Kdo doopravdy řídí náš stát. Kdo řídí ty, kteří tvrdí, že něco řídí. Malá kancelář uprostřed Prahy je skutečným centrem české politiky a její šéf nejmocnějším mužem republiky. Zkrátka co Mohamedu Mekka, to Čechu Blaník! Antonín Blaník. Profesionální lobbista, který si na dlouhé řeči nepotrpí, problémy řeší rychle a bez odkladu. (38film)

niska98

tak já mám Kancelář Blaník už docela dlouho ráda a znám všechny díly, takže jsem se těšila až se dostanu k tomu pokračování a nejsem vůbec zklamaná. obvzlášť některé díly a situaci byly výborný. zkrátka mě tenhle koncept baví. Ale jde hlavně o reakční parodii, takže se netrefí do vkusu každého. doporučuju těm, co mají rádi parodie, politické parodie, a chtějí se docela dobře pobavit. Body na víc za novinové články. Protože ty jsou hodně boží ()

P. J. D.

Kancelář Blaník se držel ještě v rámci jakýchsi mezí. Tady už je to přes čáru v tom smyslu, že se z toho stala fantasmagorie. Vtipy jsou trapnější, scénář méně promyšlený (řekl bych, že je snad i prvoplánový a nepřepisovaný, neupravovaný). Zápletky už tolik nezaujmou, i když se občas nabídne zajímavé téma - které tak zůstane promarněné. Za mě jenom slabší průměr, což je oproti předcházejícímu seriálu docela škoda. ()

char_t

Po 4 dílech - zatím slabší, než Kancelář Blaník, asi hlavně proto, že první díl je zmatené shrnutí přeskočené sezóny a další dva (DPH na pivo a Karanténa) byly evidentně spíchnuté dost narychlo, aby reagovaly na aktuální situaci. Čtvrtý díl už ale jede naplno, doufejme, že to vydrží. Snad s dalšími díly nebudou tolik spěchat. ()

easaque

+2* Tonda Blaník se zase rozjíždí a šije kolem sebe stále dost ... uvidíme zda mu nedojde dech. Začátek byl slabší, ale 3. a 4. díl byly bezva, takže zatím ho podpořím 4 hvězdami a budu pečlivě sledovat dál. Další díly už nějak moc nebaví, koronavirus negativně zapracoval, takže snižuji známku a doufám, že se časem vrátí s něčím zajímavějším. Nejspíš nemá cenu sledovat, aby tenhle seriál zbytečně nezkazil reputaci původní Kanceláři. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

fabecc1222

Po devíti dílech zatím zklamání. Působí to, že si daný sponzor, uváděný v titulcích, zřejmě zastesknil, že už není Tonda Blaník, tak si ho zaplatil, a tvůrci museli hned vyběhnout na plac vytvářet nové díly. Díly v karanténě jsou zatím to nejslabší, co Blaník přinesl, tady měli tvůrci zareagovat tím, že sérii přeruší, a ne dělat skype formu pořadu, která nefunguje. ()

• Ve scéně, kdy Tonda (Marek Daniel) telefonuje se svoji matkou, si pozorný divák může všimnou toho, že Tonda drží svůj iPhone obráceně. Tedy sluchátkem k ústům a mikrofonem u ucha. (Skarface)
  • Od 5. epizody bylo natáčení ovlivněno zákazem vycházení v době pandemie koronaviru. Herci a tvůrci tak nemohli natáčet v ateliérech a každý z herců tak natočil svou část ve svém domovském prostředí. (fabecc1222)