Seznamte se se Smithovými: dvěma osamělými lidmi, Johnem a Jane, kteří se vzdali svých životů i identity, jen aby je nadřízení dali dohromady, i když se vůbec neznají. Odteď ale musí fungovat jako pár – jak ve špionáži, tak i v manželství. (Prime Video)

mcb

Výborná vztahová konverzační dramedie, která se záměrně vzdaluje od pojetí akčního špionážního seriálu (které je zde jen exotickým ozvláštněním) vstříc k charakterové studii. Zatímco nedávná Citadela šla cestou full-on hloupé žánrové zábavy, Mr. and Mrs. Smith na to jdou inteligentním způsobem eventové televize, epizodní strukturou vyprávění (každá výpravou nápaditá mise prozradí něco nového o vztahu ústřední dvojice) a vlastně se svým filmovým pojetím blíží nejvíce progresivním nekonvenčním půlhodinovým formátům jako Barry nebo Atlanta (Hiro Murai na režijní/producentské stoličce je více než znát) než klasické středněproudové Prime/Netflix produkci. Skvělá ústřední dvojice. ()

Azrael515

Tak trochu anti-teza blokbustriku z roku 2005. Zatial co akcna verzia brala vztah pana a pani Smithovych ako zamienku pre retazenie akcnych sekvencii, tuna spionazny thriller ramcuje portret jednej vztahovej dynamiky. Na tomto priklade sa krasne demonstruje sila adaptacie, ktora na jednej strane ma zmysel a variuje prepaleny pribeh, no na druhej strane miestne hodnotenie jasne demonstruje nenaplnene ocakavania. Inymi slovami, ak Vam film z roku 2005 prisiel plytky, hlupy a bezduchy, nemozem doporucit viac! PS: akcia tuna fakt nestoji za vela a taktiez ma obcas zaskocila drobna kontinualna nezrovnalost typu scena s turniketovymi dvermi. Ale dost hnidopichstva, pretoze inak.. aww! <3 ()

Fr

„CO MYSLÍŠ, ŽE SE STANE, KDYŽ SELŽEME?“ … „V MANŽELSTVÍ?“… „PŘI MISI.“ … „NESELŽEME …“ Bacha! To nejlepší z celýho seriálu se odehraje hned v úvodu první epizody. Kdybych to byl býval věděl… Furt čekám, že jako si na ty dva zvyknu. Ty vole – tak bezchemický duo jsem snad doteď nepoznal! Což mě teda pěkně sere. Hlavně proto, že akce – teda jejich úkoly, jsou tady druhořadou záležitostí. Furt kecaj a pruděj mě jako prase. Vobčas se tady mihne někdo známější (asi jako abych nevěšel hlavu, že bude líp?), ale to je asi tak všechno, co mě upoutalo. Furt (ty dva) řešej svoje pocity a nálady… třeba celej jeden díl je u terapeuta. Skvělý co! No jak pro koho…Trapně bezemoční seriál! I když, jak tak koukám kolem sebe… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál je inspirovanej stejnojmennou sérií z roku 1996 a filmem (2005). 2.) K propagaci série byla použita řada „guerillových“ marketingových kousků. 3.) Thx za titule „Markéta Klobasová a Lucie Musílková“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

kenkaku

Už jen ten trapný woke tabulkový casting mě uráží… a komentáře typu “svěží a osobitý přístup” nebo “moc akce nečekejte” potvrzují ukázkový odpad a parazitování na divákem “očekávaném” obsahu (nemluvě o ztrátě 6,5 hodin života). Nekoukám. Váš hrdý “triggerovaný rasistický dement ()

warrenur

Prekvapive tvorcovske duo samotneho Glovera a Francescy Sloane, ktora sa spolupodielala i na tvorbe niektorej zo serii Farga. Obaval som sa, ze to bude nepozeratelna klisoidna blbina. Serial naopak vsadza na vztahovu a psychologicku stranku dvoch "cudzich" ludi v extremnom "zamestnani". Moc vysvetleni nedava a misie, ci akcne sceny su zvacsa skratkovite a naivne. Takmer v kazdej casti sa vsak objavia rozne herecke osobnosti, co serialu len pridava body. Obcas mi to prislo otravnejsie, zvlast 6ta cast ma nebavila, ale inak je kazdy diel pomerne podareny. Po vzhliadnuti som nakoniec pozitivne prekvapeny, preto mierne prisadzujem. 65% Odporucam. Ignorujte nizke hodnotenie....moze vam nakoniec sadne ako mne. ()