Annabelle 3: Návrat

• Česko Annabelle 3 (viac)

Príbeh o zlovestnej bábike zo sveta filmov V zajatí démonov prichádza vo svojom treťom pokračovaní. Tentokrát sú démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci pevne odhodlaní zabrániť ďalšiemu nešťastiu a zlom posadnutú bábiku si prinášajú do svojho domu. V uzamknutej izbe, plnej artefaktov, ju s požehnaním kňaza bezpečne uložia za posvätené sklo vitríny. Čaká ich však nekonečná noc hrôzy, lebo Annabelle prebudí zákerných duchov v miestnosti, ktorí si vyhliadli novú obeť – desaťročnú Judy, dcéru Warrenovcov, a jej kamarátky. (Continental film)

EvilPhoEniX

Ach jo, proč tohle vůbec vzniká ? Gary Dauberman debutuje 3. dílem Conjuring Universa a je to nejslabší článek podobně jako letošní La Lorona. Hodinu se neděje vůbec nic a jakmile začnou oživovat bytosti v závěrečné třetině, tak se na to alespoň dá koukat, ale o atmosféře či lekačkách nemúže být řeč. Natočeno až televizní formou a téměř vůbec mě to nebavilo. O ničem. 40% ()

Chrustyn

Neustále těžení z popularity "V Zajetí démonů" mi v mnoha filmech přišlo hodně otravné a přestože se nová Annabelle, kvalitou nepřibližuje zmíněnému hitu, ze všech těch napodobenin a pokračování, se jedná o přijatelnější kousek. Způsoby strašení nejsou nijak originální a některé postavy jsou vyloženě nepříjemné, přesto film dokáže vyděsit a hlavně díky slušnému tempu, kdy se neustále něco děje, film nenudí. ()

darkrobyk

Noc, havárie, objížďka. Auto se zastaví u bran hřbitova a zhasne. Koberce mlhy se strašidelně plazí kolem a z ní začnou vyrůstat duchové zemřelých. Annabell odpočívající na zadním sedadle je totiž jako magnet na duchy. A tím končí veškeré naděje na děsivý film. Celá série Annabell stojí za prd, ovšem tenhle kousek je nejhorší, tedy nejslabší. Než začne vůbec nějaký pokus o strašání, hrozí, že člověk usne nudou. Jediným světlým momentem je finále v podzemní místnosti, jenže vše se odehraje až moc snadno a rychle. A konec? Já bych si představil výživný narozeninový masakr, tvůrci bohužel ne. Tohle už nevyděsí ani děti. Jediné plus je, že konečně rejdy duchů nedoprovázejí výstřely z kanónu a padající hrnce, což jest ovšem žalostně málo. Doufám, že tímto jde ohyzdná panna do důchodu. ()

