Scooby-Doo, nemilosrdný psí bojovník proti zločinu, prichádza spolu so svojimi priateľmi Fredom (Freddie Prinze Jr.), Daphne (Sarah Michelle Gellar), Shaggym (Matthew Lillard) a Velmou (Linda Cardellini), aby sa vypravili na Strašidelný ostrov a vypátrali pôvodcu nadprirodzených úkazov, ktoré desia celé miestne prázdninové letovisko. Najme si ich samotný majiteľ ostrova Emile Mondavarious (Rowan Atkinson). (TV Markíza)

Matty

Scooby Doo, where are you? Jste v obraze? Tím „být v obraze“ myslím, dát si výše napsané dohromady s kultovním animovaným seriálem o čtveřici nestudujících studentů v pestrobarevných oblečcích, kteří se svým psem řeší strašidelné záhady (vysvětlitelné selským rozumem). Frank v modrém je přirozený vůdce party. Barbína Daphné v dokonale padnoucím růžovém. Velma, která jediná používá větší než nezbytně nutnou část mozkové kapacity, v oranžovém. A konečně hulič Shaggy se zeleným tričkem a mluvícím psiskem Scoobym. Už se chytáte? Tak teď si je zkuste představit v hraném filmu. Ano, je to značně ujeté, ale „poetika“ seriálu byla zachována na jedničku. Nepodstatný děj začíná rozpadem skupiny a následným pozváním jednotlivých členů na strašidelný ostrov, kde se nepřekvapivě dějí překvapivé věci. Barvité, avšak ploché postavičky pronášejí „starwarsovské“ dialogy, v nichž není moudré hledat moudra, popř. nějakou logiku. Celé si to dost dobře dokážu představit jako další animovanou epizodu seriálu, jenže ta by nemohla být tak sexy (jako Sarah Michelle Gellarová v růžové minisukni) a nemohla by tak rozpustile parodovat sama sebe. Hraný Scooby Doo je barevnou taškařicí pro celou rodinku, ale bohužel jen za podmínky, že celá rodinka zná původní seriál. Pro maximální požitek z filmu to je nezbytně nutné, nicméně těch oddechových osmdesát minut vás přinejhorším posílí, nikoliv zabije. 80% Zajímavé komentáře: tron, JohnnyD ()

ostravak30

Díky mé malé dceři jsem shlédl značnou část animovaných seriálů o Scooby-Doo. Takže po shlédnutí filmu mám mnoho důvodů se domnívat, že tvůrci buď záměrně nebo nevědomě ignorovali celé spektrum faktů o jednotlivých postavách. Ono nestačí je oblíknout do stejných oblečků. Mě to celé přišlo spíš jako parodie na celou legendární partičku. Navíc byly některé vtipy spíše pro dospělé, zatímco animované seriály jsou pro děti. A to už vůbec nemluvím o Scrappy Doo jako padouchovi. Panebože. Celý příběh jde také proti příběhům Záhad s.r.o. Skupinka přátel soice řeší záhady, ale tak pitomým způsobem nikdy. Spíše lehce zábavným. Pro děti až zábavně naivním a ne trapně naivním. Čekal jsem, že jednou - zvláště v jedna dvacátém století, dojde na zfilmování většiny animovaných seriálů. Ale tohle je děs a hrůza. ()

Fenris 13

Hmmm, možná je to tím, že se každý večer s mou dvouletou dcerou díváme na Sponge Boba a následně na Scoobyho... Já se u téhle praštěné komedia bavil, ač jsem tomu zpočátku nevěřil. Ale ono je to tak roztomile blbé... Případně to vždycky rozsekne Buffy, tedy SMG. Hlášky jako "Umím karate, přeměnila jsem svoje tělo ve smrtící zbraň!" jsou v jejím podání naprosto odzbrojující. Chcete-li si bez námahy vypláchnout mozek, s chutí do toho. ()

Cherry_Bomb

Scooby-Doo moje detstvo to boli časy! Nedávno som sa v noci zobudila a nemohla spať. Tak som sa rozhodla, že si pozriem nejaký film a vytiahla som si Scoobyho. Bolo asi 02:04, keď som začala pozerať a čas pri tom mi prešiel tak, že som sa ani nenazdala. Po dlhom čase bolo fajn obnoviť si dej niečoho čo som videla nespočetne veľa krát. A musím povedať, že v noci to má svoje čaro. Scooby-Doo, Fred, Daphne, Velma, Shaggy proste stará dobrá klasika! ()

misterz

Podľa môjho názoru, ide o čisto detský film. Pozeral som ho s dcérami, tie sa náramne zabávali a chichotali. Ja som len sedel a pozeral ako puk. Sem-tam aj mne troška podvihlo kútik úst, ale to na dobrú komédiu nestačí. Keby som mal hodnotiť za seba, tak váham medzi 1-2 hviezdami (hlavne vďaka extrémne dobre pozerateľnej Gellar), ale keďže sa to dievčatám tak páčilo dávam 3. 50/100 ()

• Mnoho fanúšikov Harryho Pottera si šlo pozrieť snímku, len aby videlo trailer na prvý film série. (misterz)
  • Natáčelo se od 12. února do 1. června 2001 ve státu Queensland v Austrálii. (Varan)

Superman versus zombíci

Superman versus zombíci

16.10.2007

Pokračování Singerova Superman se vrací se odkládá na neurčito. Bylo to víceméně zřejmé už ve chvíli, kdy Bryan odešel do Německa natáčet válečný thriller Valkyrie a Warneři se naplno vrhli do… (viac)