Adela Banášová uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. (Česká televize)

honajz

Highlights: Kaiserova cena ke Kaiserovi: „Stejně chcípneš!“ - Anna Geislerová k přítomným chlapům: „Dám všem!“ - Banášová o sošce: „Myslela jsem, že to je cena český lev, ale tohle je jehlan.“ K tomu hromada nudné pink pink hudby, keců, děkování a trapasu, protože ten tolik oceňovaný a oceněný film měl premiéru až pět dní po Lvech. Ceny české kritiky tenhle film nehodnotily, protože rozumně v pravidlech mají, že film musí být nasazen v široké síti kin, ne na pár dní v jednom obskurním kině v Praze...A to nemluvím o nominacích, kde na cenu ČESKÝ lev byli nominováni Poláci, Angličané, Litevec a mnozí další "Češi". Prohnilý a prašivý český lev v kostce. ()

Pierre

Předně jsem byl šokován výběrem moderátora. Paní Banášovou si totiž vybavím pouze jako tehdejší porotkyni v Talentmánii. Navíc jsem toho názoru, že když je to ČESKÝ lev měl by ho moderovat ČECH. Ale je pravda, že krom Marka Ebena mě nikdo použitelný nenapadá a Boučka či Mareše opravdu nechci. Nakonec mě paní Banášová tedy příjemně překvapila. Neměla tolik prostoru, ale i tak se dokázala zviditelnit poměrně vtipným a milým mluveným slovem. Večer rozhodně nezkazila, ba naopak. Klidně bych ji roli moderátora ještě nechal další rok. Výborná je možná dobrá hlasatelka v rádiu, ale na Lva se nehodila. Takže s moderátorem jsem spokojený. Jinak klavírní doprovod byl vskutku výborný nápad a taky bych se přimlouval za to aby se zachoval i další rok. Obvzlášť klavírní souboj s melodiemi ze slavných českých filmů, večer příjemně zpestřil. Studio možná bylo moc obyčejné, ale zase si nemusíme hrát na halywůůůd, že ano? Co se týče nominací a výher, musím si alespoň tady rejpnout. Masaryk bude určitě velmi dobrý film a těším se nazhlédnutí. Ale vadila mi ignorace trháků jako Anděla Páně nebo Teorii tygra. To něčím zavánělo. Ale zase jsem rád, že si Anthropoid ani neškrl. Ne kvůli tomu, že by to mohl být špatný film ale není český. A tudiž, nemá v této ankétě vůbec co dělat. Jinak ještě na okraj, Kaiserova řeč mě dostala. Vetchý a Eben taky nezklamali. Celkový dojem je příjemný. Jen tak dál! ()

troufalka

Po letech důstojné a vyvážené předávání prestižních filmových cen a to hlavně díky svěží muzice obou Ondřejů, kteří dokázali vtipně reagovat a díky krásné a přirozené Adélky Banáškové, jež vládne bravurně slovem a dokáže improvizovat. Citlivá dekorace, vzpomínkový in memoriám v podkresu Vojty Dyka, vtipný vstup Oldy Kaisra ... Doufám, že tento trend nám dlouho vydrží a úroveň půjde jenom nahoru! ()

korbitch22 odpad!

Naprosto nechutné. Všem muselo být v sále na blití, ale jsou to herci, uměj se hezky přetvařovat. Zkurvený a hnusný podvod jménem Masaryk. Jediný důvod proč film nepočkal na další rok cen bylo zabránit koprodukčnímu Anthropoidu posbírat hlavní ceny, aby čecháčci nedostali na frak od zahraničních tvůrců, kteří je vždy a všude strčí do kapsy. Ignorování Teorie tygra ( nejlepšího českého filmu za posledních 5.let ) nebo jasně kvalitního Anděla páně 2 je do nebe volající ubohost hnícího zákulisí Českého filmu. Je mi jasné, že všem to může být ukradené, ale už nikdy v životě nepůjdu podpořit jediný český film do kina. Jestli Oscaři jsou žumpa, co nemá dno, tak Český Lev to dno našel, jmenuje se Masaryk. A já kokot si myslel, že je u nás v prdeli jen fotbal a politika...tak to sorry jako. ()

Croft odpad!

On tu xxdovskou šaškárnu alá malý český hallywůůd ještě dnes někdo sleduje? Anthropoid je ryze český film? Masaryka vetšina lidí ani neměla možnost vidět, tedy krom pár vyvolených a že je tak vysoko to musí bejt snad všem úplně jasný, i kdyby to byla sračka největší. Pořad musí uvádět slovenka a další chiujoviny. Dělají si co chtějí - sami sebe vyznamenávají a lidi jim to žerou a ještě cálujou a to furt řvou že chtěj dotace! ()