Jeden z najkrajších filmov o dospievaní, aký ste kedy videli. Režisér George Clooney (dvojnásobný držiteľ Oscara) nakrútil príbeh o snahe začínajúceho spisovateľa (Tye Sheridan) naplniť svoje romantické a profesionálne ideály. Na barovej stoličke svojho sympatického strýka Charlieho (Ben Affleck), ktorý zastupuje jeho neprítomného otca, šikovný chlapec JR spoznáva úskalia dospievania a množstvo štamgastov a ďalších postáv Long Islandu. (HBO Max)

Borrtex

Přirozená a všestranně inspirující tvůrčí procházka po cestě za americkým snem. Příběh originálně soustředěný více na dobové pozadí sedmdesátek a na typicky jednoduchý a přitom srdce naplňující životní styl jedné prosté americké rodinky. V jednoduchosti je zkrátka síla. Hold doors, be good to your mother, have some stashies in your wallet, and own a fucking car. ()

hroubek

Hodně sympatický feel good film. Něžný bar je pohodový a příjemný film s dobrou atmosférou a fajn soundtrackem. Režisér George Clooney odvádí velmi dobrou práci. Více, než na nějakou převratnou filmařinu se sazí na práci s postavami a vyprávění o tom, jak se chlapce stává muž, a co je v životě důležité. A tohle se Clooneymu povedlo natočit dost dobře a uvěřitelně. Jeho civilní režie se k tomuto příběhu hodně hodí a navíc si Clooney sehnal velmi přesné obsazení. Vím to už několik let, že je Ben Affleck výborný herec a jsem rád, že zde to uvidí další lidé. Affleck má skvěle napsanou postavu a zahrál jí parádně a je radost na něho koukat a poslouchat jeho pravdivé moudra. Skoro každý by chtěl mít takového strejdu. Tye Sheridan je sympaťák a umí hrát a pokud bude dostávat dobré role jako má tady, tak se v Hollywoodu neztratí. Lily Rabe znám převážně ze série American Horror Story a musím říci, že pro mě bylo opravdu osvěžující jí vidět hrát trochu jiným způsobem. Daniel Ranieri je hodně šikovný a snad se mu povede se prosadit, jelikož talent na to má. Velkou radost mi udělal Christopher Lloyd, který i na menší prostoru dokazuje, že je pan herec. Jak už jsem psal, film má pohodovou atmosféru, nikam se nespěchá a celé to hezky plyne. Něžný bar je moc fajn feel good film, který sice nepřináší nic nového, ale díky přesnému obsazení je radost na něj koukat. ()

Fr

„KDYŽ PŘEČTEŠ DOST KNIH A BUDEŠ MÍT ŠTĚSTÍ, MŮŽEŠ SE STÁT  SPISOVATELEM…“   Takovej ten naprosto obyčejnej film (příběh), ve kterým se mísí poetika dospívání (po boku strejdy) s rodičovskou hrdostí a lidskou normálností a ve kterým se  (- a to kurva asi hlavně!), musíte aspoň trochu poznat. Takže pro někoho emociální záležitost, pro jinýho nuda. Film pro starší a pokročilé a ty, kteří věří, že zajímavost je dar. P.S.: vono udělat fajn film „vo ničem“ je taky kumšt…   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2005 napsal JR Moehringer, neznám. 2.) Zabývám se učením „chlapovědy“.   ///  Thx za titule „Tomáš Lenikus“.                  PŘÍBĚH  *****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

scroochy

Nezajímavý film o nezajímavém životě nezajímavého člověka. Zachraňuje to jen skvělá Affleckova postava. Jinak je to celé dost o ničem a bez pointy. Nebo možná film sází na to, že divák už předem ví, kdo je J.R. Moehringer a čím je zajímavý, ale já to nevěděl (ani jsem předem nevěděl, že film bude memoár). ()

castor

Junior vyrůstá bez táty a trochu se pere se životem, který ovlivňují hlavně dospělí: matka, kterou sužují zdravotní problémy, děda, který se tváří, že ho nic v okolí nezajímá, a hlavně strýc pracující v baru, který chlapci radí ohledně školy, randění, budoucnosti. Od začátku má sen – bude spisovatelem (víme, že ano, protože dostal Pulitzerovu cenu). A coby absolvent Yale, nadbíhač dívky, která ho opakovaně opouští, a aspirant na pozici reportéra ve slavných Timesech má před sebou ještě jeden velký krok: definitivně vyřešit (ne)vztah s otcem. Postupně se prodírá životem, ale my moc nevíme jak. Přející a podporující rodina, pospolitost štamgastů… Prostě ty dějové odbočky jsou poměrně zvláštní. Třeba univerzita je o seznámení se spolubydlícími, potencionální holce, o nějaké té přednášce, promoci a pak o práci v novinách na zkoušku. Netvrdím, že tvůrci v čele s Georgem Clooneym dělají něco špatně, ale prostě jsme tohle už mnohokrát viděli. Je to jednoduše takový nedělní oběd, který stráví každý. Pokud u něj teda nesedí tchýně. ()

• Natáčanie trvalo dva mesiace v americkom štáte Massachusetts. (Pat.Ko)
  • Počas bowlingovej scény hrá pieseň 'It's Your Thing' od The Isley Brothers. Je to tá istá pieseň, ktorá hrá aj počas záverečných titulkov filmu Zakázané ovocie (1998), kde bol George Clooney, režisér tohto filmu, hlavnou postavou. (Pat.Ko)
  • V úvodných scénach na ihrisku jasne vidieť solárne panely v pozadí domu. V 70-tych rokoch by to bolo veľmi nepravdepodobné. (Pat.Ko)

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (viac)