Tess McGillová, dívka z newyorského předměstí, pracuje u jedné z velkých firem jako řadová sekretářka. Na rozdíl od svých kolegyň je však ambiciózní a touží po vyšším postavení na společenském žebříčku. Přestože všechny pokusy zatím selhaly, nevzdává se a když si její šéfka, elegantní Katherine, zlomí nohu na dovolené v Alpách, pochopí Tess, že to je ta pravá příležitost, a náležitě jí využije. Převezme obchod, ukáže se jako schopná manažerka a pustí s Katherine do boje nejen o její výnosné místečko, ale také o Jacka Trainera, elegantního a hlavně vysoce postaveného muže. (oficiálny text distribútora)

majec4

Priznám sa, že hlavný dôvod môjho hodnotenia je Melanie Griffith. Toto je prakticky jediný film, ktorý som s ňou videl no veľmi sa mi páčila. Inak je to taká stredne kvalitná komédia, ktorá neurazí, ale ani neokúzli. Mne sa to celkom páčilo, ale mám pocit, že tam čosi chýbalo. Vyfúkané hára to určite neboli. :-) Prekvapilo ma ako neskoro sa objavil Ford. ()

pakobylka

----- "Budeme mít, co si zasloužíme." ----- Nemůžu říct, že bych je měla nějak zvlášť v lásce ... všechny ty krásné, ambiciózní a PODNIKAVÉ dívky - ať už si říkají Tess nebo Katherine. Častokrát bývají svolné i k cílevědomé chůzi přes mrtvoly (v přeneseném slova smyslu, pochopitelně) ... za vidinou oslnivé kariéry - přesně v duchu amerického snu, který jim popletl ty jejich krásné, ambiciózní a PODNIKAVÉ hlavinky. Neodpočívají ... prakticky NEŽIJÍ své životy, neboť kráčejí neúnavně kupředu a ani na vteřinu nepolevují ve svém úsilí - bez ohledu na to, zdali je zrovna někdo podrazil či nikoli. Jsou velice učenlivé - a nechybí jim bělostné zoubky ani ostré drápky ... pravda - menších, kočičích rozměrů. Nicméně Tess jsem ochotná vzít na milost, neboť zápletka se utěšeně a naoko cudně zaplétá, aby se mohla ve finále dle očekávání zase efektně a už bez známek studu rozplést ... vždy připravena nezávazně pobavit sebe i vás, což dokážu ocenit ... 3,5* ()

Stegman

Co měl být ten poslední záběr? SPOILER: Tess (M. Griffith) získá svůj vysněný kancl a celá šťastná telefonuje kamarádce. Najednou se kamera, co ji snímá zvenku přes okno, začne vzdalovat, díky čemuž se objevují další lidi ve spoustě dalších oken všude okolo, až ten mrakodrap vypadá jako králíkárna (mraveniště, chcete-li). Dost možná tím režisér nic nezamýšlel (vzhledem k popelkovsky naivnímu příběhu), ale mně se zdá, jako by tím říkal: "A takhle u nás žijí miliony dalších lidí. Každý den usilují o to stát se těmi nejlepšími a dosáhnout tak amerického snu. I ty můžeš být jedním z nich!" - Ne že bych toto tvrzení zpochybňoval. Spíš mě zaráží to nekritické zaujetí americkým snem na sklonku 80. let, kdy už začínalo být jasné, že jde o přežitek minulých dekád. A že na každého (snaživce) ten americký sen prostě nezbyde. O tom tvrdém procitnutí se právě tehdy začaly točit filmy: Grand canyon, Volný pád, Hra, Americká krása. Krásně je ten přechod mezi chválou a kritikou kapitalismu/individualismu vidět na filmech Sigourney Weaver: v roce 1988 hrála jak v této honbě za kariérou, tak v Gorilách v mlze - filmu o tom, jak si Afričani ničí svoji přírodu, aby za to shrábli prachy a mohli si koupit dům s výhledem do přírody. Zajímavé komentáře: Renesco, gidzitka, Wolvie, slunicko2, Matty. (K jejich rychlému nalezení klikněte dole na "zobrazit všechny komentáře" a pak stiskněte Ctrl+F.) ()

BOURQUE

Neviem prečo, ale keď tento film dávajú v TV, tak vždy si nájdem čas, aby som to pozrel znovu a znovu. Možno za to môže jednoduchý a predsa len skvelý scenár, možno za tým sú skvelé herecké výkony, možno skvelé soundtracky. Neviem. Jedno je ale isté. To, čo z filmu spraví akoby výnimočné dielo, sú práve spomínané herecké výkony. Melanie Griffith podala jednu zo svojich najlepších výkonov a pre mňa vždy zostane predstaviteľkou ženy, ktorá keď je odhodlaná, kreatívna, usilovná a chytrá, tak môže dosiahnuť všetko (v našom prípade vysokú pozíciu vo firme). Nemenej skvelí sú nestarnúca Sigourney Weaver a vždy šarmantný Harrison Ford. Nominácie na Oscary sú zaslúžené a nemám proti tomu žiadne výhrady. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

golfista

Je krásné, kolik Hollywoodských hvězd na začátku své dráhy se v tomto půvabném filmečku objevilo. Jedna z prvních minutových rolí Kevina Spaceyho, téměř nepostřehnutelné mihnutí se Davida Duchownyho atd. Vedle okouzlujícího Harrisona Forda soupeří o místo na slunci dvě v té době již jasně zářící hvězdy Sigourney a Melanie. No a ta oskarová písnička, režie Mika Nicholse....... tenhle film mám fakt rád :) ()

• V původním scénáři byl asistentem Tess (Melanie Griffith) v nové práci muž. To bylo změněno na ženu (Amy Aquino), aby se ukázalo, jak se Tess chová k jiné ženě, když se její role obrátila. (kenny.h)

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis

02.05.2021

Ve věku 89 let zemřela oscarová herečka řeckého původu Olympia Dukakis. Svůj filmový debut prožila v roce 1964 ve filmu Lilith a objevila se i jako matka Dustina Hoffmana ve filmu John a Mary z roku… (viac)