Doktor Dolittle (Eddie Murphy) má toľko dvoj- a štvornohých klientov, že ich nemôže ani zvládnuť. Lenže ony chcú viac ako návštevu v jeho ordinácii. Bránia les pred bezohľadnými ľudskými projektantmi. A kto iný im má pomôcť, ako pán doktor Dolittle! A doktor má plán – nájsť ohrozené druhy, chránené zákonom. Nájde osamotenú medvedicu Avu, ktorá žije sama v lese odsúdenom k zániku. Potrebuje však partnera a Dolittle si myslí, že ho našiel v cirkuse. Archie, cirkusový medveď, nechce ani počuť o sťahovaní k novej družke. Ešteže mu doktor vysvetlí, že jeho miesto je práve v prírode a práve pri Ave... (TV JOJ)

Guzo

No, jednička už je taková trochu klasika, dvojka se na ní pokouší navázat a trpí neduhami druhých dílů. Není to úplně ono, ale odpad to taky neni. Murphy se snaží být za každou cenu vtipný, bohužel je mezi vtipností a trapností občas jenom tenká linka.. Ovšem musíme to brát jako rodinnou komedii, na nic jiného si Dolittle nehraje, a myslím, že děti z komedie o zvířátkách mají vždycky radost, navíc, když jim mohou ještě rozumět. ()

Potjoc

O něco slabší než první díl, ale pořád mnohem lepší, než ty další pokračování, které už vůbec nemají nic společného s prvním dílem. Nejvíc se mi líbila ta scéna, jak holub křičí na policajty "Černý svině! Černý svině!" a prase se rozeběhlo na holuba "Cos to řekl?!". A ta scéna, jak medvěd se vykadil na toaletě v restauraci a následný emoční řev Dollitla, mě tak rozesmála, že jsem se málem počůral smíchy - Vážně! ()

tron

„To nie je len zmrzlina, Archie!“ Pribudlo ekologické posolstvo a celé je to strašne detinské; sme v tom druhu rodinného filmu, ktorý neverí, že existujú inteligentné deti, ktoré by si veci domysleli bez našepkávania. Inak ma ale obklopila hneď od začiatku príjemná lesná atmosféra, čo mestskému originálu chýbalo. Ten ale zasa bol vtipnejší; v dvojke je vystupovanie zvierat všetkého druhu (najmä žirafa) a ich dialógy samozrejmosťou, nekoná sa pôvabnosť originálu (ak nerátame Stevea Irwina a finálnu dravú "vzburu prírody"). No ako vravím – slušná rodinná zábavka s jedinou záchodovou scénou (aj to v nej účinkuje medveď). ()

Streeper

Dvojku jsem snad viděla úplně poprvé, ani v televizi nebo jako malá jsem pokračování nezastihla a ani se nedivím. Je to děsný. Jedničce se to ani za mák nevyrovná. Jasný, postavy tam jsou stejný, ale pardon ten příběh s tím medvědem šel prostě úplně mimo mě. Nebylo to vtipný, nudilo mě to, prostě to nefungovalo. ()

Falcor

Probíral jsem tento film s našim psem Tomem (čistokrevný sibiřský basset - hodně štěstí při hledání v encyklopediích) a ten mi důvěrně zavrčel, že je to pěkná ptákovina. To může znamenat dvojí: Jednak je to totální hovadina, protože Tomík nemá ptáky rád (hlavu mu zdobí sice velké plachty, ale stejně mu každý pták vždy ufrnkne), anebo se bavil o úplně jiném filmu, bylo-li to vůbec o filmu, jelikož je chudák Tomík úplně hluchý. (To má určitě z toho létání - těšte se velikonoční kuřátka a poslové jara - ptačí chřipku na vás) ()

• Arnold Schwarzenegger namluvil bílého vlka. Má jedinou větu: "Hasta la vista, baby," kterou říká při konfliktu s řidiči náklaďáků. (HappySmile)

Indické plány M. Douglase

Indické plány M. Douglase

25.01.2005

Michael Douglas se dal slyšet, že se hodlá podílet na produkci filmu RACING THE MONSOON, natočeném výhradně v prostředí Indie. Sám si chce v dobrodružném snímku samozřejmě také zahrát. Douglas… (viac)