal život vše, po čem toužil - létá na skvělém letadle v nově zformovaném letectvu, má skvělého přítele vědce Harryho Finleye a neméně skvělou přítelkyni a lásku od dětství Helenu. O zamýšleném sňatku s ní ví jen on sám. Nenašel zatím odvahu ji to oznámit. Jednoho dne Helena zahyne při nehodě a Daniel si pozdě uvědomí, že již nikdy nebude mít příležitost jí říct, jak moc ji miluje. Radost ze života je ta tam. Daniel se rozhodne pomoci Harrymu při jednom z přísně tajných pokusů se zmrazováním látek. Bude prvním člověkem, který se nechá zmrazit ne jeden rok. Jenže skutečnost je jiná. Daniel je ve svém mrazivém loži nalezen dvěma kluky až po padesáti letech. Je zcela sám v naprosto cizím prostředí a své okolí téměř nepoznává. Díky přátelství malého Nata a jeho matky Claire postupně poznává, že zatímco čas na nikoho nepočká, láska je věčná... (oficiálny text distribútora)

xavierr13

Zaujimavý námet...zpracovanie nie je špatné, len je všetko také neoriginálne - keby film vznikol o 10 rokov skôr, bola by to bomba, ale takto ma to nezaujalo, aj ked motív rychlého stárnutia po hybernácii je podla mna strašne zaujimavé. Film na popoludnie, povedal by som...večer by som sním nezabíjal. ()

Anderton

Je príjemné občas naraziť na film, kde sa hlavná postava dostane omylom do iného času a pri tom to nie je kvázi bláznivá komédia, čerpajúca humor zo situácii, kde sa máme smiať na konfrontácii tejto osoby s výdobytkami civilizácie, ktoré nepozná. Navždy mladý je film, ktorý má dobrý námet, dobré obsadenie a slzopudné spracovanie. Nechcem to režisérovi vyčítať, pretože cieľová skupina si určite poplače a svojho času som od pár dievčat počul na tento film iba samú chválu, takže to funguje. Na mňa pôsobí film už mierne retro a asi som ho nemal pozerať so slovenským dabingom, pretože ten sa vždy musí pochváliť príšerným zachytením detských postáv. Spev Elijaha Wooda prekročil mieru akejkoľvek miery znesiteľnosti, pričom verím, že v origináli by som sa nad trápnosťou scény ani nepozastavil. ()

Skuby47

Originální nápaditý sci-fi příběh s dobrým hereckým obsazením, pohodovou atmosférou a dojemným závěrem, kterému ani čas neubral na působivosti. Viděla jsem ho už víckrát a pořád mě dojímá. Taky bych se chtěla nechat zmrazit a probudit se za 100 let, abych se podívala, jak to na světě vypadá, pokud ještě nějaký svět bude. ()

moviepill

Áno, je to slaďák, áno je to naivné, ale je to tak zaujímavý námet, že spolu s kvalitným hereckým výkonom Mela Gibsona musím dať 4*. Trochu mi prekážalo obsadenie inak výbornej Jamie Lee Curtis, ktorá sa imho ku Gibsonovi ako potenciálna partnerka nehodila. Najviac mi však udieral do uší český dabing malého Nata (Elijah Wood), ktorý mal od hlasu 10-ročného chlapca na míle ďaleko. Určite aj z tohto dôvodu si film Navždy mladý pozriem ešte raz, ale v originálnom znení. ()

Dudek

Velmi žánrově nesourodé, přesto však plné zajímavých myšlenek, kterým ovšem chybí větší prostor. Romantickou zápletku bych úplně vyhodil, je zbytečná a film hodně zdržuje, myslím tu mezi Jammie Lee Curtis a doktůrkem. Nejlepší scéna je teorie a praxe létání ke konci filmu, která mě dostala svou jednoduchostí oproti podobně zaměřené vizuálně vymazlené scénce na začátku Pearl Harboru, a samotné splnění snu. A herecky překvapil Elijah Wood a jeho kukuč, kdo by to byl řekl, že tenhle chlapec se jednou stane slavným Frodo Pytlíkem. [TOP 19/9 53%] ()

• J.J. Abrams prodal scénář k tomuto filmu za 2 miliony amerických dolarů s původním názvem „The Rest of Daniel“. (Chevees)
  • Ve filmu si jako vyznání lásky zazpívá Elijah Wood píseň „You are my sunshine“, kterou společně napsali Jimmie Davis a Charles Mitchell, a kterou později nazpíval také Johnny Cash. (Trajektt)