Vzácne modré papagáje Blu a Perla žijú v brazílskom Riu pokojným mestským životom a v svojej usporiadanej domácnosti vychovávajú tri deti. Cnie sa im však za rodnou džungľou, a tak vyrazia na dobrodružnú cestu z čarovného veľkomesta do divočiny Amazonského pralesa na rodinný výlet. Papagáj Blu však začína strácať nervy nielen z nebezpečných nástrah neznámej krajiny, ale aj zo svojho najobávanejšieho protivníka - vlastného svokra. Navyše musí neustále odrážať zákerné pokusy o osobnú pomstu, ktoré proti nemu zosnoval lotrovský kakadu Nigel. (TV JOJ)

blackrain

Je to bláznivé. Je to barevné, modrá tu hraje samozřejmě prim a odehrává se to v džungli. Od druhého dílu jsem nic zvláštního neočekávala. Nudu jsem tím zabila. Děj příběhu není ani nijak zvlášť překvapivý. Dětem se to bude určitě víc líbit, protože to není ani náročné na pozornost. Můj malý synovec byl z těch všech papoušků a barevné džungle unešen. ()

VanTom

Nepěkně generická záležitost, kde absolutně nic nepřekvapí a nevybočí ze škatulky "výdělečný animák pro děti". Čili stále to samé, co vytýkám všem pásovým výrobkům Blue Sky Studios už od Robotů. Amazonská džungle vypadá bez debat nádherně, pestrobarevné ptactvo lahodí oku, ovšem to už je dnes víceméně standard. Přesto působí děj o něco svěžeji než v jedničce a od poloviny (a cíleném panáku výborné ořechovice) jsem se začal i neškodně bavit. ()

rikitiki

Pokračování osudů modrého papouška přináší na úvod hezkou sekvenci ploškové animace, ale pak se – jako to obvykle bývá v pokračování - snaží upoutat přehršlí nepřehledných motivů, které až utlučou divákovu pozornost (záchrana druhu, soutěž talentů, shledání se ztracenou rodinou, děti, žárlivost, pomsta a kácení amazonských pralesů). Druhý díl mě utvrdil, že tahle nebohá animovaná hrdinka dostala za partnera toho nejprotivnějšího animovaného chlapíka, jakého jí mohli stvořit. Nejenom, že je trapný, pitvořící se, ale hlavně všechno nechává na ní a jen se veze (ve scéně s pádlováním po Amazonce se dokonce veze doslova). ____ Do průměru pro mě tenhle snímek vtáhla láska jedovaté žabičky v krásně varovném fialovočerném maskování k obstarožnímu papouškovi kakadu. Jejich romance je nádherně krutá, protože ona se ho nemůže ani dotknout, aniž by ho zabila už pouhým dotekem své jedovaté pacičky. A i ten její konec, i když očekávatelný, potěšil. Prostě, otravná holka zůstane otravnou holkou za všech okolností. ()

jenik71

Grafika a animace jsou na stejně vysoké úrovni jako v prvním dílu, tady bych žádnou vadu nehledal. Dějově je to však už slabší. Příběh by mohl být jistě zajímavější a vtipu bych uvítal také větší porci. Hezky se na všechny ty papoušky dívá, je to všechno krásně barevné, ale že tempo kácení brazilských pralesů by se mělo výrazně omezit, to ví snad každý. Jako hlavní motiv je to pro film trochu málo. ()

majo25

Jednotku zachraňoval vydarený záver. Tu k ničomu takémuto nedochádza. Už v jednotke bola animácia viac než vydarená, v tomto nie je ani ten najmenší problém. Opäť je ale humor skôr na vedľajšej roli a prvoradá je psychologická rovina príbehu. Tá sama o sebe nie je samozrejme zlá, ale iba nadväzuje na jednotku. Neustále spievanie vadilo...už sú (chvalabohu) dávno preč časy muzikálových Disney animákov. Napriek menšej výraznosti je to však príjemný 3D animák. ()

• V raných fázach scenára sa uvažovalo o tom, že Fernando, sirota bez domova z predchádzajúceho filmu, bude adoptívny syn Lindy a Tulia a bude ich sprevádzať na ich ceste džungľou. Nakoniec bola jeho rola skrátená len na malé cameo na začiatku filmu, kde vidíme, že od prvého filmu o nejaký čas zostarol. (patrik1177)
  • Stejně jako u prvního filmu Rio (2011) vznikly i u pokračování speciální úrovně pro hru "Angry Birds". (R.K.)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST