Korytnačky ninja III

• Slovensko Mladé Ninja korytnačky III (viac)

Želvy cestují časem zpět do dob starověkého Japonska, kde mohou trénovat bojová umění. (oficiálny text distribútora)

Marek1991

Ninja korytnačky mám rád, ale toto som si pretrpel. Príbeh bol síce zaujímavý a dokonca aj s tým jazykom to vysvetlili, inak by to bolo zvláštne, že Japonci a Američania by si rozumeli, keď boli z iných storočí, ale tak či tak, tam boli veci amatérske. Pri veľkom boji na nádvorí som si všimol, že strážcovia na hradbách sa len prechádzali, pritom ostatní bojovali. Pri tom výstrele z dela, by sa asi nestihol Leonardo zohnúť a navyše ten vnútri zvona, by asi ťažko prežil a navyše to, ako naňho presne spadol, bolo tiež hlúpe. Film bol nudný a nezaujímavý, až na konci som sa pobavil, keď do vážnej scény vstúpila stráž v spodnom prádle a vyhovárala sa, že bola na hokeji, inak dosť nuda. Akcia bola taká jednoduchá, film sa snažil zaujať na cestovanie v čase, ale inak tam nič zvláštneho nebolo. Opäť sa mi nepáčilo ako bol temný celý film. ()

P@\/EL

Třetí pokračování o želvích mutantech, kteří ovládají všelijaké bojové techniky, je poměrně povedené. Opět jsem se bavil u neotřelého humoru a skvělých hlášek a to hlavně v podání Leonarda, Donatella, Rafaela a Michelangela, ikdyž středověcí japonští bojovníci pokoušející se hrát hokej byli taky parádní. Děj plný svižných akčních scén rozhodně nenudí. Rád jsem u téhle série zavzpomínal na svá raná léta. ()

korbitch22

Tak tohle už se hodně odchyluje od prvních dvou dílů.Z tvůrců a herců se na tom nepodílel prakticky nikdo.Leč zakončení to je slušné,místy otravně rodinnémovšem prvky té japonské mytologie potěší,stejně tak jako další střípky do želví skládačky(vystupuje zde Třískův učitel Yoshi)ovšem bez trhače to nemá šťávu a film hodně drží nad vodou symbolický návrat Caseyho a jeho nesmrtelné hokejové masky.Pamatuju si že jako děcko sem to hodně žral a měl sem trojku nejradši.Dneska sem se na to koukal a mám pocit,že ve svém životě i naposledy.Pokud za 30 let nebudou chtít moje děti,znát nějaký film pro pamětníky :-) 35%. ()

MickeyStuma

Do třetice všeho dobrého a tak se dějství dle komiksových dobrodružství o třech zmutovaných bojovných želvách dostává přeci jen zase o něco dál. Zapomeňme na Trhače a spol., nyní tu máme feudální Japonsko a svět samurajů. Ano. naši hrdinové za pomoci nalezené kouzelné svítilny vycestují v čase. Nic proti ničemu, proč by nakonec ne. Ale to by nesměl být rázný úpadek na kvalitě scénáře. Zřejmě byla snaha udělat oproti předchozím snímkům zase něco jiného, ale ono se to prostě nepovedlo. Jak již víme, první snímek byl v celku drsný, druhý už polevil v zájmu na dětské diváky. Nyní to mělo být více dobrodružnější? Zřejmě ano. Což o to, jako ryze popcornový film bez znalosti právě těch dvou předchozích dílů, to fungovat může, jen by bylo mnohé nevysvětleno. A změna nejen na atmosféře a výpravě, ale dokonce i viditelně na maskách (jiný vzhled, jiná mimika, atd.). Těžko říci, jestli pro větší pohodlí těch, co v nich hráli, ale když už jednou něco je, tak to má zůstat natrvalo. Ale na druhou stranu, nedopadlo to zase až tak hrozně, jako třeba postava létajícího psa Falca ve snímku z roku 1989 ´Nekonečný příběh 3´. Snímek se tedy jeví krapet těžkopádně a dějem naprosto nerozvážně. Lze ještě pochopit jednoduchost spojenou s nelogičností, jako třeba doslova vteřinové přizpůsobení se novým věcem a skutečnostem, ale příběh jako takový by měl být přeci jen na celém konceptu nejsilnější. ()

Lacike

Tretí diel sa mi v detstve príliš nepáčil kvôli tomu, že sa dejovo vybral až príliš iným smerom oproti prvým dielom. Ale teraz mi to už nevadí. Zápletku považujem v rámci tejto jednoduchej detskej série za najprepracovanejšiu. Dokonca aj záporák je lepšie zahraný ako nejaký pajác s prilbou na hlave ako v minulých dieloch. Bitiek je to tiež najviac a choreografia je celkom slušná. A aj to prostredie akože Japonska pôsobí osviežujúco. Trochu ma sklamalo, že Rafael tam už nemal toľko priestoru ako v minulých dieloch a Paige Turco s krátkymi vlasmi vyzerá jak chlapec. Hrôza. Infantilnosť filmu je tak akurát, aby to prežil aj dospelý. Takže celkovo to je solídny priemer. 5/10. ()

• Kostýmy korytnačiek stáli 200 000 tisíc amerických dolárov. Boli vyrobené zo špeciálneho materiálu, kde herci hrajúci korytnačky mali pod pancierom malý elektronický batoh, ktorý bol kvôli pohybu kostýmov počítačom potrebný. (donnie22)
  • Americký filmový štáb nemusel ísť až do Japonska natáčať film. Nakrúcali v Oregone v divočine Astoria, kde je príroda veľkolepo podobná Japonsku. (donnie22)
  • Ve filmu zmiňovaný démon Kappa je skutečný tvor z japonského folklóru, avšak jedná se o jisté vodní monstrum, nejvíce obývající západní část Japonska a Kjúšú. Žije prý v různých vodních tocích a topí koně, dobytek i děti. Může se případně živit i lidským masem nebo játry svých obětí. Podobnost se želvami ninja, která se ve filmu zobrazuje, není vymyšlená, jelikož tvor údajně má mimo jiné i želví krunýř a svalnaté končetiny. (ajaxx)