Nancy má děsivé vize. El zvládne důležitou zkoušku. V Hawkinsu pak parta shání zásoby a chystá se do boje. (Netflix)

kenkaku

Naprosto nebetyčně mě sere jak je na všechno čas. Asi nejvíc iritující je linka 11ky. Tu prostříhat na 10% a bylo by ještě málo. Ta debilita chování postav okolo jedenáctky je až bolestná (nemluvě o hloupostech ve scénáři). Hned v páté minutě jsem vybouchl smíchy, když Nancy vytrhává prkna ze zatlučených dveří (prkna zatlučená do futer), aby ve vrcholu dramatické scény otevřela dveře OD SEBE! Epizoda vůbec nemusela mít hodinu a půl. Linka Hopper bizár a stále působí dojmem vaty navíc. Ještě, že se linky začínají postupně spojovat. ()

Marius

Tvorcovia rozbehli zbytočne veľa línií, čo na jednej strane pôsobí dynamicky a divák sa nenudí, na strane druhej však seriál splošťuje a oprosťuje od akéhokoľvek hlbšieho posolstva, ktorým disponoval napr. priznaný Papa seriálu, o tom, že to málo tlačí na pílu ani nehovoriac. 7/10 ()

peetrejr

Najnudnešia časť série. Prepáčte ale ak mala Brennerova smrť vyzerať ako totálne emotívna scéna, kde mi majú slziť oči, tak nie. Veď Bože, ten muž zobral deti svojim rodičom, držal ich ako nejaké pokusné králiky niekde v laboratórii tvrdil im že ich rodičia sú mŕtvi, nechal sa nazývať ,,papa" a ešte nakoniec unesie El a proti jej vôli, síce jej navrátiť sily, lenže na konci ešte žiada o odpustenie? Akože vážne? A aby toho nebolo málo tak Joyse s Murrayom zachránia  Hoppera, Mike s Willom a feťákmi majú emotívne plakačky kde sa Mike opúšťa ale Will mu dodáva nádej a motivuje ho. A najprv sa z toho rozplače iba Will a Mike stále robí akoby neexistoval. Dospeláci a deti, ktoré ostali v Hawkinse chcú poraziť Vecnu aj keď je tak silný ale oni to istotne zvládnu a jediná kto ho môže poraziť je naša mocná El, ktorá sa opäť dostáva do deja. Finále sa bude snažiť byť veľkolepé ale predsa tu ešte bude piata séria, takže neočakávam nič extra od poslednej časti štvrtej série. ()

Eliott

Nemohu si pomoci, ale poslední díl před dlouho očekávanou finální bouří mi připadá o dost slabší. Stále se sice na závěr dost těším, ale upřímně to bude celkem trapné, pokud opět všechny hlavní postavy přežijí. Jestli na výše zmíněné dojde, asi bych si vsadil na někoho z trojice Johnatan, Steve a nebo Nancy. No uvidíme... 70% ()

aR3Zz

Všichni dorazili do finální rovinky! Příprava některých dějových linek je však až moc zdlouhavá a za mne ji šlo ukončit dříve (např. Ruskou výpravu uzavřít už v tomto díle) a ve finále se soustředit na to jediné hlavní... Protože za mne to bude zase jen natahovat poslední díl. A zbytečně. Už tak je za mne 2h 20min šílených. Takže dobrý (nadprůměrný) díl, ale zdaleka ne dokonalý. ()

• Na konci epizody hraje píseň „Separate Ways“ od Journey. (Duoscop)