Lúpež po taliansky

• Česko Loupež po italsku (viac)

Ich geniálny plán bol premyslený do najmenších detailov a prevedený úplne bezchybne. Každý z nich bol kedysi špičkovým profesionálom vo svojom obore a Charlie (Mark Wahlberg) by za svoj tím dal aj ruku do ohňa. Podaril sa im útek napriek tomu, že išlo o jeden z najstráženejších palácov v Benátkach. Ale jeden z nich zradil. Za Steveov (Edward Norton)  podraz zaplatil životom John (Donald Sutherland), veterán, ktorý sebe i dcére sľúbil, že po akcii zavesí remeslo na klinec. Stella (Charlize Theron) zdedila talent po otcovi. Ona však stojí na strane zákona. Pre Charlieho nie je ľahké získať si ju na svoju stranu a presvedčiť, že cieľom nie sú iba zlaté tehly, ale predovšetkým pomsta kamaráta, jej otca. Je potrebné zvážiť každý krok, pretože i Steve je profesionál na slovo vzatý a naviac závratne bohatý, takže čo nevie či nedokáže, si môže kúpiť alebo podplatiť... Manželská scenáristická dvojica Donna a Wayne Powersovci si z pôvodnej anglickej verzie vypožičala iba niekoľko dejových motívov, aby napísala celkom originálny príbeh, ktorý bude divák iste sledovať s mimoriadnym zaujatím. Obe krádeže sú premyslené a prevedené tak, že fungujú ako švajčiarske hodinky. Napriek tomu sú vo svojej podstate zložitým a prekvapivo komplikovaným strojom. Naviac ich režisér F. Gary Gray zveril do rúk skvelých hercov a situoval do malebných Benátok. (TV Markíza)

ChewieDC

Sic má výrazně jiný příběh, je to naprosto totožný film s Dannyho jedenáctkou a navíc nejdelší reklama na Mini Cooper (a vůbec ne špatná, hned bych si jeden pořídil). Parta lidí s výtečnými schopnostmi ve svém oboru, geniální plán a loupež bez použití zbraní. Toť základní premisa, která se příliš neodchyluje od žánrového standardu. Sem tam vtipná scénka, sem tam nějaké to napětí, ale v podstatě jen chudá popcornová zábava. Ještě že je tam Jason Statham, a ještě že hraje skoro stejnou postavu jako v Kurýrovi. ()

kingik

Dost zásadní problém tkví v tom, že tento film není dobře natočen, a ve chvílích akčních a napínavých, balancuje až na hranici velmi špatného filmu. Je s podivem, že sem do tohoto projektu vlezli herci typu Theron, Wahlberg a Norton a kupodivu do svých rolí ale nedali "lautr" nic, o čem bych mohl prohlásit, že bylo dobré. Theronová vypadá dobře, ale hraje strašně a Norton, který ve filmu účinkoval údajně z donucení, předvádí jeden z nejhorších hereckých výkonů své kariéry. Ani jedna akční scéna zde není povedená a před úplným fiaskem tuhle slátaninu zachránil jen nápad provést loupež inovativnějším způsobem. Podruhé bych tento film hned tak vidět nechtěl. Jestli toužíte vidět skákající Mini Coopery s kufry plnými zlata, máte možnost. Ovšem už tahle scéna hovoří za vše, a jen mě utvrzuje, jak na tom film byl špatně. 40% ()

Pepinec

Cože? Mám se koukat na remake slavného filmu, ve kterém hrají Wahlberg s Nortonem pod taktovkou režiséra bez záruky? Kdo ví, kolik skvělých kousků mi kvůli předsudkům proteklo mezi prsty. Tento uvízl a jsem za to rád. Film má úžasné tempo, kterým vyváží nepříliš velkou hloubku příběhu. Partička ukradne sejf, v té partičce se pak najde zrádce, a tak se partička chystá na odvetnou steč. Jednoduché, prosté - přesto ne hloupé! Důvodů to má několik. Jak už jsem zmínil, jednak je k pochválení povedená režie Graye, který si zrovna vybral své lepší dny kariéry. Za další film profituje z hereckého obsazení, které překvapivě svým složením funguje. Zaskočil mě Mark Wahlberg. Ne snad, že by mi otevřel ústa údivem nad jeho hereckým výkonem, ale po dlouhé dlouhé dlouhé době mi nevadil, ba naopak mi byl sympatický. Jaká to změna! :-) Též k Iluzionistovi nechovám přehnanou náklonost, ale díky zápornosti jeho postavy jsem nalezl uspokojení i u něj. Objeví se zde i charismatický ´otec gangu´ Donald Sutherland a článek, bez kterého se podobná podívaná obejít nemůže ani za všechny prášky světa. Tím článkem je krásná, okouzlující, šikovná a úderně vtipná blondýnka, jejíž role se zde zhostila Charlize Theron, modla nejednoho muže bez potíží se zrakem. :-) Sečteno podtrženo = zábavná jízda, která se doufejme dočká odpovídajícího pokračování. ()

choze

Dřív mě ten film docela iritoval (nebere mě ani originál s Michaelem Cainem) kvůli průměrnému scénáři i režii, nesympatickým postavám a obsazení, které mi nesedělo, ale s odstupem času a po několikerém zhlédnutí mi to přijde jako svižný a zábavný heist a všechna ta žánrová klišé a pravidla si naopak užívám. ()

Marze

Manželská scenáristická dvojice Donna a Wayne Powersovi si z původní britské verze filmu Loupež po italsku z roku 1969 (u nás však uveden nebyl) vypůjčili několik dějových motivů, aby napsali vlastní příběh. Režisér E. Gary Gray svěřil role do rukou známých herců, jako jsou Mark Wahlberg či Edward Norton, a situoval jej do malebných Benátek. Jejich geniální plán na loupež byl promyšlen do nejmenších detailů a proveden naprosto bezchybně. ()

• Úvodná scéna v Benátkach, bola veľmi prísne sledovaná miestnymi orgánmi vzhľadom k vysokej rýchlosti lodí. (Greenpeacak)
  • Ve scéně, kdy se mluví o webové službě Napster, je v pozadí možné zahlédnout tričko s nápisem Metallica. Tato skupina podala v roce 2000 na službu žalobu, která přispěla ke konci Napsteru. (McFee)

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

26.10.2012

Pořád není úplně jasné, jaký bude další režijní počin Christophera Nolana. Film Transcendence, o kterém je řeč, bude totiž „jenom“ produkovat (jak jinak, spolu se svou manželkou Emmou Thomas). Režii… (viac)

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (viac)