Terrifier

Počas Halloweenskej noci dostane polícia oznámenie o tom, že istý muž v obleku klauna zavraždil dve osoby. Zdá sa, že ide o žart, ale v skutočnosti sa v meste prebudil vraždiaci klaun s menom Art, ktorý je pripravený zničiť každého, kto sa mu postaví do cesty. (Marceloo)

Vančura

Bavilo mě to v podstatě stejně jako starší kraťas. Všechny postavy do jedné se tam sice chovají jak naprostí idioti, logika i jakákoli věrohodnost v ději dostávají hodně na frak, a film se absolutně nijak neobtěžuje sdělit, co je ten klaun vlastně zač a jakou má motivaci, aby dělal to co dělá (přičemž se pozoruhodně nijak nestará o to, zda ho dopadne policie) - ale možná právě proto je to taková sranda a jde si to hodně užít (byť ty speciální efekty jsou docela slabé - už jsem rozhodně viděl mnohem realističtější řezničiny). ()

BROKEN_

Místama to bohužel nudí a postavy se chovají jako idioti (je ale pravda, že je to udělané schválně a některé klišé v tomto filmu pobaví). Co mě, ale nejvíce iritovalo bylo to, že když už měli možnost Arta zabít, tak ho jenom bodli a utekli. Tohle se asi stalo 3x myslím. Ale má to svojí atmosféru, baví mě styl celého filmu, jako kdyby šlo o snímek z let 80.-90., plus hudba. Má to pár creepy momentů a celkově se musí uznat, že ačkoliv se jedná o sakra minirozpočtový film, tak není natočen špatně. Brutalita je ještě větší než v krátkometrážním snímku (rozříznutí pilkou je absolutní top tier... nevím jestli jsem někdy viděl něco Tak brutálního... masakr). Klaun Art se zde pěkně vyřádil a sledovat jeho creepy výrazy není nejpříjemnější. Suma sumárum ve finále jsem s tím spokojený, ale nemůžu jít na 4*. Těším se, ale na pokračování a hlavně na to, co Leone vymyslel za další nechutný věci. A podle toho, co jsem slyšel, tak půjde o jiný level brutality. Tak doufám, že scénář bude propracovanější... i když, co chtít víc o snímku, který chce hlavně jet na tom gore že? 6/10  ()

Yoshimitsu

Po dvacetiminutovém kraťasu jsem se na celovečerní jatka ohromně těšil. Jsem rád, že to vystřelili a náš zmalovaný zabiják mohl pořádně úřadovat. Za úplného klauna bych ho nepovažoval, ale děsivej byl teda pořádně stačilo když se v restauraci začal, usmívat na holky. To já bych už byl dávno v čudu s hnědýma trenkama. Pořádné gore jatka si užijete. Dávám 80% ()

*CARNIFEX*

Pre mnohých, ktorí sa odhodlajú sledovať celovečerného "Terrifier-a", mám jedno malé odporúčanie ZDARMA. Najprv, si treba pozrieť kraťas, aby človek vedel do čoho ide, a tak neznehodnocoval niečo, čomu nerozumie, respektíve prečo nedokáže nájsť pochopenie. Damien Leone, si ide tú istú "pesničku" ako v prípade prvotiny. Až na odlišnosť v podobe samotnej story, je forma spracovania ako cez kopirák, pričom vyznávač "gore festu", bude zrejme na pár detailov nadmieru spokojný. Je to skrátka cynické, hlúpe, nelogické, amatérske, stupídne - proste o "klaunovi", ktorý pobaví len určitú hŕstku fanúšikov horor žánru. Leone sa riadne vybláznil, no zaujímalo by ma, či by dokázal natočiť niečo, čo by malo rozhodne väčšiu hĺbku, ako len takýto svojsky zvrátený, pomerne atmosferický, "rýchlokurz" šialenstva bez rozumu, v štýle 80´tok. Za mňa PECKA .. ()

TERRORDROME

Terifájer je v podstate hardcore slasher porno dovedené k dokonalosti. Máme tu absolútne fascinujúco odporného vrahúnskeho zmrdklauna s čiernymi zubami o ktorom nevieme úplne nič, okrem toho že jeho jedinou záľubou je dôkladná devastácia ľudských tiel a možno ešte rovnako dôkladné obsieranie záchodov. Potom je tu poctivé hnusné gore, ktoré svojou renesančnou náturou poteší každého komu nevonia CGI krv. Pomyselným "vrcholom" filmu je bezpochyby vertikálne rozrezanie zavesenej ženštiny pílkou. No a treťou základnou zložkou filmu je úplná absencia toho čomu hovoríme dej. Od začiatku až do konca je to iba nekonečná naháňačka s vrahom ktorá dokonca ani nemá žiadneho hlavného hrdinu, iba hromadu mäsa na porážku. Môžeme v tomto ohľade argumentovať že film s punkovou vervou bojuje so zažitou štruktúrou vyprávania, ale za mňa sa prosté jednostranné vybíjanie obetí bez nejakej podpory čohokoľvek stáva dosť mechanickou nudou s nulovou pravdepodobnosťou znovupozretia. Celkové spracovanie je inak veľmi dobré, aj keď sa ani pri všetkej tej svojej vyhranenosti a bojom s konvenciami nevyhne úplne tradičným chybám ako to že nikto nie je schopný klauna doraziť keď sa mu ho podarí zraziť na zem a miesto toho len uteká aj keď vie že nemá kam. Takže nakoniec je to plus mínus za tri. ()

• Terrifier měl premiéru na filmovém festivalu Telluride Horror Show 15. října 2016. (Worry77)