Naši hrdinové za zvuku metalu obětavě bojují o každý metr bitevního pole, aby zachránili město Hawkins. A spolu s ním celý svět. (Netflix)

Remivsremi

Zdlouhavé a natahované až na hranu snesitelnosti. Epizoda, kde se prostě jen dělalo jakoby šlo o velké věci a přitom se jednalo pouze o předboj, který je naznačovaný na konci všech řad. Ta struktura je zatím každou sezónu stejná. Je tady zlo, dělala bububu a El se do toho musí pořádně obout, aby v závěrečných minut zlo udělalo mohutnější bububu. Přestože mě čtvrtá řada zaujala, samotný konec se nepovedl. Šlo se schématicky a bezpečně. Nepřišel žádný šok, odvážnější rozhodnutí. Pokud si to šetří na úplný závěr, doufám v pořádnou apokalypsu a nemilosrdné uzavírání linek. 60% ()

Šimpy

Ukecané tak, že jsem to musel chvílemi vypínat. Bez spoilů to nepude. Nechápu, když se na scéně objeví Eleven a drží Vecnu pod krkem, který je v tu chvíli zaskočen, proč ho jenom někam odhodí? Proč ho rovnou nerozčtvrtí? Než sebere síly k dalšímu čarování? A když už teda je u Max a Lucase, proč ji trvá oživení Max tak dlouho? Se svými schopnostmi (láme končetiny myslí spod.) je přece mohla ty končetiny srovnat, žíly zacelit apod.? A Eddie? Úplně zbytečná smrt...zachránit se mohl několikrát, stejně ty netopejry o tolik nezdržel. A ty rozumný dialogy plný pochopení, lásky apod...to šustilo papírem jak nikdy předtím. Jedinej důvod, proč budu koukat na pátou serii je ten, že jsem zvědavej, jak skončí Henry. ()

Flopik

Dĺžka celovečerného filmu a potrebná bola teda každá sekunda. Po prvých 20 minútach nastane finále, ktoré trvá až do konca a strieda jednu neskutočnú scénu za druhou. Vy len pozeráte a bojíte sa o svojich hrdinov. Ako som písal na konci predošlej série, je to masterpiece. Emócie, zimomriavky a obrovské nadšenie, kde som len pozeral s otvorenými ústami. Opäť zapojenie Kate Bishop navodilo husinu. Nevyhli sme sa zase ani slzám. Každá jedna postava dostala priestor a na piatu a finálnu sériu to teda navnadilo neuveriteľne. Zas a znova, Stranger Things nemá na poli seriálov konkurenciu. ()

ADIO45

Uvědomil jsem si, ze Hopper je teda bez těch vlasu vážně fešák a sexy to se musí uznat. Úplně jinej chlap, prostě fakt je teď hezčí. U Eddieho smrti jsem si pobrečel, ale nebyl to zrovna postava, která by mi vyloženě ultra scházel, ale bylo mi ho samozřejmě líto. Doufám, že Max se z toho vyškrabe a přežije z kómatu. Setkání Eleve a Hoppera bylo taky dojemný, nebylo to sice nic obrovského, ale dojemný to bylo. Nancy teda doufám zůstane s Johnatanem, času měli na vyříkání dost, ale nepřišlo mi to, ze by si to úplně vyjasnili. No a na úplným konci jsem měl husí kůži. Pátá série bude určitě masakr. ()

Hellierer

Spíše zklamání. Na můj vkus už opravdu příliš dlouhé a přespříliš emocionálně vyšroubované. Stále je to ultimátní blockbusterová zábava, kterou táhne vymazlený vizuál, vzdávání holdu hororovým klasikám a hlavně skvělé postavy (Eddie rules), díky nimž člověk odpustí ty občasné scenáristické blázniviny (narozdíl třeba od Obi-Wana), ale ta jakási rozvláčnost tomu už opravdu trochu ubližuje, stejně jako linie s El zase už poněkud nudí (ač je esenciální pro celý příběh). ()

• Píseň, kterou hraje Eddie (Joseph Quinn), je „Master of Puppets“ od metalové kapely Metallica. Zasazení skladby je příhodné, jelikož se série odehrává v březnu 1986. To znamená ve stejném měsíci, jako vyšlo stejnojmenné album „Master of Puppets“, které vyšlo konkrétně 3. března 1986. Postava Eddieho tedy měla jenom pár týdnů na to, naučit se skladbu zahrát. (Karlosik_4)
  • Délka epizody činí 150 minut a jedná o druhou nejdelší epizodu u seriálů. Rekord drží epizoda Amor Vincit Omnia (2018) seriálu Osmý smysl (od r. 2015), jejíž délka činí 152 minut. (HanzoBureshi)
  • Na Zimním bále hraje píseň „Every Breath You Take“ od The Police. (Duoscop)