Bratranci Vincent a Anton Zaleskí z New Yorku sú lídrami v hre High Frequency Trading, kde o víťazstve rozhodujú milisekundy. Ich sen? Vybudovať priame optické káblové spojenie medzi Kansasom a New Jersey, ktoré im prinesie milióny. No zrazu sa im nedarí. Anton je mozog, Vincent je podnikavec a spoločne sa vo víre svojho idealistického dobrodružstva snažia dotiahnuť jeden druhého a tiež ostatných až na hranicu svojich možností. V pätách im je však ich bývalá šéfka Eva Torresová, mocná, manipulatívna a podmanivá obchodníčka, ktorá sa nezastaví pred ničím, aby dvojicu porazila v ich vlastnej hre. (TV JOJ)

Pavlínka9

Takový to, když mluví o něčem, čemu vůbec nerozumíte, ale víte, že to hýbe světem :D Tak přesně jsem vnímala prvních tak 20minut, než jsem tomu přišla na kloub. Zdá se mi, že Eisenberg hraje posledních 7let podobné typy postav - pošahaní týpci, kteří něco vymyslí a hodně horlivě si za tím jdou :) Přijde mi, že to má prostě vepsané v obličeji....Což je za mě super,ale zároveň působí hodně jako "psychopat" :) Film je super, je tam hodně akce ,hodně naschválu, silná ukázka toho, kam vás může dostat horlivost a touha po cílu a moci...Líbilo se mi to, i když téma pro mě bylo španělská vesnice,ale přišla jsem tomu na kloub ;) Jo a celou dobu jsem si říkala, zdali ten bratránek je Skarsgard či ne :D ()

Anderton

Nedocenený film s hviezdnym obsadením (Alexandra možno nespoznáte), ktorý sa tvári, že bude konfrontáciou medzi veľkým konglomerátom a odvážnymi individualistami, ale nakoniec je skôr satirou na náš súčasný spôsob života. V podstate tu nemáme ani dobré, ani zlé postavy, obom stranám proste ide o to isté, byť najrýchlejší. Ale ako sa dá spomaliť v myslení vo svete, kde záleží na každej milisekunde? Záverečná poznámka, že budeme rýchlejší vďaka zemskému jadru, je ukážkou absurdnosti toho, kam sme sa ako spoločnosť dostali a ak to budete brať ako obrovský pokrok, Nguyen vás za to neodsúdi. Kolibrík má veľmi slušné tempo, skvelých hercov, premyslený scenár a skrátka sa stále niečo zaujímavé deje. A záver asi neodhadnete. ()

bobstock

Zajímavej námět konkurenčního boje o milisekundy v obsáhlém světě rychle proudícího businessu. Sexy drsná šéfová Salmička a mozkový podivín Saša Skarsgård, kterého jsem s pleší v první dobré hnedka nepoznal. Eisenberg tradičně zarputilý dosáhnout šíleného plánu propojit přes tisíc kilometrů vzdálené státy optickým kabelem rychlejším než cokoliv před ním za jakoukoliv cenu. Otevírá i etiku a dopad obchodu na nižší patra pyramidy. 65% ()

petikacka

Tak kolibřík je pro mě příjemné překvapení...Žádný blockbuster...žádný šílený akčňák...vlastně takový nenápadný film...Přesto mě opravdu oslovil, vtáhl a ždímal...Konečná katarze je dobrá pro všechny kteří si myslí, že prachy a rychlost jsou v životě to nejdůležitější...Bohužel na to jeden většinou příjde až když je příliš pozdě...Solidní zážitek...Za mě 85% ()

Morien

Nemívám podobné poznámky úplně často, ale pane bože, Salma Hayek má naprosto dokonalé tělo. Ani v bikinách a hadovi přes ramena nevypadala tak sexy jako v šedých business šatech s dlouhým rukávem a sukní do půlky lýtek. Další příjemné překvapení byl Alexander Skarsgard, konečně nějaký zajímavější přístup k postavě génius/autista. A samozřejmě největší příjemné překvapení bylo, jak moc se mi tenhle malý velký film líbil. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)
  • Vincent (Jesse Eisenberg) močí krev, neboť je stižen rakovinou žaludku. Krev v moči je příznakem mnoha jiných nádorových onemocnění, ale rakovina žaludku mezi ně nepatří. Může se tak stát jedině v posledním stadiu nemoci, kdy jsou již zasaženy další orgány. (ČSFD)