Dobrosrdečný, ale trochu bázlivý Hubie není v Salemu moc oblíbený. Když se ale na Halloweena začnou dít strašidelné věci, rozhodne se ve svém městečku zjednat pořádek. (Netflix)

filmfanouch

Adam Sandler je v komediálním žánru těžce uchopitelný herec, který si ke většině svých filmů též napsal i scénář a jeho kariéra se dělí na dvě zásadní poloviny- Ty zdařilejší a opravdu funkční komedie (Celá animovaná trilogie Hotel Transylvánie, Klik: Život na dálkové ovládání, 50x a stále poprvé, Trestná lavice nebo Zkus mě rozesmát) a následně ty méně zdařilejší (Jack a Jill, Zohan: Krycí jméno kadeřník nebo Mr. Deeds- Náhodný milionář). Jeho komedie časem začali v kinech vydělat čím dál tím méně, Adam Sandler ale následně podepsal smlouvu s Netflixem a právě pro něj posledních pár let točí exkluzivně komedie jako Šest směšných, Reparát nebo Vražda na jachtě. Dle zhlédnutí jsou poté tyto komedie úspěšné, po kvalitativní stránce jde ale následně o nejslabší komedie v kariéře Adama Sandlera, které mají jenom to štěstí, že nedosahují velké nevkusnosti Jacka a Jill. Adam Sandler za mnoho let ukázal ve filmech jako Opilí láskou nebo Drahokam to, že mu vážnější role nedělají problém a v obou těchto filmech představil vyložené oscarové výkony (jeho ignorování na posledních Oscarech je vyložený fail Akademie!), Sandler ale nadále zůstává stálící komediálního žánru a na Netflix tak čerstvě dorazila novinka jménem Hubieho Halloween. Režie se ujmul Steven Brill, který už se Sandlerem natočil právě Mr. Deedse či Reparát a natočil třeba též pořád fajn odpočinkovou zábavu jménem Nekecej a pádluj! a společně tentokrát realizovali komedii zasazenou do období svátku Halloweenu jménem Hubieho Halloween. Podařilo se tomuto snímku zlomit prokletí netflixovských Sandlerovek? Za mně osobně je odpověď 50:50. Hubieho Halloween je rozhodně zábavnější než všechny ostatní Netflix Sandlerovky a navíc vypadá vyloženě filmově. Řemeslnou stránku si tu jednoduše někdo ohlídal a vyloženě jsem míval pocit, že se vracíme k časům kdy Sandler točil alespoň fajn komedie. Sandlerovský styl humoru je ale pořád stejný, což znamená, že polovina vtipů je snesitelná a dokáže reálně pobavit a polovina vtipů je zase až příliš přehnaných, nevtipných a přece jen vyloženě infantilních. Je to tedy v tomhle ohledu Sandlerovka až na půdu, která má ale alespoň zajímavou zápletku, která je následně alespoň funkčně uchopena a udělal se z toho alespoň oukey zábavný odpočinkový film na nudné odpoledne, jejíž sledování neurazí a finální pocity z ní nejsou vyloženě znechucené. Adam Sandler si pořád jede svůj klasický komediální standard, zde ale předvádí charakter s velmi specifickým akcentem, což alespoň částečně odlišuje většinu ostatních Sandlerových charakterů v jeho komediální kariéře. Je tu též po dlouhé době ve výraznější roli Ray Liotta, pořád famózní Steve Buscemi, velmi fajn Michael Chicklis či báječná June Squibb a třeba také Sandlerovy klasičtí parťáci jako Kevin James či Rob Schneider, přičemž první zmíněný po dlouhé době dostává alespoň snesitelnou a uspokojivou roli. A své cameo si tu viditelně užívá i Ben Stiller. Ze zasazení do svátku Halloweenu jsou vykřesány velmi zdařilé kostýmy a opravdu platí, že to vypadá celé filmověji než všechny netflixovské Sandlerovky dohromady. Přesto to všechno ale Hubieho Halloween pravděpodobně stačit vidět pouze jednou v životě, protože zas tak výrazný tento film není a především pořád trpí klasickými handicapy Sandlerovek, kterých se tenhle už v podstatě specifický podžánr jen tak asi nezbaví. Kdybych se vám ale pokusil v kostce rychle shrnout celou zápletku a pointu Hubieho Halloweenu tak by jste film pravděpodobně odsoudili jako tu největší možnou blbost..... a to finální Hubieho Halloween rozhodně není. Milé překvapení, kterému se navíc překvapivě skutečně občas daří vyvolat alespoň částečný hororový feeling a dojde i na Monster Mash. Takže opatrný palec nahoru! () (menej) (viac)

