Cesta do minulosti

USA, 2007, 9 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Kevin Falls

Kevin McKidd, Gretchen Egolf, Moon Bloodgood, Brian Howe, Reed Diamond, Tom Everett, Lisa Sheridan, Paul Schulze, Matthew Humphreys, Jos Viramontes (viac)

Dan má zvláštní schopnost. Může cestovat v čase a měnit tak minulost a tím udělat změny v budoucnosti. Při jedné ze svých cest narazí na svou přítelkyni, která by měla být již delší dobu nezvěstná po letecké havárii a vypadá to, že má stejnou schopnost jako on. (oficiálny text distribútora)

TomikZlesa

Člověk by až zamáčk slzu když vidí jaký sračky mají u nás úspěch, koukájí na to tisíce lidí a v "nejvyspělejší" a "nejchytřejší" zemi se ruší takhle skvělý seriály. Škoda, minimálně jeste jednu serii bych si s obrovskou chutí dal. Seriál ovšem není dokonalý, řekl bych že scénáristé si vzali těžké sousto a vznikl z toho spíš rodiný seriál o cestovateli v čase, než vědecko-fantastický sirál o cestování časem. Dost špatně tu funguje, resp. nefunguje efekt motýlích křídel atd... bla bla bla..odstavec chytrých keců. Spoiler..např. záchrana lidí co pak obnoví půl města nebo zachrání před smrtí dalších 6 lidí, nemá na vliv skoro žádný dopad, ale vrznutí si o den dýl má dopad tragický :-) je to sice polemizování, ale myslím že na místě. Druhá věc je, že je nereálný takhle měnit budoucnost před očima stovek lidí a nebýt nikým odhalen atd... Ale jak sem zmínil ze začátku je to spíš rodinný seriál, kde se takový věci daj prominout, naví občas dost zabavné a výborné na odreagování. Kevim je obrovský sympaták a škoda předčasného konce, nekonce. Seriál se rozjíždí dost pozvolna a zhruba posledních 4-5 dílů jsou naprosto fantastický ! ()

Maq

"Kde to jsem? Kam jsem se to zase dostal? A kdy to jsem?" --- Poslední větu Cimrman z finální verze svého dramatu vypustil, protože správně usoudil, že taková míra neurčitosti by byla pro tehdejšího diváka neakceptovatelná. --- Původní koncept Cimrmanovy pohádky skončil v odpadní jímce jeho souseda Padevěta, odkud jej v r. 2007 vydolovala FBI. A z těchto dávno posraných útržků vznikl tento seriál. Zlatovláska se, pravda, moc nepovedla, zato princ Jasoň odvádí prvotřídní společensky prospěšnou práci. Zřejmě v dobře utajené režii sklerotického Děda Vševěda mladšího. --- Padevět na Hrad! ()

liuk

Jak jsou na tom první dva díly? Dost koukatelné, ale v podstatě nic extra - 3*. Quantum Leap hadr! A to v případě pilotu dosti nepovedená vykrádačka, a to hlavně protože narozdíl od Bakulova seriálu se ten McKiddův pilot bere strašně vážně. A k tomu se všechny postavy chovají úplně nejvíc vypjatě, hlavně aby se navodilo nějaké napětí. Vše toto se naštěstí notně vylepšilo v díle druhém, která konečně hraje na kapku vtipnější strunu, a tak se seriál netváří, jak když bude na konci každého dílu konec světa. A jak byl v pilotu přijemně šokující zvrat ohledně toho, co má Dan v minulosti napravit, tak snad se něco podobného nebude opakovat pořád dokola. Občas se vyplatí jet i po vlně zcela nalajnovaného příběhu. ()

KevSpa

Tenhle seriál měl díky zajímavému námětu silný potenciál, kterého také do značné míry využívá. Cestování časem, ovlivňování současnosti, to vše tu je podáno v příjemném civilním pojetí. A navíc obsazení charismatického Kevina McKidda do hlavní role bylo velmi šťastným krokem. Je velká škoda, že nakonec vzniklo jen 13 dílů. Právě kvůli tomu nemohli tvůrci plně využít námětu a to je i důvod, proč nedávám plný počet bodů. ()

Arsenal83

Výborný námet sa nepodarilo pretaviť do stopercentného diela. Ženská herecká časť jednoznačne predčí mužov, a to či už manželka alebo Moon Bloodgood (mimochodom to je už meno). Hlavný hrdina si moje sympatie nezískal, ale keď nastupuje na scénu jeho brat, tak prichádza vrchol nesympatie. Do všetkého sa stará, to by mu tam už nejeden brat poriadne šlehol. Niektoré prípady o ničom, s vyšetrovaním FBI ale zas nastupuje aj napätie. Takže celkovo priemer. ()

• V devátém díle můžemu u Vasserů doma vidět v televizi běžet Futuramu, kterou sleduje jejich chůva Marta. (Pumiiix)
  • V první minutě, když Dan (Kevin McKidd) přichází na rave party, tak v klubu hrají skladbu „Halo“ od britské kapely Depeche Mode. (Trajektt)
  • Škola, kam chodí syn Dan Vassera (Kevin McKidd) se jmenuje Herbert Wells. Herbert George Wells, pod známější zkratkou H.G.Wells, je autorem známého vědeckofantastického románu Stroj času, který je také o muži cestujícím časem. (formelin)