Kdybys jen tušil

• USA The Half of It

Nesmělá jedničkářka Ellie pomáhá sympatickému sportovci Paulovi sbalit dívku jeho snů. Všechno se ale zkomplikuje, když se do ní Ellie zamiluje taky. (Netflix)

gemi

Jemná teenagerská romance bez drsných či kontroverzních pasáží. A to je její největší problém. Ničím nepřekvapí, a už vůbec nešokuje. Není tu žádný twist, ani překvapivý nebo alespoň silný závěr. Cílovka filmu je teenager, který bloudí sám v sobě, není si jistý svou sexualitou a prožívá první (platonické) lásky. ()

Likan7

Celkem sympatická teen romantika, která je víc než romantika zaměřená na lidské vztahy a hledání si cestu jeden k druhému. Minimálně v první polovině mě to bavilo, jenže ono to vlastně nemá téměř žádné tempo a příběh s nějakým rozuzlením tu vlastně chybí. Proto je druhá půle silně nezáživná a nebavila mě. ()

hroubek

Příjemný menší film. Kdybys jen tušil má pohodové tempo, inteligentní humor a netlačí moc na pilu. Jde o ten typ filmu, který nemá potřebu se zalíbit diváků. To co film říká je upřímné, nenucené a celkově i dost příjemné. Trochu mě mrzí, že se nešlo více na dřeň. Postavy přes svou zajímavost nakonec nepřirostou k srdci, tak jak mohli. Na druhou stranu je film mnohem sympatičtější, než jsem čekal. Režisérka Alice Wu odvedla dobrou práci. Ústřední herecká dvojice si to na pohodu dává. Kdybys jen tušil je fajn menší film, který neurazí. ()

Zíza

Trochu jsem se bálo toho, že se holka zamiluje do holky a bude to trapné, ale nakonec mě to mile překvapilo, protože to takové vůbec nebylo. Naopak. Hlavně tam vůbec ani nešlo o pohlaví, spíš o vztahy mezi lidmi, budování přátelství, objevování sama sebe a to velmi příjemnou a přirozenou cestou. Dobře se na to koukalo, žádný cringe se nekonal, pěkně to odsýpalo. Pěkná podívaná ze střední v zapadákově. ()

Jirka_Šč

Zajímavé. Odvážné. Nepřehledné jako život. A maličko nejisté. Také jako život. Celý film jsem neměl tušení, jak dopadne. Po skončení jsem začal hledat, podle čeho je to natočené a ukázalo se, že se jedná o originální scénář a scénáristka byla současně režisérkou. Nepochybuji, že dostala na plátno přesně, co chtěla a oceňuji to. Pro některé lidi bude The Half Of It hůř stravitelné, ale dobře jim tak. ■ Dobrý komentář: silentname ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte New York. Trvalo od 22. apríla 2019 do 31. mája 2019. (MikaelSVK)