iXtr3m3

Veeeľmi slabučké tri hviezdy, ktoré dávam primárne kvôli zástupu známych tvárii, dokonca sa v jednom filme objavil nielen Sandler ale aj Stiller, čo je unikát asi. Na druhú stranu, kde sú tie skvelé časy, keď Sandler točil pecky ako Dospelákov a podobne. Ja by som si to dal. Buď nech točí krimi drámy, to mu ide, alebo nech sa vráti ku klasickým komédiám a skúsi prevetrať zažité značky. Dospelákov 3 by som si veru dal kedykoľvek. ()

bobstock odpad!

Tady mám pocit, že covid už napadl kompletní sestavu penězorozdavačů Netflixu a současně Sandlerovu důvtipnost a sebejistotu napsat smysluplnou komedii o halloweenu, kde zaměstná i spoustu svých současně nezaměstnaných kamarádů z oboru. Jak jinak by mohlo tohle vzniknout než v zoufalé době plné neviditelného nepřítele a konspiračních teorií. Hrůzně předstíraný postižený, po kterém jde největší milf z ulice si může vzít kouzelnou termosku a strčit ji víte kam...15% ()

liquido26

Pohodová komedie, která se nebere moc vážně, což je dobře. I když některé scény byly trochu zbytečné a trapné. Jako celek, ale docela dobrý. Líbila se mi Halloweenská atmosféra Salemu i odkazy na různé hororové filmy a plno známých jmen ve vedlejších rolích. Termoska byla samozřejmě kapitola sama o sobě. ()

BOURQUE

Aktuálna spolupráca A. Sandlera s Netflixom v kategórii „komédia“ dopadla lepšia, ako minule. Síce základ príbehu nie je úplne v poriadku (a ešte som použil milé slová), ale cítiť z neho aspoň nejakú snahu zo strany tvorcov upozorniť na niektoré veci (napr. ako by sme sa nemali chovať jednotlivým ľudom, aké sú hranice „vtipnosti“, atď.). Film má „nefalšovaný“ Halloweensky feeling a prostredie, kde sa film odohráva, je dostatočne vyzdobený Halloweenskymi kúskami. Pán Sandler šikovne zaangažoval svojich priateľov a dlhoročných kolegov (duo S. Buscemi / R. Schneider by zaslúžili väčší časový priestor), ktorí so svojimi menšími scénami zachraňujú film (prítomnosť Shaquille O’Neala však považujem za neopodstatnenú), čo pán Sandler so svojimi nie vždy vydarenými pointami miestami kazí. Paradoxne, najlepšie Sandlerove scény sú tie, kde hrá so svojim univerzálnym termostatom (taký by som chcel aj ja). Keď to zhrniem, jedná sa o nenáročnú komédiu, kde takmer nič nie je možné brať vážne, a ktorá len chce vyčariť úsmev na tvári diváka. V porovnaní s ostatnými podobnými kúskami Netflixu však je to jeden z tých mierne lepšie vydarených kúskov. Takže z mojej strany veľmi slabučká „trojka“. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

• Po záverečných titulkoch nasledujú nevydarené scény. (figis20)
  • Ve filmu měl hrát herec Cameron Boyce, ale kvůli jeho tragické smrti se tak nemohlo stát. Roli dostal jeho blízký přítel a herec Karan Brar. Před závěrečnými titulky se objeví vzpomínka na Camerona Boyce. (SONY_)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)