Obrovitý opičák z pralesa se zmocnil krásné dívky a zahořel k ní láskou. Když byl chycen, putoval v kleci do Ameriky. Podařilo se mu však uprchnout a zmocnit se své milované. Závěrečný akt dramatu se odehrává na střeše bývalého nejvyššího newyorského mrakodrapu... (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Opáčko po bezmála třiceti letech a ono je to pořád stejně fajn. Byť jsou triky z dnešního pohledu již lehce odhalitelné a viditelné, pořád jsou perfektní a člověk zažne nad tehdejší zručností. Pořád je to živější, působivější a hezčí, než dnešní chladné digitální sračky bez špetky života. Jo, film by mohl být trchu kratší, občas se tam mluvilo až moc. Postavy zajímavé, jen ta Dwan by nemusela být taková neustále ochranu a vedení potřebující pipka, ale tak, to je prostě odraz doby. A když už jsem u toho, Jessica lange tady má naprosto úžasné nohy, ale ještě jí chybí ten vnitřní šmrnc a sex appeal jejích pozdějších rolí (Velká Ryba, seriál AHS) - prostě jedna z těch žen, která zraje věkem. ()

d-fens

vyzdvihol by som najmä úvodných70-80 min, ktorým dominuje krásna výprava (ostrov Kauai na Havaji), príroda (myslím celkovo, aj so sexy debutantkou Jessicou Lange ;), vydarené kulisy a okultná atmosféra v pevnosti domorodcov, + samozrejme nastolenie základnej línie príbehu o "kráske a zvierati", o tragédii nenaplniteľnej lásky..... ďalšie dve verzie som zatial (jan2011) nevidel, ale predpokladám že u tej prvej bude hodnotenia zdvíhať "úcta ku klasike", a u tej Jacksonovej zase nadšenie z počítačových efektov - možnosti ktorých samozrejme filmári v roku 1976 ešte nemali .... a len taká pikoška o tržbách (podľa údajov od užívateľa T2): King Kong (1976) zarobil 3,8 násobok, a King Kong (2005) iba 2,7 násobok vstupných nákladov :) (čo však môže iba dokazovať postupnú "devastáciu Hollywoodu" pirátskym sťahovaním filmov z internetu :)) ()

duklak2

Tento snímek považuji za legendu. Nadchl mě model opičáka. Na tu dobu, kdy film vznikl, jde o úctyhodné dílo. Fascinuje mě vztah, který cítí velké zvíře ke křehké dívce. Díky tomu považuji zvířata také za určité osobnosti. Snímek jsem viděl velmi dávno a tak se mi moc nechce hodnotit herecké výkony. Nebylo by to spravedlivé. Nedávno tento film vyšel na DVD, tak si ho koupím a připomenu. Jinak děkuji panu Jacksonovi, že v roce 2005 Konga patřičně "oživil". ()

papaJA21

Tak to teda opravdu bylo něco. Asi nebudu komentovat triky a zvláštní efekty, ty jsou hodně prostinké a úsměvné. Ale pocitově fungují dobře. Horší je to se scénářem a dějovou linkou. Ta se v New Yorku úplně zhroutí a nezbude než se prostě dívat a moc nad tím chaosem nepřemýšlet. Celkově bych řekl že první hodinka je hodně lepší než druhá. Jessica Lange sice moc dobře nehraje, ale je vážně vtipná. Kdykoli je na plátně čekám někde logo Playboye. Bridges je takový jalový, ale co má taky hrát s tímhle scénářem? Velké překvapení pro mě bylo že opičák leze na WTC. A nejlepší scéna? - Kong bere Dwan do sprchy pod vodopád a pak se ji snáží osušit foukáním. To jsem vážně málem spadl z gauče :))) V českém dabingu mluví Bridgese Vašut. To je téměř nesnesitelný zážitek. Já to vydržel deset minut než jsem přepnul na originál. ()

berg.12

V posloupnosti u mě tenhle remake předcházel originálu, hodně dlouhou dobu jsem ani netušil, že nějaký originál je. Oproti němu tenhle film opravdu hodně zlidšťuje, nejen King Konga, ale i hlavní představitele. Místo nafoukaného seladona je zde uvědomělý ekolog a místo jakési vřeštící kosti, je tu žena, která pochopí, že i tahle přerostlá opice má srdce. I téměř celý Ztracený svět ustoupil prohloubení vztahu kráska - netvor. Hodnocení je pravda trošku nostalgické, spousta věcí je ve filmu trochu zastaralých (o Newyorských Dvojčatech nemluvě), ale atmosféru a napětí určitě má a oproti předloze přibylo i trochu humoru. Pro mě je to zkrátka stále ten první King Kong. ()

• Natáčení trvalo od 15. ledna 1976 do 27. srpna 1976. (WolfR)

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (viac)