V zápase o titul majstra sveta v boxe, ktorým sme sa lúčili v predchádzajúcom filme, rozhodcovia ako víťaza určili Apolla, hoci spravodlivejšia by bola remíza. Tesne po zápase sú obaja súperi na ceste do nemocnice, a keďže Apollo (Carl Weathers) sa necíti ako víťaz, v jeho plánoch už má pevné miesto odvetný zápas. Rocky (Sylvester Stallone) má však celkom iné ciele a výzvu na odvetu odmietne. Po prepustení z väznice sa chystá požiadať Adrian (Talia Shire) o ruku, kúpiť veľký dom a dať si od športového boxu na určitý čas odpočinok. No aj taký zlatý mešec, aký dostáva športovec za účasť v zápase o majstra sveta, má svoje dno. Rocky je na mizine a nezostáva mu nič iné, len prijať Apollovu výzvu a opäť vstúpiť do ringu. Tréning bude tvrdší, dlhší a náročnejší, pretože nasledujúci zápas bude pre Rockyho jeden z najťažších. Iný výsledok, než víťazstvo nad Rockym, si totiž Apollo ani nepripúšťa. (TV Markíza)

Sarkastic

„Myslíš, že máš poškozenej mozek?“ – „Dyť žádnej nemám.“ Dle zdejších reakcí jsem čekal výrazně slabší odvar jedničky. A ano, dvojka sice předchůdce nepřekonává, ale je jen o něco málo horší, rozhodně to není nic fatálního. Už tu není tak dobře fungující romantika, ale to bych připisoval hlavně tomu, že tentokrát je ve středu zájmu spíš sociální podtext. Teď totiž Rocky nebojuje o přízeň své milé, nýbrž o holé živobytí. A pohled je to dost smutný. Nečekal bych, že ho někdy budu tak moc litovat (vždyť mu s výjimkou Mickeyho vlastně nikdo nedal pořádnou druhou šanci). Čímž se dostávám k postavám. Všechny vedlejší role jsou o něco slabší než v jedničce s jedinou výjimkou a tou je právě stařičký trenér-motivátor, který byl fakt skvělý. Zápas jako takový mi přišel ve dvojce zdařilejší, ovšem jednička zas nabídla lepší závěr. A i dojímavé scény fungují, jak mají (např. Rocky u lůžka). Za celý film se mi tak výrazně nezdála vlastně jen hrdinova reakce na syna. Proto dávám slušné 4*, pořád spokojenost. „Čteš pěkně.“ – „Díky. Ty zas pěkně Ižeš.“ – „Díky.“ ()

filmfanouch

Je původní Rocky filmem, který nutně nepotřeboval pokračování? V podstatě ano. Film, který vyhrál Oscara, vyhrál ho pro režiséra Johna G. Avildsena a udělal ze Sylvestera Stalloneho přes noc hvězdu, byl ovšem zároveň obřím megahitem a k filmu o boxerovi se přeci jen pokračování dávkuje snadno. Avilden se sice k režii Rockyho vrátil až u neslavné pětky, Stallone se ovšem tentokrát kromě scénáře chopil i režie, kdy pro něj šlo o jeho druhý režijní projekt po jeho debutu Cesta k ráji. Stallone se tedy vrátil a s ním i výrazný zbytek obsazení, především nechyběl ten nejdůležitější - Carl Weathers a jeho návrat do role Apolla Creeda.  Apollo Creed byl založen na Muhammadu Alim, kdy zkušený boxer vnímá utkání v ringu už jako show, i když poté minule vyhrál na body, vítězem toho legendárního večera byl prakticky nezkušený Rocky. Odveta není v bojových uměních žádnou novinkou, především v případě, kdy jde o čest, slabost pro ring a tentokrát navíc ne vyloženě o show.  Rocky se musí po závěru prvního filmu popasovat s novou slávou, zároveň s nastávající rolí otce. Rocky klidně mohl skončit prvním filmem a ten by mohl fungovat sám o sobě. Stallone ovšem napsal dojnou krávu, která dávala nějak smysl, ať už v rámci práce se samotným Rockym nebo polidštěním samotného Creeda. Ten si v Rockym II prochází formou jistého vykoupení a Weathers dělá z Creeda Rockyho nejkomplexnějšího protivníka. Nic proti Mr. T nebo Dolphu Lundgrenovi, jejich Clubber Lang a Ivan Drago ovšem byli především mlátičky, které hereckého talentu nepobrali. Weathers zvládá komplexní osobnost Creeda herecky prodat, sám Stallone ostatně jistě nejen kvůli pietě dodává, že série Rocky do jisté míry stála právě na Weathersovi. U Rockyho II se v kontextu série projevuje konflikt mezi seriózním filmem blockbusterem .V Rockym II chybí Hulk Hogan nebo roboti, nechybí zároveň pohled na to, jak se člověk vyrovnává s rychle nabitým bohatstvím a že Rocky sice lehce nabyl, může ovšem také rychle pozbýt. Nechybí konflikt s Adrianou v podání Taliou Shire ohledně návratu do ringu, zároveň poté povedené finále, kde se ukáže, že ani v ringu nemají chybět esa v rukávě. Finále Rockyho II je díky tomu správně intenzivní a vyvolává pocit, že v ringu skutečně bojují dva profíci bojující na maximum. Vyhrát ovšem může jenom jeden z nich. Rocky II je pořád příběhem smolaře, který je ovšem eso v ringu. Je to pořád přeci jenom dojná kráva, která nemá takovou emocionální sílu jako první Rocky. Souboje v ringu jsou přeci jen působivější (je vidět, že film tentokrát stál 7 milionů dolarů a ne pouze 860 tisíc dolarů jako první film), rovina o tom opustit boxerský život a přizpůsobení se normálnímu životu ovšem do jisté míry nefunguje tolik působivě. Emoce výrazněji zvládl dávkovat Rocky IV a závěrečný šestý film Rocky Balboa, Rocky II přesto dokázal obstát jako důstojný nástupce prvního filmu. Kdyby všechny dojné krávy měly takový tvar, svět by byl mnohem hezčí. Rocky II zcela jistě vznikl jako film, který musel vzniknout, protože byl první film oscarovým megahitem, i přes nenaplnění mu poté nechyběly ambice. Ty se ve finále zvládly naplnit tak napůl, přesto je Rocky II fajn nástupcem, který jenom nepatří mezi ty nejlepší pokračování (to radši šáhnout po čtyřce a šestce), rozhodně je ovšem lepší než slabší Rocky III a především tragický Rocky V. Stallone tak své průlomové postavě rozhodně v roce 1979 neudělal ostudu, především je ovšem Rocky II definitivně tím filmem, který udělal Apollo Creeda a z Creeda udělal Weathersovu životní roli. Apollo Creed totiž zůstává i po letech Rockyho nejlepším protivníkem. I parťákem.... () (menej) (viac)

