Dvaja špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR Foster (Chris Pine), sú kamaráti na život a na smrť. Samozrejme len dovtedy, kým sa obaja naraz nezbláznia do tej istej slečny - Lauren Scottovej (Reese Witherspoonová). Karieristka Lauren Scottová je síce vo svojom pracovnom živote úspešná, ale jej ľúbostný život je jedna veľká katastrofa. Po tom, čo ju nechá priateľ, kvôli ktorému sa presťahovala z milovanej Atlanty, nemá na randenie a hľadanie nového vzťahu ani pomyslenie. S tým sa ale neuspokojí jej strelená kamarátka Trish, ktorá ju prehovorí, aby skúsila nájsť šťastie v láske na internetovej zoznamke. Na internete sa zoznámi so sympatickým Tuckom a dohovorí si s ním rande. Aby to ale nemala tak jednoduché, vo videopožičovni sa jej do cesty pripletie i atraktívny fešák FDR Foster. Lauren sa rozhodne randiť s oboma naraz, samozrejme, bez najmenšej potuchy, že obaja chlapci sú najlepšími kamarátmi a navyše sú špičkovými agentmi CIA. Tuck a FDR Foster doposiaľ žili život ako vo svete Jamesa Bonda - ich svet je plný zbraní, rýchlych áut a krásnych žien, ktoré až dosiaľ nikdy nebrali príliš vážne. Tentoraz sú ale obaja presvedčení, že našli tú pravú. Zistenie, že sa obaja zamilovali do jedného dievčaťa, im priateľstvo tak trochu pokazí. Hoci sa dohodnú, že si pôjdu z cesty a Lauren nepovedia, že sa poznajú, neboli by to správni agenti, keby sa vzdali svojej vysnenej dievčiny tak ľahko. Na rad prichádza séria premyslených špiónskych útokov s jediným cieľom - čo najviac strápniť a skaziť rande toho druhého. Ako tento stále sa stupňujúci boj dopadne a koho si Lauren nakoniec vyberie? (TV JOJ)

Tsuki

Skutečně vtipných scén tam bylo zoufale málo, což je škoda. Tady se ukazuje přesně ten problém některých filmů, kdy většinu humorných scén vidíme už v traileru, který tak trošku na film dokáže nalákat, jenže když ho celý zkoukneme, tak se ukáže, že trailer už skoro všechen vtip vyčerpal. Pobavila mě tak akorát ta "výměna rodin". :) Tak trochu nevyužitý potenciál. Z takového námětu by mohla být celkem šílená špionská komedie, ale bohužel není. ~(2,3)~ ()

kingik

Když si dva elitní agenti CIA a současně velcí kamarádi na život a na smrt lezou vzájemně do "zelí", je válka mezi nimi neodvratná. Zvláště, když je oním jablkem sváru atraktivní žena, kterou každý chce jen pro sebe. Proto se na ni domluví a bude záležet jen na ní, který sok v lásce si získá její srdce, aniž by ona jen tušila, že to měli všechno předem naplánované a dokonale promyšlené. Každý plán má však svoji trhlinu a celé to nakonec praskne. A protože to má být akční komedie, soupeření o ni se ponese v komediální nadsázce, ale také je zaděláno na akční scény, kterých je v konečném zúčtování mnohem méně, než se nabízelo. Trio Reese Witherspoon a zvláště dva mladí agenti Chris Pine a Tom Hardy ještě nejsou u diváků natolik zažití, aby s nimi byla nuda. Tohle je přesně ten druh filmu, ve kterém se mohou oba blýsknout, jak v akčních scénách, tak i v těch komediálních, kterých bych osobně přece jen ubral, aby netvořily podstatnou část filmu. McG je pro mě režisér, který akci umí. Však také, když na ni párkrát dojde, snese přísné měřítko, ale je třeba zdůraznit slovíčko "párkrát", protože akce je skutečně žalostně málo a už z profese obou hlavních protagonistů se dalo odvodit, jak to bude třeskutý film plný dynamických akčních scén. Není tomu tak. Ve filmu se spíše vydatně kecá a překvapivě to není ani nijak extra humorně podáváno. Navíc jsem měl z Toma Hardyho pocit, že snad ani dostatečně o krásku nebojuje na rozdíl od jeho kolegy Pinea, který přece jen vykazoval větší vervu. Pravda, je přece jen méně pravděpodobné, že by se do větších akcí pouštěli právě kvůli Reese. Na jejím místě bych si klidně dovedl představit ještě přece jen o něco atraktivnější herečku, když už tedy měli o ni soupeřit. Pak je tady ještě jedna vedlejší dějová linie se zločincem znepříjemňujícím agentům život za smrt svého bratra. Není ji věnováno příliš prostoru a hlavně působí ke zvolenému situačnímu konceptu poměrně anorganicky. Díky ní se však dočkáme právě těch nemnoha akčních scén v závěru filmu. A jak to celé dopadne a komu dá (a nakonec "dá") kráska nakonec přednost, to se dozvíte až z této mírně akční a místy svižné komedie, která postupem času upadala do průměru a nic moc nevylepšilo ani místy zmatené chování ústředních postav. Očekával jsem lépe vystavěný scénář dávající prostor nápaditému humoru a spektakulárním akčním scénám. Dostal jsem vesměs ukecaný film se sympatickým hereckým obsazením, které spolu s dobrou režií film udrželo na výsledných 60%. Cíl mise, tedy obstojně pobavit diváka, byl nakonec přece jen splněn, i přestože film nevyužil všechny svoje nabízené možnosti. ()