mzss1

(40%) Viděno v kině. A dost, už na tyhle horory do kina asi přestanu chodit. Mám rád tento novodobý duchařský styl hororů, ale už toho bylo natočeno dost, takže i částečně chápu, že se z toho asi už vyždímat víc nedá. Conjuring nebo jak je to v českém názvu V zajetí démonů je hororová pecka od kterého se jednak odvíjí spousty spin offů jak je třeba tahle Annabelle 3 nebo i podobných snímků. Třeba když nastíníme tuhle hororovou sérii Tak V zajetí démonů 1 a 2 jsou u mě totální pecky. Ještě tak ta první Annabelle není špatná, ale druhý a třetí díl Annabelle – to už je slabota. Nebo třeba taková Sestra je vyloženě slabá. No, nebo nedávná La Llorona – to už bylo o ždibec lepší, ale furt nic moc. Co se týče tohoto novinkového snímku v obdobě Annabelle 3, tak jsem zklamaný. Natočit by se to jistě o kousek lépe dalo. Ono to totiž moc dobře po hororové stránce nefungovalo. I jsem si chvílemi říkal, že to má takovou rádoby rodinou atmosféru. Navíc, co mě zklamalo, tak dvojice herců Vera Farmiga a Patrick Wilson, který zde opět hrají manžele Warrenovi (odborníky na vymítání všelijakých démonů) zde měli málo prostoru. Objevili se pár minut na začátku v úvodu (který mě extra moc neoslnil) a pak ke konci. Fajn, zkusím tohle zklamání přejít. Dále, trvalo asi cca hodinu, než se konečně něco začalo dít. V té první hodině nepočítaje, úvodu tu máme 2 scény. Jedna je nezáživná, kdy malá holka vstoupí do místnosti s prokletými hračky, věci posedlé zlem, ve scéně, kdy vypustí Annabelle. Ta pasáž mě též moc nebavila. Hudba od skvělého Bishary už také není, co bývávala. Pak tu máme jednu docela slušnou scénku v zavřeném pokoji. No, to je asi vše zajímavého v té první hodince. Následující finální 40 minutovka je už zajímavější, ale ne o moc. Rozhodil bych ji na 2 části. Takže tu máme klasické strašení po domě (bohužel minimum lekaček), tak i u toho jsem se docela nudil. Poslední 20 minutovka byla už lepší a to i po technické stránce. Audiovizuál byl už lepší, pár děsivých momentů se zde našlo a pak to nečekaně skončilo, děti panenku uzavřely zpět do skleněné vitríny, zazvonil zvonec a pohádky bylo konec – vlastně pardon, hororu bylo konec. Poté se tam objeví manželé Warrenovi a ihned začne rodinná idylka. No, to je celé. Poměrně slabý horor, který ani za to 1 shlédnutí nestojí. Ale vzhledem k tomu, že jsem filmový nadšenec a kritik a byl jsem zvědav, kam se tato série ubere, tak jsem to prostě musel vidět. Na začátku tohoto rozboru jsem psal, že už asi na tyhle filmy do kina chodit nebudu. Ale jak se znám, tak na další díl, tentokrát V zajetí démonů 3 asi ze zvědavosti zaskočím. ()

Marceloo

Manželia Warrenovci odchádzajú na výlet a svoju dcéru Judy (Mckenna Grace) nechávajú doma s Mary Ellen (Madison Iseman), ktorá má na ňu dávať pozor. Po odchode rodičov príde na návštevu aj Daniela (Katie Sarife), takže si dievčatá naplánujú spoločnú zábavu. Svetoznáme múzeum plné prekliatych predmetov v dome Warrenovcov je pod zámkom, ale keďže sa v dome nachádzajú len tri bezbranné dievčatá, nájdu si démonické sily čoskoro cestu von. - Od série, ktorá má pri každom príspevku iného režiséra, je asi treba očakávať velmi kolísavú kvalitu jednotlivých filmov. Na dvojke ma najviac bavili výkony detských herečiek. Presne tento aspekt je aj najsilnejšou stránkou trojky, keďže Mckenna Grace strčila s prehladom do kapsy svoje staršie kolegyne a dokonca si dovolím napísať že aj hororových veteránov Patricka Wilsona a Veru Farmigu, ktorí v tomto filme vyzerajú, ako keby im pred tvárou okrem kamery stál aj niekto kto na nich mieri glockom. O Mckenne ešte budeme počuť velké veci, rovnako ako o Garym Daubermanovi, ktorý možno do žánru neprináša vela nových vecí, ale na druhej strane vie, čo od hororov mainstreamoví diváci vyžadujú, takže fakt, že sa za necelých päť rokov vymakal z nikoho na zvučné meno v hororovom žánri, nie je až taký prekvapivý. + Mckenna Grace + Vera Farmiga + Patrick Wilson + herečka z Tales of Halloween a Goosebumps 2 ()

• Panenka Annabelle se objevila ve dvou filmech DC Comics, Aquaman (2018) a Shazam! (2019). Na oplátku se v tomto filmu objevují některé komiksové knihy DC. (KGBelik)
  • Trailer obsahuje scény, ktoré sa do finálneho strihu nedostali. (EvilMatus)
  • Když Judy sedí u televize a jí pizzu, nemůže najít ovladač, který hledá, protože se televize začala sama ovládat. Tato situace se objevila i ve filmu V zajetí démonů 2 (2016). (poliivka)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (viac)

Pokračování Annabelle má název

Pokračování Annabelle má název

18.03.2019

Třetí díl hororového spin-offu k sérii V zajetí démonů o panence Annabelle má již oficiální název. Film vstoupí do kin pod titulem Annabelle Comes Home. Název pak odkazuje na fakt, že se třetí díl… (viac)