StarsFan

Asi můj nejméně oblíbený díl téhle boxerské série. Přijde mi jenom jako jakási natahovaná jednička, odveta už nemá takovou šťávu (třeba to, jak se Rocky vůbec nekryje a celou dobu dostává ránu za ránou, aby se v posledním kole vrátil ve vrcholný formě je cekem trapný). No, a Apolla-parťáka Rockyho mám přece jen radši než Apolla-vyzyvatele zápasu. ()

xxmartinxx

Překvapuje mě, jak málo zaostává druhý díl za prvním. Na pokles jsem byl připravený. O to víc mě překvapilo, že nebyl zas tak znatelný. Příběh se příjemně rozvinul a Stallone zahrál hloupého burana, který se "náhodou" dostal ke štěstí, skvěle. Vadil mi přes míru přidaný patos (scénu, kdy za Rockym běží dav čítající stovku dětí, jsem nepochopil), ale jinak jde o překvapivě dobrou podívanou. ()

D.Moore

Druhý Rocky se mi líbí stejně jako ten předchozí, v něčem i o trochu víc. Hlavní klad ale zůstává stejný - hrdina, který sice rozhodně není žádný velký myslitel, spíš takový velký prostý kluk, ale který to všechno myslí dobře a nelze mu nedržet palce. Na Rockym II je vidět, že filmaři měli k dispozici větší rozpočet, takže není tak "televizní" (ne že by mi to minule vadilo) a zápas je v porovnání s tím minulým natočen velmi uvěřitelně - přímo vidíte a slyšíte, jak se Balboa s Creedem otloukají, cítíte to napětí... O rok později přišel Zuřící býk a skoro bych řekl, že se tady Martin Scorsese tak trochu inspiroval. ()

• Po zazvonení gongu, ktorý signalizuje koniec druhého kola, Sylvester Stallone a Carl Weathers do seba strkajú, posmievajú sa jeden druhému a nakoniec ich od seba odtrhli príslušní v rohu. Pokračujú v posmechu jeden druhému, než sa vrátia do svojich rohov. Stallone neskôr prezradil, že obaja herci boli na seba ozaj nahnevaní a v tej chvíli nekonali podľa plánovaného scenáru, ale páčila sa mu reakcia, ktorú scéna vyvolala. Rozhodol sa to ponechať vo filme, čo si to diváci nikdy neuvedomili. (Pat.Ko)
  • Toto bol posledný film zo série Rocky, ktorý produkovali a distribuovali United Artists, keďže o 2 roky neskôr spoločnosť sa predala a po zlyhaní filmu Nebeská brána (1980) prešla do Metro-Goldwyn-Mayer. (Pat.Ko)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers