Záměna identity přinutí zmateného podnikatele spojit síly s nechvalně proslulým zabijákem známým jako muž z Toronta, který mu má pomoct zůstat naživu. (Netflix)

papadoce

Woody čoby krutoprísny zabiják, ktorému grizly zožral deda a Kevin Hart ako už klasický lúzer sa stretli v ďalšom pokuse Patricka Hughesa natočiť akčnú komédiu. Dalo sa na tom zasmiať, zápletka bola síce riadne pritiahnutá za vlasy, ale to ku komédii už tak nejak patrí. Treba sa pripraviť na vrecia kecov od Kevina Harta, ale ak to dobre znášate, tak sa zasmejete a Woody bol klasicky dobrý. Určite to ale chcelo viac dobrej akcie. A chýbala tomu krv, zrejme kvôli PG ratingu. Podľa mňa točiť film o zabijákovi, ktorý je špecialistom na mučenie nožmi si vyslovene pýta minimálne 16+ a už by to malo šťavu a ďalšiu hviezdičku. Čo do humoru mňa najviac dostala scéna v Portoriku, keď mal Hart mučiť štyroch týpkov. Takto zábavné to malo byť celé a bola by to popi**vka. Chápem, že nie každému toto sadne, ale je to proste taká lepšia popcornová Netflákovina. Odpočiniete si, ušklebíte sa a idete ďalej. No a keďže telocvičňa na konci bola parádna a dynamická, dávam poctivú trojku. Inak, viete si niečo také predstaviť v slovenčine? Muž zo Starej Ľubovne, muž z Lozorna, muž z Čadce :). ()

kingik

Kevin Hart a Woody Harrelson (nějakou chvilku) stojí proti sobě v akční komedii, která stojí na jednom zásadním omylu. Černocha zaraženého v růstu si spletou za obávaného sadistického nájemného zabijáka, který používá označení Muž z Toronta. A on nějakou dobu nesmí své budoucí protivníky vyvést z omylu. Woody Harrelson, který je tím pravým zabijákem sice nějakou chvíli protestuje nad popletenou identitou, nezbývá mu ale než se dát do partnerství s Hartem a celý omyl dohrát až do konce. Film si vyhradil finance na tři hlavní akční scény, které jsou z technického hlediska poměrně nevyrovnané a "televizně"  laciněji pojaté. Ani jedna ze scén není nijak mimořádně natočená. Nejvíce se vydařila sekvence bitek z fitness centra, kde nejvíce dominuje švih a dynamika. Dost jsem se divil, že akční sekvence nebaví. Patrick Hughes je přitom specialista v oblasti akčních sfér, ovšem tady předvádí jakýsi lepší průměr bez šťávy a významné energetické složky. Samotná zápletka je úplně pitomá a taky i ohraná. Takových obdobných záměn už bylo ve světě filmu nemálo k vidění a nemá smysl tohle vydávat za originální a neotřelý nápad. Spojení Hart - Harrelson je poměrně netradiční a není vůbec špatné. Pasovalo jim to. Většinu filmu tvoří pořádný nános klišé. Patrick Hughes asi čekal větší produkční třesk, jenže hlavní producent Netflix jeho filmu připlácl přístupnost, takže žádné ostré a brutálně pojaté scény se nekonají (viz korektně a nekrvavě pojatá přehlídka motorové pily, sekery a jiných užitečných pomocných nástrojů ve fitku), většina konverzace je naivní a humor je takřka dětinský. V případě, že hltáte každý akční běs, připravte se na dobrou hereckou dvojku v režijně unaveném filmu. 6/10 ()

SHI-SHA

Woody je skvělej, Kevin už hraje po sté stejnou roli - ta mu sice sedí, ale už je toho moc. K tomu neuvěřitelně špatné CGI a vrcholně cringe momenty (konec Debory - vážně?, "vtipné" sestřihy youtube videí atd.). Zbytek je celkem zábavný a například bojová scéna ve fitku (jeden záběr?) je úplně parádní. ()

AffectedFace

Příjemná jednohubka, která má k originalitě daleko, ale na druhou stranu je to obrovská zábava i při PG-13 ratingu, kterej mi přece jenom v tý "Kingsman" style akci dost vadil, protože scéna s motorovkou mohla bejt hodně ostrá! Akci to má téměř furt, takže divák nemá šanci se chvílí nudit. Poprvé mi přišel Kevin Hart celkem snesitelnej a Woody byl opět úžasnej. Režijní ruka Patricka Hughese je tu hodně znát a je to jedině dobře, bůhví, jak by to bez něho dopadlo. Soundtrack parádní. Jako páteční oddechovku můžu určitě doporučit. S R-ratingem bych dal o hvězdičku více. Silné tři hvězdy. ()

BOURQUE

Patrick Hughes po filmoch The Hitman's Bodyguard a Hitman's Wife's Bodyguard opäť natočil jeden „buddy film“ (teraz pre Netflix). Základná koncepcia filmu je postavená na klasických základoch tohto sub-žánru akčných filmov a prakticky nevyrukuje s ničím takým, čo by diváka aspoň trochu mohol prekvapiť. Chémia medzi ústrednou dvojicou, ktorá je alfou a omegou úspechu takýchto filmov, je pomerne krehká. Woody Harrelson je pevným bodom (určite by som bol zvedavý na to, ako by to dopadlo, keby rolu muža z Toronta, podľa pôvodných plánov, zahral Jason Statham – za info vďaka užívateľovi hansel97), ale Kevin Hart je miestami až dosť a zbytočne „ukecaný“. Určite by som privítal menej avšak oveľa ráznejších a vtipnejších dialógov (a scén) od neho. (Je vidieť, že z filmu Central Intelligence sa príliš nepoučil.) Film Muž z Toronta je tuctovým, ktorý vďaka W. Harrelsonovis  síce sem-tam má pár dobrých momentov, ale nižšia úroveň (a vtipnosť) dialógov nechali svoje stopy na filme. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

• Otec Woodyho Harrelsona (Muž z Toronta) Charles byl skutečný nájemný zabiják. Byl odsouzen ke dvěma doživotním trestům za zavraždění soudce Johna H. Wooda v roce 1979. (NiWi)
  • Muž z Toronta (Woody Harrelson) ve filmu jí durian, což je exotické ovoce, jehož příšerný zápach při zrání patří mezi ty nejhorší na světě. Dá se přirovnat k odpadní stoce či hnijící mrtvole. (NiWi)