Dr. John Dolittle (Eddie Murphy) je úspešný sanfranciský lekár a má všetko, čo si muž môže želať - skvelú kariéru, krásnu manželku Lisu (Kristen Wilsonová) a dve nádherné dcéry Charisse (Raven – Symoné) a Mayu (Kyla Prattová). Navyše sa chystá uzavrieť najväčší obchod svojho života. Skrátka, doktorovi Dolittlovi leží svet pri nohách. Ale potom sa začne diať niečo veľmi zvláštne. Nešťastnou náhodou zrazí psa a počuje, ako mu zviera vynadá. Jeho dávno zabudnutá schopnosť porozumieť reči zvierat sa mu vrátila! Nová „prax“ mu spôsobí katastrofu v práci aj rodine. Štvornohí pacienti sú svojím novým liečiteľom nadšení a húfne sa mu hrnú do ordinácie. Rozrečnené holuby, veveričky či lesná zver mu nedajú sústrediť sa a prefíkaná sova mu pošle celú perepúť chorých zvierat priamo domov. Pomáha cirkusovej opici aj starnúcemu tigrovi, ale katastrofe vo vlastnej rodine už však zabrániť nedokáže. Keď doktora pristihnú, ako dáva umelé dýchanie „umierajúcej“ kryse, skončí na psychiatrii. Až vďaka svojej dcérke nakoniec pochopí, že sa musí zmieriť so skutočnosťou a prijať seba samého ako „zvláštneho“ človeka... (TV JOJ)

ostravak30

Dr. Dolittle je přesně typ komedie pro Eddieho Murphyho. Možná bych si ještě představil Jima Carreyho. E. M. nám zase ukazuje, že dokáže hrát nejen gesty a vystupováním, ale celkově mimikou a především očima. Pravdou však je, že od dob Policajta v Beverly Hills a 48 hodin (Cestu do Ameriky jsem neviděl, ale je též dobře hodnocená), nic tak) úžasného nenatočil. Ani Zamilovaný profesor, jeho pokračování ani tento film nejsou zdaleka tak dobrými komediemi. Opět zde najdeme docela dobré vtipy a hlášky u kterých jsem se zasmál, ale celkově mají filmaři co dělat, aby děj utáhli na filmovou stopáž. Dějová linka se po čase začíná točit v kruhu a těžko se jí hledá cesta ven. Navíc film není zrovna pro děti a ani bych ho tak neprezentoval. Vždyť většina zvířat mluví dost sprostě anebo používají věty, kterým dítě bude těžko rozumět. ()

petaspur

John Dolittle si od útlého věku rozuměl lépe se zvířaty než s lidmi. I když sám sebe na nějakou dobu přesvědčil, že jejich tlachání nerozumí, tak právě nastala doba, kdy si může s ukecanou faunou vzájemně pomoci. Jako konfrontace lidského pohledu na svět s tím animálním snímek bez problémů funguje, což by mělo být pro hledače filmové estetiky jasným varováním, aby se k tomuto dílu přiblížil pouze na vlastní nebezpečí. ()

mzss1

Celkem povedená, příjemná komedie, které opravdu chybělo málo k lepšímu hodnocení a dokonalosti filmu. Chyběl lepší příběh a vypuštění pár hloupých scén. Jinač se na to v klidu šlo dívat. Plno zvířat, zábavy mraky bylo. Eddie Murphy hrál dokonale. Takže film hodnotím jako hezký nadprůměr. Tudíž je to tak na 68% = *** ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Už jsi podobnou operaci někdy dělal?" - "Jo, jednou na medicíně... Sice na mrtvole, ale profesor říkal, že kdyby byl pacient živý, operaci by určitě přežil!" Nestárnoucí komedie o muži, co mluví se zvířaty. Triky tu jsou dobré. Vypadá to, že ta zvířata opravdu mluví. Eddie Murphy jako doktor Doolittle bezvadnej, ostatní mu víceméně jen přicmrndávají a nejsou pro vývoj děje nijak důležití. - 70%. ()

Little_Sawy

Dle mého názoru, je tohle celkem fajn, v hlavný roly Murphy, zde je černého humoru hodně, film se mi zdá byt asi nějlepší ze všech Dolittleovských častí vůbec. Jako malá, žlutá holka, jsem tuhle prkotinu měla ráda, nebylo dne, kdy jsem si tohle nepustila kdy jsem měla chuť. Dá se říct že tohle je nějkoukatelňejší díl z celé sérií, kterej pobaví mladé tak i dospělé publikum. Od dvojky to jde jaksi celé do sraček.. ()

• Náklady na výrobu byly zhruba 70 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Severoamerické tržby byly 144,2 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 294,5 mil. (NIRO)