tron

To bude boj! je strašne nesympatický film. A to kvôli hercom. Nie, že by mi Tom Hardy, Chris Pine a Reese Witherspoon boli vyložene nepríjemní, ale pokladám ich každopádne za hercov, s ktorými musia režiséri vedieť pracovať. Ak nevedia, dopadne to takto. McG s nimi pracovať nevie a tak je výsledkom utrpenie. Námet (dvaja tajní agenti súperia o srdce ženy) nie je zlý (ak by podľa toho vznikol sitkom, mohol by byť zaujímavý), ale scenár je jedno veľké, totálne prevarené klišé, kde si divák len útrpne odškrtáva jednotlivé položky, ktoré má (konečne) za sebou a s nadšením sa teší na záverečné titulky. Humor na mňa vôbec nefungoval (možno som sa max. tri razy uškrnul) a akcia je dobrá, ale je jej strašne málo. Prepadák. Produkcia: Will Smith. ()

castor

Námětově to samozřejmě neřeším. Dva agenti s přifouklým egem, oba nezadaní (jeden dlouhodobě, druhý děvkař), jedna sličná blondýnka a rande naslepo; a hle, oba se zakoukali do stejné. Jaká to náhoda!! Domluví se na pravidlech, a jelikož jsou to špičkoví agenti, využívají moderní špionské technologie pro okouzlení své vyvolené. Tu hraje Reese Witherspoon, neskutečně ji to sekne a spolu s dvojicí Chris Pine a Tom Hardy tvoří ten hlavní důvod, proč filmu věnovat svůj volný čas. Objektivnost dalších řádků tohoto komentáře pak hodně záleží na tom, jak mi film sedl. A to celkem slušně. Svěží dialogy, zábava bez mozku, přisprostlá kamarádka, stylizace, která proráží strop, nadsazené akční pasáže. Hloubku od filmu McG je naivní čekat, ale určitá nerozhodnost vadí (víc akce, víc romantiky nebo víc humoru?) a navíc je to skutečně až takový slalom. Takže budu se lišit a hlásat, že jsem nakonec spokojený, jen skutečně škoda té rychlosti až zbrklosti, se kterou jsou nám předkládané jednotlivé scény. ()

Falko

To je casto tak, ked ocakavam priemernu blbost, dostanem na prekvapenie komediu, na ktorej som sa slusne bavil. Ani mi nevadilo to, ze tam neslo hlavne o hladanie zlocinca v podani Tila Schweigera, ako skor o rivalitu dvoch spionov, ktoremu z nich sa podari zbalit Reese Witherspoon, pretoze u mnohych dialogoch som sa nasmial. Napriklad scenu, pri ktorej Chris Pine sleduje romanticku scenu z Titanicu (1997) mozno malokto vedel, ze tuto komediu natocil ten isty kameraman Titanicu Russell Carpenter, takze to aj pre neho sameho musela byt srandovna nostalgia. Taktiez skladba od Beastie Boys - Sabotage sa s Chrisom Pineom spojovala aj v prvom Star Treku (2009) uplne na zaciatku, kde ako maly Kirk obrovskou rychlostou upaloval niekde na pusti na aute a takmer sa zabil. Mozno je to aj tym, ze filmy o agentoch ma vzdy bavili, ci uz komedie alebo napinave akcaky, takze som bol spokojny. ()

• Ve scéně, kdy Maya (Gretal Montgomery) přijde do domu Fostera (Chris Pine), se její účes v jednotlivých scénách mění. (KucC)
  • Stejně jako ve filmu Star Trek (2009) zazní i v tomto filmu skladba „Sabotage“ od Beastie Boys. V obou filmech se objevili Chris Pine (FDR), přičemž se sérií Star Trek má zkušenost i Tom Hardy (Tuck). Ve 2. minutě filmu je FDR tázán, jaký byznys ho přivádí. Odpoví, že je kapitánem na hodně velké lodi. Je to opět narážka na Star Trek, kde hraje kapitána Kirka na lodi Enterprise. (Illuminare)

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

28.10.2010

Možná obojí. Christopher Nolan jej určitě chce vidět v jedné z klíčových rolí třetího batmanovského filmu, jehož název by měl znít The Dark Knight Rises. Prozatím se neví, o jakou roli půjde, ale… (viac)

Poldové jdou do nebe... a zpátky

Poldové jdou do nebe... a zpátky

17.08.2010

Akční fantasy R.I.P.D. (tedy něco jako „záhrobní policejní oddělení“) si vysnil McG (foto) a prosadil ji u studia Universal. Námět zní slibně: mladý policajt je zabit ve službě a odchází do nebe. Tam… (viac)