Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek Frank Martin (Jason Statham) pracuje ako nájomný kuriér, ktorý preváža tie najnebezpečnejšie zásielky. Čo dostane, to tiež doručí, a na nič sa nepýta. Frank však nedávno zmenil nielen prácu, ale aj pôsobisko. Z Francúzska sa na čas presťahoval do Miami, kde teraz pracuje pre zámožnú rodinu Audrey a Jeffersona Billingsovcov (Amber Valettaová, Matthew Modine), čo je záskok za kamaráta. Jeho jedinou prácou je v podstate každý deň voziť malého Jacka Billingsa (Hunter Clary) do školy a potom späť domov. Existuje len veľmi málo vecí, ktoré Franka ešte dokážu prekvapiť, ale na jednu z nich narazí práve tu – na kamarátske puto, ktoré vznikne medzi ním a šesťročným Jackom. Keď Jacka unesú, Frank musí využiť všetky svoje schopnosti, aby ho zachránil a prekazil únoscom plány. Nebude to vôbec ľahké. Na ich strane totiž stojí Lola (Kate Nautaová) – vraždiaci maniak v tele supermodelky“ a zákerný Gianni Chellini (Alessandro Gassman)... (TV JOJ)

Marigold

Hodně přeprsknutý pokus udělat ze slušného prvního dílu megalomanskou sérii pro americký trh s charismatickým hrdinou. Problémem Stathama je, že ve filmu nemá ani zbla prostoru sehrát něco charismatického, pokud nepočítáme všechny ty něžné pohledy chladnokrevného zabijáka... Spojení hudby, luxusu a nadnesených akčních scén signalizuje, že Leterrier a Yuen pošilhávají po Bondovi, ale narozdíl od něj působí Frank dojmem legračně přehnaného geroje, jehož řešení situace nemá nic do činění s božským nadáním, ale spíše chorobnou fantazií choreografa. Kurýrovi 2 se nedá věřit do té míry, že se u něj nedá pořádně pobavit. Pokud v první díle přehánění fungovalo právě proto, že se drželo alespoň částečně při zemi a servírovalo s nadhledem, dvojka je srandovně upjatá a opravdu jen a jen hloupá. ()

Shit

Od tohohle filmu jsem čekal hodně akce a slaboučkej příběh, to se do puntíku naplnilo. Možná až trošku moc se to naplnilo, protože co se týče toho příběhu, tak byl postavenej na tom jak kurýr zachraňuje díťě a až moc okatě je vidět jak je ten příběh postavnej jen nato aby trochu vyplnil mezeru mezí akcí. Akce sice bylo hodně a docela promakaná, jenže tady to filmaři troch přepískli, přece jen zbavovat se bomby na podvozku stylem vyjet na šikmou ramopu otočit se vzhuru nohama, otřít podvozek o něco, tim se zbavit bomby a zase v klidu přistát na všechny čtyři kola mi přišlo spíš jako vtipná scéna než výborná akce. Jason Staham v roli kurýra je docela dobrej a řeže je tam slušně a má dobrý kmba, ale zase to vypadá trošku moc nerealisticky. Ale nadruhou stranu nemůžu řict že bych se nudil, spíš naopak a i když ta akce bylo trochu mimo realitu, tak se na to docela pěkně dívalo ()

Boogeyman

Smůlou Kurýra 2 (mimochodem první díl mám velmi rád) je fakt, že asi hodinu před ním jsem viděl film Sejmi je všechny, kde jsem se rozplýval nad šílenou brutální akcí, při které se člověk popadá smíchy za černohumorné břicho! No, Kurýr 2 pak k mému zklamání nabídl sice také šílenou, ale mnohem hůře natočenou, dětem přístupnou a především nevtipnou akci! Když si to teda shrnete, máte film plný bláznivých kousků (výkrut s audinou, při kterém si sundá bumbu z podvozku je fakt "vrchol"), které ale působí na diváka dojmem, že se berou vlastně vážně, takže místo smíchu (který provázel Sejmi je všechny) jen kroutíte hlavou, co že je to za píčovinu! No a ten árijec v kalhotkách a prázdné podprsence se s Monicou Bellucci taky nemůže ani srovnávat, ale zase je fakt, že tady už to úsměv vyvolávalo:-)! ()

castor

Potřebujete inteligentního gentlemana, kterého nic nepřekvapí, má speciální výcvik, rozumí počítačům, zbraním, chemikáliím, uřídí jakýkoliv dopravní prostředek, je rozeným zabijákem, co si poradí jen s hadicí proti bandě záporáků a ještě k tomu všemu bude dávat hádanky Vašemu synáčkovi? Jste na správné adrese.. Charismatický kurýr Frank se přesunul do atraktivního Miami, kde se po únosu synka zámožných rodičů rozjede pořádná akční exhibice, velmi často doprovázena úsměvným dojmem. Každá sekvence je choreograficky vymóděná, každý záběr je díky četným kamerovým filtrům jako obrázek. Kurýr 2 naprosto rezignuje na logiku a nějaký vnitřní dramatický rozměr, sype jednu akci za druhou, přičemž leccos opomene vysvětlit. Ještěže se na dvojku nechal ukecat Jason Statham, kterému dá tentokráte nejvíce práce umlčet jednu anorektickou slečinku (že by Terminátorova sestra?). Roztomile hloupoučká jednohubka, namixovaná tak akorát na něco přes 80 minut!! ()

Gilmour93

Pravidlo č.1: Netoč druhý díl, když nejsi přesvědčen, že trumfneš první.. Že Frank Martin skáče se svým Audi A8 z domu na dům, proráží betonové zdi a demontuje bombu z podvozku za letu hákem jeřábu, to dokážu ještě odpustit. Že ono auto hned poté vypadá, jak by právě vyjelo z myčky sousedící s autoklempířstvím, to také. Ale neodpustím Bessonovi, že mě chce bavit opakovaným vtipem, který už dávno přestal býti vtipným. ()

• Vůz, se kterým Frank (Jason Statham) pronásleduje letadlo a poté vybuchne, je italský superspot Lamborghini Murciélago Roadster vyráběný v letech 2004-2006. Vůz vycházel z kupé, byl však 3mm nižší, o 150 kg těžší a maximální rychlost klesla na 320 km/hod. (JARDAHONDA)
  • Při letu jde pilot zkontrolovat podvozek, který nejde zatáhnout. Při následném záběru zvenku jsou však všechna kola zatažená. (MrAldridge)
  • V úvodu filmu Frank (Jason Statham) jezdí v Audi A8 L D3 Typ 4E s motorem V12 z roku 2005. Na přední masce je znak W12. Po zbytek filmu se pak střídají záběry, v nichž znak je a není vidět. (st.jim)