Od producentů filmů Královna Alžběta a Jak na věc přichází pravdivý příběh jednoho z nejznámějších lidí mimo zákon Neda Kellyho. Policie ho pronásledovala, stíhala celá zem a za jeho hlavu byla vypsána největší odměna na světě. Musel se skrývat, zatímco jeho přátelé a rodina byli nespravedlivě uvězněni. Ned se ale brzy se svým gangem stal pověstným. Heath Ledger (Příběh rytíře, Ples příšer), Orlando Bloom (Černý jestřáb sestřelen, Pán prstenů) a oscarový Geoffrey Rush (Záře, Královna Alžběta, Quills - Perem markýze de Sade), Naomi Watts (Kruh) v dramatickém a vzrušujícím příběhu jedné z nejslavnějších australských legend. (oficiálny text distribútora)

applause

Nevím, co mám o tomto filmu říct, podle mě není ani dobrý ani špatný, prostě takový ten průměr. Myslím si, ale že hodnocení tady je podprůměrné. Co jsem zde slyšela o špatném hereckém výkonu Heatha Ledgera, tak s tím také nesouhlasem. Myslím si, že špatný nebyl, ale měl lepší role. Klidně doporučuji. ()

Lisabellla

Tak víte jak .. nejsem na westerny, nebudu hodnotit tak docela objektivně, ale co na tom záleží. Tohle je první film, ve kterém jsem viděla Heatha Ledgera skutečně hrát. Zbytek nebyl nikterak výrazný. Film byl spíš táhlý, uspávající, žádná dech beroucí scéna se nekonala, žádné orgastické zakončení gigantické epochy. Prostě tak nějak kde nic, tu nic. Škoda, ale nevadí, člověk koukne a zapomene. ()

jojinecko

Pribeh štvanca-hrdinu, ktorý vyšumí z hlavy minútu po projekcii. Heath Ledger ako vodca je nepresvedčivý a postráda akúkoľvek charizmu. Film, napriek pár naozaj vydareným scénam, nevytiahnu z podpriemeru ani herci ako Naomi Watts alebo Geoffrey Rush, ktorí aj tak dostali len minimálny priestor na sebarealizáciu. ()

F.W.Colqhoun

Od totálního pozdního pocitu lítosti, že jsem si v záchvatu potřeby „westernové“ podívané po-x-té nepustil třeba 3:10 To Yuma nebo Seraphim Falls, mě uchránila minimální očekávání. Budiž mi omluvou, že mě přítelkyně, posedlá Ledgerovou mrtvolou, přinutila. Pozitiva: hezká příroda. Negativa: ryzí zbojnický kult. Zbytek: nemastné neslané, a to je asi to nejhorší, co dokážu o filmu / o čemkoliv říct. Dejme tomu, že i demytizování národních hrdinů je taky dávno kliše, ale i polovičatý midcult-přístup byl byl v téhle nudě příjemným osvěžením. Film obsahuje snad všechna myslitelná klišé mučednických příběhů – revolucionářské proslovy před okrádanými osobami, obdiv protivníků, zradu přítele, zmařenou resp. zapovězenou lásku. Komentáře technické stránky se zdržím; jak praví pomocný režisér Sergio Campanese ve Zvířeti: Tak jako tak je to vlastně jedno. ()

Deverant

Film poměrně věrně sleduje dráhu Neda Kellyho (až na závěrečné "He was 25 years old." Kelly se narodil 3. června 1854 a pověšen byl 11. listopadu 1880, bylo mu tedy už šestadvacet), bohužel ji podává pateticky a ve snaze vykreslit jednoduše a neproblematicky kladného a tím udržitelného hrdinu (jako hrdinu - což působí občas až komicky: Ned někoho zastřelí a vzápětí se mu omlouvá), díky čemuž jsou veškeré motivace nakonec nejasné a postavy většinou nevěrohodné. Škoda že Ned Kelly nevznikl v peckinpehovském duchu. ()

• Alternatívnymi názvami filmu boli Ned Kelly: Public Enemy No. 1 či Our Sunshine. (MikaelSVK)
  • Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v austrálskom štáte Victoria, ktorý leží na juhovýchode tejto krajiny. (MikaelSVK)
  • List Sydney Morning Herald konstatoval, že Heath Ledger byl pro tuto roli zrozen, protože když si zkusil originální železné brnění Neda Kellyho, perfektně mu sedělo. Heath Ledger na to poznamenal: "Vlastně to bylo celkem děsivé... jsme stejně vysocí a stejně vážíme. On byl štíhlý, protože neměl co jíst, já jsem štíhlý, protože nechodím do posilovny." (HappySmile)