Stranger Things - Season 4 (2022) (séria)

Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (S04E07)

(epizóda)
  • USA Chapter Seven: The Massacre at Hawkins Lab

Hopper se chystá na boj s monstrem. Dustin pitvá Vecnovy motivy a rozklíčuje zprávu z druhé strany. Jedenáctku posílí dávno zapadlá vzpomínka. (Netflix)

aR3Zz

(spoilers!) Tak tohle rozklíčování všech linek do bodu zlomu se povedlo! Dívám se na seriál s odstupem, ale je mi jasné, že jestli mezi díly byla měsíc pauza, muselo to být utrpení! Naprosto skvěle zpracované a divákovi naservírované "zrození Vecny" (aka Henryho aka Jedničky) - a právě tento bod úžasně spojuje série předchozí s tou aktuální. Vše dává smysl, žádné logické přešlapy. Nechce se mi věřit, že to bylo takto plánováno od prvního dílu první série, ale pokud ne, tak žasnu, jak to Dufferovi dokázali napasovat na sebe. Takže karty jsou odkryty - víme s kým se bojuje, tušíme jak to skončí. A stejně se nemůžeme finálního souboje dočkat! ()

HAL

Trvalo mi než mě tahle řada chytla, ty první díly jsou fakt utahané,  hodně se řeší málo zajímavé osobní věci a příběh je rozpadlý na hodně zatím nesouvisejících linií. Ale to jak je pak začnou moc hezky splétat do dobře propojeného vyprávění, to je hodně velká paráda. Sice trochu očividná hra s divákem, ale nevadilo mi to, a sci-fi/hororovou atmosféru to má ke konci zase vynikající. A super je že (polo)finální díl má doslova celovečerní délku, kterou přitom nijak nemarní a dotáhne všechno do docela uspokojivého konce i takhle v polovině, před zbytkem série co vyjde za měsíc. Bál jsem se hromady debilních cliffhangerů (dívám se na tebe, Tokyo Vice) ()

Steven47

Tohle je prostě naprostý orgasmus. To se nedá popsat jinak. Parádní závěrečné odhalení, které nejenom že krásně do všeho zapadá, ale slouží jako skvělé lákadlo na dvoudílné finále - ač jsem se tomu rozdělení divil, tak když už tu řadu rozdělit, tak mě nenapadá lepší pasáž, kde to utnout. Čtvrtá řada je nicméně zatím totální nářez. Poprosím jeden skok časem do prvního července, děkuji. ()

drackula

Uf. No ako toto malé finále hodnotiť? Absolútna extratrieda. Zrod záporáka tak dokonalo prešpekulovaný a zároveň jasný, logický a prepájajúci momenty naprieč celým seriálom. Epizóda už má takmer 100 minút a napriek tomu to neskutočne šlape. Klobúk dole. Toto sa naozaj podarilo. 100% Netflix ()

peetrejr

Dozvedáme sa veľa nových informácií o 001 a o Hopperovej dovolenke na Sibíri. Taktiež El dostal a naspäť svoje schopnosti. Pozoruhodné... Naši drahí bratia musia na niečom fičať, pretože toto je INSANE! Ako prepáčte ale toto museli vymýšľať tak dlho, až sa to prekonbinovalo. Teraz je to tak pomiešané a prekonbinované že je to už blázinec. Ale taký úžasný blázinec. ()

• Eddie (Joseph Quinn) zmíní, že by na Steva (Joe Keery) byl hrdý i sám Ozzy, protože také kousl netopýra. Naráží tím na incident z roku 1982, kdy metalový zpěvák Ozzy Osbourne ukousl na pódiu hlavu živému netopýrovi s tím, že si myslel, že šlo o repliku. (Karlosik_4)