Jake Van Dorn je vážený podnikatel z malého amerického města. Pochází ze silně křesťansky založené společnosti, vlivu náboženství se podvoluje život celé jeho rodiny. Jeho mladá dcerka se jednoho dne ztratí na výletě. Jake se vydává do Californie ji najít. Zjišťuje, že se objevila v jednom X-rated porno filmu. Rozhodne se ji najít sám na vlastní pěst a tím začíná jeho šílená cesta pornografickým peklem. Musí v sobě najít dostatek síly, aby se této naprosto opačné stránce lidského světa přiblížil a přizpůsobil. A tím zvýšil šance na nalezení své dcerky. (Flipnic)

Shit

Když sem se dozvěděl, že božských 8mm je remakem Hardcore, tak mi nezbylo nic jinýho než si to prostě sehnat. Naštěstí se ale nejedná v případě 8mm o čistej remake, spíš bych řek, že se to jen inspirovalo tématem, což v mým případě Hardcore dost pomáhá. Nicméně, tady ani tak nejde jako v 8mm, jak působí ta šílená maniakálni a absolutně temná atmosféra podsvětí na diváka, tady jde spíš o to jak působí podsvětí na silně věřícího a porno předtim nikdy nevidícího George C. Scotta a jak se s tim dokáže vypořádávat a to je i zásluhou perfektně hrajícího Scotta dokonalý. V roce 79 to musela být fakt naprosto drsná záležitost, škoda, že v dnešní době, kdy je porno všeho druhu ve výlohách trafik, už to působí o něco slabším dojmem, ale téma snuffu, je tu i tak zpracovaný výborně ()

darkrobyk

„Vy i já považujeme sex za zbytečný. Vy ho neprovozujete a já můžu spát s kýmkoliv." Najít dceru Van Dorna, vyznávajícího kalvinismus, ztracenou ve víru pornobyznysu se zdá těžší, než objevit příznačnou jehlu v kupce sena. Zoufalý otec se nakonec vydá hledat dceru na vlastní pěst, s čímž mu začne pomáhat půvabná prostitutka Niki. Každý z nich žije v jiném světě, přesto ale se jim daří nacházet společnou řeč, byť Van Dorn musí leccos překousnout. Ponor do světa sexu, šlapek, pasáků, pornokin, bordelů a sex podniků je na tolik intenzivní, až člověk cítí tu špínu ulice. A pokud Van Dorn uspěje, není vůbec jisté, zda se bude chtít dcera vrátit zpátky. I přes tato varování soukromého detektiva se rozhodne, že dojde až do cíle své cesty.Oporou v nejtěžších chvílích se mu stává právě Niki. „Můžu jí nějak pomoct?"„Vy jeďte domů, vy sem nepatříte." ()

movie

70% Schrader na to jde bez okolků a po vzoru Roberta Bressona i velmi minimalisticky, žádné extra křoví a vše servíruje velmi přímočaře. Calvinista George C. Scott se donekonečna probíra pornoprůmyslovou špínou aby došel zadostiučinění v posledních pár minutách snímků s až katarzním vyustěním, které podtrhuje skvělá hudba Jacka Nitzscheho (ten chlapík byl třída). Ve spoustě scénách jsou znát i vlivy z dospivání Paula Schradera v silně věřící rodině (např. scéna, kdy otec vypíná TV a nadává na brak v ní -- Schrader měl styk s tv / kinem zakázaný a první film viděl až v 17ti letech). ()

DwayneJohnson

Film plný protikladů a hlavně dvou zcela odlišných světů. Pokud to s výchovou přeženete, jakkoliv jsou Vaše cíle ušlechtilé, může se klidně stát, že z milovaného dítěte máte záhy pornoherečku. Hrozná představa, která mě snad nikdy nepotká. Film však na na svou dobu velmi otevřený a výkon George Scotta nelze označit jinak, než vynikající. Vřele doporučuju. ()

Chrustyn

Na svou dobu překvapivě odvážné téma, které mi mírně připomnělo novějších "8 mm", které jsou však výrazně napínavější a poutavější. Kdyby se i zde ono pátrání po mladé dívce, z křesťanské rodiny, která se z neznámého důvodu, objevila v tvrdém pornu, více rozjelo, mohlo se jednat o ještě zajímavější film. Takhle se jedná o depresivní drama se silným tématem, ale malou odvahou ho více rozpracovat. ()

• Hlavní roli měl původně hrát Warren Beatty. Chtěl po Schraderovi, aby přepsal scénář, s tím, že by nehledal dceru, ale sestru, na což Schrader nepřistoupil. (Kulmon)
  • George C. Scott a Peter Boyle mají oba narozeniny 18. října. (Kulmon)
  • Hardcore ponúka celkom tri odkazy na film Star Wars IV - Nová nádej (1977), konkrétne kalendár v izbe Kristen (Ilah Davis), billboard a predstavenie v erotickom klube. (ancientone)