Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

anyonecek

Něco takového jde velice těžko hodnotit. Pro člověka mladší generace co se absolutně nezajímá o zprávy a o politiku zvláště pak z 90. let je toto až nerálné na hodnocení. Já to ohodnotím, protože jako film by to mělo člověku něco říct. Chápu, že to jsou zřejmě jen výtažky z asi několikadílného seriálu a nejsem si ani jist, jestli jsem sledoval ten správný film. Každopádně podobné skeče a scénky situované na tuto dobu, by mě pobavily víc, ale když nevím co se dělo v 90. letech je to pro mě nic. Většinu vtipů a scének jsem nepochopil, jen pár těch co se nelepilo na nějakou událost nebo politickou osobu. Závěrečné Alles Gute jsem znal už předtím a to jediné mi snad přišlo vtipné. ()

Wencek

Pamatuji se když jsem viděl první díly Český sody v době jejího prvního vysílání a přišlo mi to naprosto geniální. Super černý humor, nadsázka a docela satira, ale dnes s odstupem času jsem se přistihl že to neni zase až tak vtipný a některé věci nedávají vůbec smysl. Jediné co nikdy nezklamalo tak bylo Alles gute. ()

kingik

Tahle (česká) soda už dávno vybublala, vyšeptala a já nevím, co ještě. Je z ní s odstupem drahného času pěkná a nevtipná zvětralina. On to ani nebyl žádný zázrak v době své největší slávy, ale jelikož přišel s novým stylem drzého až drsného humoru, tak se delší dobu držel v popředí diváckého zájmu, protože se přesně strefil do doby. Bez cenzury a sem tam nějaká soudní žalobička. Propíraly se aktuální kauzy, skandály, celebrity, politici, reklamy, moderátoři, sportovci a vesele se uráželo, zesměšnění si nebralo servítek a navrch lekce němčiny v "Alles Gute", což lze brát tak, že tenhle pořad to nemyslel zle a do smrti dobrý, jak se říká. Pánové Čtvrtníček, Šteindler a Vávra byli jistě nezapomenutelnou součástí pravidelných večerů na veřejnoprávní televizi a národ se tehdy bavil. Jenže tehdy není dnes. Když se dnes podívám na jakýkoliv díl, tak to bude spíše vtipe vylez, všechno děsně zastaralé, neaktuální, doba je naprosto jinde a terapie humorem najednou ne a ne zabrat. Dříve jsem se nad tím relativně pobavil, debilní to sice bylo až na půdu, ale jo, něco jako vtip se zde vyskytovalo, ale abych se chechtal na celé kolo, tak toho Čtvrtníček a spol. nikdy nedocílil. Tenhle styl humoru je za mnou a podotýkám, že ani o žádný humor nestojím. Jsem novodobý Buster Keaton a do konce života se nechci ani jednou zasmát, chci zůstat smutným klaunem. A tahle soda s tím nic neudělá. Za pár vtipů, které přece jen nápaditost měly, a za pana Čtvrtníčka, jehož styl moderování nemá obdoby, se uděluje milost z legrace. 60% ()

Gastovski

Čekal jsem kompilát těch nejšťavnatějších momentů české sody, ale dostal jsem pravý opak - to nejnudnější a nejsušší z celého cyklu. Skoro celý "film" je slepenec úplně prvotních dílů, kde je naprostá absence vtipu zato notné dávky trapnosti. Od mizérie to zachraňuje jako vždy vynikající Alles Gute. Pokud se chcete opravdu zasmát, doporučuji Českou sodu tak od 10. dílu. Tomuhle se obloukem vyhněte! ()

IvcaSammet

Velmi dlouhou dobu jsem měla u České sody hodnocení všech pěti hvězdiček ... Jako dítě jsem si na YouTube vyhledávala videa z tohoto seriálu a každý den se nad nimi strašně smála. Když jsem se nedávno k České sodě vrátila, těšila jsem se přesně na videa, které jsem jako malá milovala ... Ze začátku to pro mě ale bylo docela zklamání a velké překvapení. Protože jsem v době, ze které Česká soda pochází, ještě ani nebyla na světě, spousta souvislostí a událostí mi prostě nedochází. Věřím, že kdybych Českou sodu sledovala v době, kdy byla aktuální, pět hvězdiček bych jí určitě nechala, ale bohužel ... I když teda je fakt, že něco podobného České sodě už nikdy v televizi neuvidíme ... Což je víc než škoda ... ()

• Název je narážkou na „dostat sodu“, v přeneseném slova smyslu to znamená dostat za vyučenou, to proto, aby se dotyčný zklidnil. A proč sodu? Soda bikarbona má schopnost tlumit rozbouřené trávení, tak proto. (sator)
  • Tvář, která se objevuje v úvodní znělce, patří fotografovi Karlu Mesnerovi, příteli Fera Feniče. (sator)
  • Neshody autorů, kteří se podíleli na tvorbě pořadu plného drsné satiry, způsobily, že celovečerní film Česká soda už nemůže ani do kin, ani na televizní obrazovky. Kromě jediného místa, a to Pardubic. V roce 2007 totiž získaly Pardubice povolení, že film mohou promítnout. Smlouva však nemá datum ukončení, takže Pardubice jsou dnes jediným místem, kde mohou lidé Českou sodu vidět. (hippyman)