Allie Hamiltonová (Rachel McAdams) a Noah Calhoun (Ryan Gosling) sa zblížili už počas dospievania. Spočiatku búrlivá romanca sa postupne zmenila na hlboký vzťah - do rozvíjajúcej sa lásky však neúprosne zasiahli Allieini dobre situovaní rodičia, ktorým sa Noah nezdal byť dosť dobrý pre ich dcéru... Keď sa tí dvaja po rokoch opäť stretávajú, ich vášeň opäť vzplanie - a Allie sa musí rozhodnúť, či poslúchne svoje srdce alebo rozum... (TV Markíza)

Boogeyman

Hardcore romantika jen pro ty největší a nejotevřenější srdíčka. Ze začátku to funguje, i když postava Goslinga, jako nespoutaného inteligentního chuďase se zálibou v literatuře, vážné hudbě a svém otci je hodně klišé. Navíc jeho nezájem o to, co si o něm myslí ostatní a jeho odvázaná nespoutanost, s jakou se vrhá vylézat po ruském kole před celým městečkem, aby pozval dívku svého srdce (kterou zná asi dvě minuty) na rande, končí ve chvíli, kdy jsou mu staženy gatě a on se v podlíkačkách chudák celý červená, že se tak strašlivě ztrapnil. Nebožáček jeden svobodomyslnej. Ale to co pak následuje je prostě regulérní romantický masakr zakončený naprosto šílenou, mrtvolně neerotickou postelovou scénou. ()

Malarkey

Opět mi unikl film, o kterém jsem neměl ani páru a přitom se v něm objeví v roli zamilované dvojice dva mí dost oblíbení herci - Rachel McAdams a Ryan Gosling. Co se ale samotného filmu týče, je to romantika jak bejčí stehno. Je ale tak hezká, příjemná, upřímná a místy trošku snová, že nejde jinak, než ji dát minimálně čtyři hvězdičky. To, jak je to vyprávěno a jak v půlce filmu prozřu a to, jak to všechno probíhá, prostě stojí za to, abych si také jednou za čas konečně pobrečel. A tenhle film to dokázal. ()

Gemini

Notebook je tak precizně vybroušeným krystalem čirého žánrového křišťálu, že mu snad ani nejde vyčítat ty jednotlivé elementy, které jsme už tolikrát viděli jinde. Je sice neuvěřitelně průhledný a možná i trochu dlouhý, ale díky Ryanu Goslingovi, Rachel McAdams, Geně Rowlands, Joan Allen a Jamesům Garnerovi a Marsdenovi dokáží momentky jako návštěva "Garnerových" dětí zamrazit, a naopak dychtivost mladých těl rozpálit... a samozřejmě oddanost lásky až za hrob "zahřát u srdíčka" (nebo vyvolat cynické ušklíbnutí). Režisérovi se navzdory několika WTF momentům (jako setkání Allie s "veselou vdovou" nebo matčin srdceryvný "já ti tak rozumím" výlev) jakž takž podařilo nepřetáhnout strunu, respektive nepřetahovat ji moc často a na moc dlouho, ale nějak nemám pocit, že by mě k tomuhle filmu něco táhlo - mám ho zafixovaný jako velmi dobrou žánrovou učebnici a nic víc. Tak dobrou, že to asi nakonec bude blíž k osmdesátce než sedmdesátce, ale i tak silně pochybuju, že bych se ještě někdy podíval znovu. ()

Fiftis

Film som videl asi len dva dni pred smrťou Jamesa Garnera. Zápisník jednej lásky je film, ktorý dokáže, aby sa vaše srdce roztopilo a to aj keď nie ste žiadny romantik. Nádherný a dojemný príbeh, ktorý v každom musí niečo zanechať. Zápisník jednej lásky nie je len obyčajnou romantikou nad ktorou mávnete rukou. Všetko je až dokonalé ako prostredie, tak hlavná herecká dvojka - Ryan Gosling a Rachel McAdams, sadlo im to skvele a aj vďaka tomu je film taký, aký je. ()

Shakers

Pekný film o láske do konca života, ale sfilmovaný by mohol byť trošku lepšie. Prvá polka je skvelá, vtipná, uvoľnená a všetko klape ako má, potom prídu menšie prestávky od hlavnej dvojice a zrazu si hovoríte, že aj keď je to stále zaujímavé no už to nie je ono. Niečo to stratilo. Začiatok sa mi teda veľmi ľúbil len ten koniec ma už nebral, tak ako úvod filmu a tiež mi prišiel trochu zdĺhavý.Inak fajn romanťák s Rachel McAdams a Ryanom Gosingom. 80% - 4* ()

• Rachel McAdams (Allie) a Ryan Gosling (Noah) se před natáčením na několik týdnů přestěhovali do Jižní Karolíny, aby nastudovali odpovídající přízvuk a nasáli jižanskou atmosféru. (jenik71)

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

19.03.2021

Tvůrce romantických komedií jako Zápisník jedné lásky nebo Jedna za všechny Nick Cassavetes si teď čerstvě vyzkouší akční thriller. Do své novinky God Is A Bullet si pak navíc sehnal přímo parádní… (viac)