V pasti - Katka

(TV film)
  • angličtina Trapped

Pět let jsme sledovali tragický příběh dívky, která propadla pocitu, že radost, štěstí a životní naplnění je možno si aplikovat injekční stříkačkou. (oficiálny text distribútora)

HONXX

Formou rozhovorů sledujeme pět let života pražské feťačky. Působivá výpověď o závislosti, kdy je jednou nahoře a většinou dole. Emoce z dokumentu stříkaj na všechny strany. Rozhodně bych doporučil promítat ve školách, místo povídaček nějáké obstarožní učetelky, jejíž největší závislostí je popíjení vaječňáku v kabinetu. Kdo chce vidět další osud Katky, nechť zhlídne dokument Katka. ()

Wencek

Těžký život jedné pražské smažky. Vývoj Katky během několika let, kdy se mění jak sama Katka tak i lidé kolem ní. Kdy žije s dalším drogově závislým chlapem, kdy se rozchází, kdy se léčí a kdy se potkává s novými feťáky až po konec dokumentu kdy si na drogy začne vydělávat prostitucí. Silný zážitek a dalo by se to použít i jako instruktážní video. ()

BoPo

Dokolečka dokola. Taký je život feťákov. Neustály kolobeh zohnať peniaze, dať si dávku. Dokument, ktorý Vám sprostredkuje nie len ich skúsenosti, ale aj ich myšlienkové pochody. Treba však uznať, že Katka aj keď bola riadne zjetá, tak si uvedomovala v akých je sračkách. A stále mala svoje sny. Chcela byť raz čistá a viesť normálny život. Len akosi to nebola schopná zrealizovať. ()

Pavlínka9

Vynikající dokument o tom, jak mladá dívka určité vize o budoucnosti měla a měla hodně slabou vůli dosáhnout svých cílů a tudíž skončila tak, jak skončila. Moc se mi líbí styl Třeštíkové a její pohled na životy ostatních. Skvělé je také pokračovánjí tohoto dokumentu, který je ale podle mého názoru dost tragický. ()

melis

Zajímavý časosběrný dokument Heleny Třeštíkové, který mapuje život mladé narkomanky Katky, kerá bojuje se svou závislostí na drogách a její snaha lišit se přerostla v bezbřehou závislost, z které není cesty zpět. Neméně zajímavými dokumenty jsou např. Sestřičky, Být Romkou či Manželské etudy po dvaceti letech. ()