Korytnačky ninja

• Česko Želví nindžové (viac)

Rodinný film o čtyřech želvách a jedné kryse, kteří v kanále přijdou do styku s neznámou chmeikálií a zmutují. Nepřirozeně rostou a zvyšuje se jim i inteligence. Krysa byla mazlíčkem japonského mistra bojových umění a v klícce se naučil nejrůznější pohyby, které želvy naučil. Sám si říkal Mistr Tříska a své "děti" pojmenoval Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo. Želvyčky jsou hodné a svou znalostí bojových umění pomáhají lidem. Spřátelí se s žurnalistkou April a podivínským ochránce zákona Casey Jonesem, který používá jako zbraně sportovní pomůcky. Společně želvy způsobují nemalé problémy asijskému gangu, který vede tajemný Trháč a ten se rozhodně želvy odstranit. Když ovšem Trháč unese Mistra Třísku, naši nindžové to nenechají jen tak a rozhodnou se ho zachránit. (Sharlay)

DaViD´82

Guilty pleasure jedné generace; sice v animované seriálové podobě, a byť je to dnes k nevíře, tak tato filmová verze byla svého času TA událost. Dnes z toho zbyl již pouze značně "wtf" snímek s kultovně nechtěně směšnou choreografií akčních scén, kdy se herci v kostýmech nemohli příliš hýbat a tak jen nazdařbůh máchají rukama/nohama a protivníci se jim snaží nabíhat do ran. A to ještě ne vždy s úspěchem, protože pro své kostýmy vidí stejné houby jako želváci... To se prostě neomrzí ani po bezmála čtvrtstoletí od natočení. ()

corpsy

Sklamanie jedine v tom, že sa nie veľmi drží animovanej predlohy. Žiadny Krang, žiadna Dimenzia X, žiadny kamenný vojaci a iné mimozemské kreatúry. Pravdepodobne kvôli rozpočtu, stál by potom asi 5krát toľko. Jeho prednosti sú však nonstop akcia, humor a hlášky, triková stránka a celkové pochmúrne ladenie snímku. Jeden z prvých popkultúrnych fenoménov 90. rokov. ()

Detak

Jó, to byly časy, když ve filmech hustý děti kouřily a podprsenka byla sprostý slovo :-D Hold po 33 letech se doba hodně změnila. Z dnešního pohledu mi to přišlo pro děti celkem jako drsnější počin, což dříve bylo u filmů pro dospívající celkem normální. No a když jsem viděl mistra Třísku, tak jsem vybuchl smíchy, protože ten je vysloveně jak krysa z kanálu :-) Pro mě pěkná nostalgie, z čeho jsme kdysi byli zcela odvaření, ale je otázkou, zda dokáže zaujmout i současná dospívající dítka. ()

Jizni Tlapa

Jasná kultovní záležitost je tahle filmová želví variace. Přehnaně laciné efekty, mátonožná choreografie bojových scén, jednotvárné kostýmy, "aušusově plastykový" trhač a po radioaktivitě mluvící-myslící krysař Tříska jsou jasným filmovým krokem vedle.....když, ale jsou to přece Želvy....nostalgická vzpomínka = 60%! ()

LencaN

Teď už docela retro, ale pořád to vypadalo sympaticky. Želvičky jsou fajn hrdinové. Místy to bylo vtipné a úsměvné. Bylo komu fandit. Bohužel z Trhače nešel až tak strach, jak by slušel. Některé scény byly neúmyslně spíš rozpačité než vtipné. Ale na druhou stranu na tu dobu mi přišlo, že se ty želvičky pohybovaly dost dobře, i Mistr Tříska byl povedený. Se svými plusy i mínusy to ale stejně byla příjemná podívaná. ()

• Všichni herečtí představitelé želv Ninja si ve filmu zahráli dvojroli. Michale Sisti, představitel Michaelangela, se ve filmu objeví také jako roznašeč pizzy. John Pais, představitel Raphaela, namluvil jednoho pasažéra taxíku. Self Tilden si mimo Donatella zahrál spojku Foot klanu. David Forman, představitel Leonarda, si zahrál také vůdce gangu. (Džejkop)
  • Ve 38:20 minutě, kdy se Leonardo hádá s Rafaelem, je za stolem vidět jeden člen z filmového štábu. (Zek)
  • Danny Pennington (Michael Turnay) ve filmu vystřídá celkem šest triček, na kterých je zobrazen baskytarista skupiny Sex Pistols Sid Vicious. (Džejkop)