Kuriér Frank Martin (Jason Statham) tentoraz musí splniť úlohu, v ktorej neurčuje pravidlá, ale musí bojovať s časom a doručiť nezvyčajne krehký tovar – Valentinu (Natalya Rudakova), dcéru ukrajinského vládneho úradníka Leonida Vasilieva (Jeroen Krabbé), riaditeľa Enviromental Protection Agency pre Ukrajinu. Na ceste z Marseilles k Čiernemu moru im poskytne ochrannú ruku francúzsky inšpektor Tarconi (François Berléand) a pomáha im pri rýchlych únikoch pred ľuďmi vyslanými otcom Valentiny. Valentina situáciu Frankovi neuľahčuje, odmieta s ním spolupracovať a keď sa na scéne objaví najväčší Frankov problém – únosca Johnson (Robert Knepper), Valentína podľahne Stockholmskému syndrómu a začne k svojmu únoscovi pociťovať hlbokú náklonnosť. Dokáže Frank zvíťaziť nad neúprosným časom, zákerným Johnsonom, splniť svoju úlohu a zachrániť svet pred katastrofou? (TV JOJ)

-OverLord-

Legendární a kultovní kurýr ve třetím díle sundal nohu z plynu a už nemá takovou šťávu jako dřív. Statham pořád vynikající, ale celej film prostě utáhnou nemůže, protože z takovýho materiálu se těžko dá stavět. Na druhou stranu bych se nebránil čtvrtýmu dílu, kdyby šel ve stopách prvního, maximálně druhýho dílu, bylo by to fajn. ()

Fiftis

Bohužiaľ akcie nedosahujú kvalitu a hlavne sú extrémne krátke, a tým nezaujímavé. Ani rozmaznaná Valentina (Natalya Rudakovaso) zaujímavou tvárou tento film nezachránila. Jason Statham má ešte šancu byť druhým Bruce Willisom, nie však v tom filme, ktorý je po akčnej stránke nevyrovnaný. Veľa pocitov z tohto filmu si teda neodnesiete. Možno vás len potešia európske exteriéry. ()

Gilmour93

Messenger Frank Martin. Za žádných okolností neperspiruje, na BMXu jezdí tryskem a jeho bojová technika občas hraničí s vystoupením striptéra v Chip 'n Dale klubu. Zkrátka jedno obrovské varle plné testosteronu, které nestrčí do tašky ani mazák T-Bag. Jakmile však ve svých pravidlech začne dělat výjimky kvůli ukrajinským šlápotám, jde to s ním z kopce a to samé se dá říct i o třetím Kurýrovi plném dynamického, leč otravného střihu a únavné romantické linie.. A tak zatímco po Refnově Drive měl člověk chuť dát si párátko do pusy a jen tak se projíždět nočním městem, tady chvílemi potřeboval ještě jedno, aby si je mohl dát mezi unavená víčka. Není se však čemu divit, když to celé z režisérské židle dirigoval vůdce zlých Decepticonů.. P.S.: Po skončení jsem viděl asi půlhodinu filmu Submerged a vzhledem k výše zmiňovanému chlapáctví J.Stathama mě napadlo, že kdyby měl identické dvojče, postavili je vedle sebe a mezi ně vzpřímili pana Seagala, vzniklo by dokonalé lidské sousoší mužských genitálií.. ()

Skejpr

Napůl cesty mezi prvním a druhým dílem. Nelogická haluz, kterou jsme mohli vidět ve dvojce se naštěstí nekoná, zpět do reality se nicméně Frank Martin nejspíš také už nevrátí. Zamrzí absolutně imbecilní scénář a kontaktní akce sestřihaná na samé hranici únostnosti, potěší naopak solidní záporák, výborný vizuál, super akční scény s autem, několik mega cool hlášek a fakt, že si tady nikdo nehraje na umění, ví, že točí hovadinu a točí ji alespoň zábavně. Setsakra zábavně. ()

Gemini

(Olivier) Megatuna filmařského zoufalství. Série Kurýr stojí na choreografii akčních scén, konkrétněji na tom, jakými originálními způsoby nakope Jason Statham všemožné části těla zástupům zloduchů. A pak možná trochu na úchylných CGI "kaskadérských" scénách s automobily, a ještě menší trochu na ženských půvabech... přitom to s těmi auty ve výsledku není pozitivum, a pokud jde o Natalyu Rudakovovou, opravdu nemá světu moc co nabídnout kromě svých pih. Ne že by to nebylo hezké děvče, ale je to dosti nefilmová kráska, a téměř nulová herecká průprava je dost znát... nehledě na to, že tady hraje většinu času rozmazanou "princezničku na bále" (co poztrácela korále, protože byla ožralá a zfetovaná;)) A když se vrátím k tomu hlavnímu - což jsou nesporně Stathamovy "jackiechanovské" eskapády - tak nemůžu než s námahou potlačovat vražedné nutkání vůči režisérovi, kameramanovi a střihačům. Takhle divně nasnímané akční scény jste totiž mohli vidět třeba v Glimmer Manovi - prostě to vidíte, a koukáte, že vlastně nic moc nevidíte, a ještě to celé vypadá dost divně. Zkrátka a dobře tenhle Bessonův pokus vyrejžovat z příhod Franka Martina ještě nějaké to éčko navíc, se z diváckého hlediska katastrofálně nepovedl. Ale z hlediska finančního to samozřejmě pořád skončilo v plusu - a to je tragédie, od které se hodlám jasně distancovat:P Jedny z těch nejzbytečnějších 40%, která jsem kdy dal. ()

• Podľa nápisu na mriežke chladiča šoféruje Frank (Jason Statham) automobil Audi A8 W12. Chrómované prvky karosérie auta, ako napr. kryty spätných zrkadiel, sa však používajú výhradne pre model Audi S8. (m.a.t.o.)

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

19.05.2010

Chtěl bych být Luc Besson. Když mu padne do oka nějaký herec, řekne: „Hej, Roberte Marku Kamene, pojď sem, kámo, a spíchni mi zase scénář nějakého přímočarého akčňáku, abych mohl obsadit tu prima… (viac)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (viac)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (viac)