Rok 1943. Mladí muži narukovali do války a bohatí podnikatelé náhle přišli o baseballové týmy, které používali k reklamě. Proto na sebe dlouho nenechala čekat myšlenka, že po dobu války mohou ženy nahradit muže. Pěkný nápad, leč poněkud hůře uskutečnitelný, jedná-li se o tak výlučně pánskou záležitost, jakou je baseball. Přesto se jednoho dne na malé farmě objeví hledač talentů a odvede s sebou dvě sestry - vdanou Dottii a jelimánka Kit. Dívky se připojí k ostatním a po tvrdém výcviku jsou skutečně utvořena čtyři baseballová dívčí družstva, která hrají svoji vlastní ligu. Z Dottie se stane prvotřídní chytačka a Kit má neustále problémy s tím, jak vystoupit ze stínu své starší sestry. Bývalý výborný hráč Jimmy Dugan, který se pro zranění musel vzdát kariéry a věnuje se především pití, je k mužstvu přidělen jako kouč, čímž je jeho ješitnost těžce zraněna. Dívky jsou odkázány samy na sebe a teprve po několika zápasech Dugan vystřízliví a zjistí, že jeho svěřenkyně přece jenom něco umějí. Válka zasahuje v podobě smutečních oznámení i do dívčí ligy. Jednoho dne však vše skončí a vojáci se vrátí, mezi nimi i Dottin manžel. Dottie okamžitě ligu opouští a chce se věnovat jen rodině. Přichází však utkání, při němž se má rozhodnout o bytí a nebytí dívčí ligy. Proti svému bývalému družstvu nastupuje Kit. K trenérovu překvapení se na místě chytače opět objevuje Dottie, aby podržela svůj tým... (oficiálny text distribútora)

Streeper

Baseball mě z amerických sportů docela baví, je to akční hra, kterou s každým filmem, ve kterém se tahle hra vyskytuje chápu čím dál více. Snímek se mi moc líbil, bavilo mě to od začátku do konce, je pravda, že místy to bylo moc ukecané, ale to u ženských nikdy jinak nejde. Konec je velmi dojemný a starší protagonistky byly velmi přesvědčivou kopií mladých hereček. Tom Hanks byl hezké zpestření, i když jeho postava mi byla nesympatická ze všech nejvíce a to od začátku do konce. ()

pakobylka

Lehkonohá, nenucená, decentně úsměvná záležitost, která je pevně rozhodnutá učinit malý krok pro americký baseball, ale velký krok pro americké ženy ... nebo snad naopak (?) Je přioděná do vkusně střiženého kabátku, sešitého nitěmi dávných vzpomínek, tudíž disponuje neotřelým dobovým půvabem - nelze jí upřít ani upřímnou náklonnost ke všem zapáleným hráčkám ... a pochopitelně i k americkému národnímu sportu. P.S.: Tom Hanks jakožto Jimmy Dugan je ... no ... svým způsobem prostě neodolatelný. ()

Boogeyman

Vysloužilý Tom Hanks chlastá a trénuje bandu ženských v baseballu. Samozřejmě to bere jako degradaci a cítí v zádech posměch kolegů z mužské ligy. Přesto ho dámy přesvědčí že za to stojí a nakonec společně dosáhnouu velkého vítězství. Příjemný sportovní film se skvělým Hanksem a dámy také předvádí výborné výkony. V titulcích zaujme a celý film pro našince opepří kamera Miroslava Ondříčka. ()

Falko

,,Vite co? Vypadate jako penis z cepici!" - a podobnych humornych hlasok tu bolo viac, nez dost. Aj napriek obdobiu pocas druhej svetovej vojny, kde priatelia alebo manzelia baseballovych hracok riskovali v Europe svoje zivoty nestracal film na humore a to predovsetkym vdaka skvelemu scenaru a perfektnym dialogom. Hudba Hansa Zimmera bola ako vzdy krasna a k tomu som si oblubil este smutny soundtrack od Madonny - This Used To Be My Playground pri zaverecnych titulkoch. Pre Toma Hanksa sa pomaly koncila era zaskatulkovanych komedialnych hrdinov a o rok neskor si ho Jonathan Demme pozval do Philadelphie a hned ziskal aj svojho prveho Oscara. Film je podla skutocnosti a vzdy si ho rad znovu pozriem... 06.10.2009 _____ Tom Hanks - (Jimmy Dugan) +++ Geena Davis - (Dottie Hinson) +++ Lori Petty - (Kit Keller) +++ Madonna - (Mae Mordabito) +++ Jon Lovitz - (Ernie Capadino) +++ Bill Pullman - (Bob Hinson) +++ David Strathairn - (Ira Lowenstein) +++ Garry Marshall - (Walter Harvey) +++ Rosie O´Donnell - (Doris Murphy) +++ Ann Cusack - (Shirley Baker) +++ Tea Leoni +++ Produkcia: Penny Marshall +++ Hudba: Hans Zimmer +++ ()

Jara.Cimrman.jr

"Přemejšlej hlavou. To je ta koule, co ti sedí metr nad prdelí." Nikdy jsem nevydržel sledovat celej baseballovej zápas a šílenství, který tento sport vyvolává za velkou louží, jsem také nikdy nepochopil. Nicméně na sportující holky se vždycky rád podívám a když přitom chtějí plácat do míčku pálkou, tak jim to neberu. Spojení sportu a humoru na mne zkrátka vždycky fungovalo a to říkám na rovinu, aniž bych si přitom nenápadně posunul kšiltovku dozadu, lehce se zatahal za levý ucho, zkušeně si prohrábnul koule a odplivnul rotující slinu směrem ke třetí metě, čímž bych určil jasnou taktiku pro další hru. ()

• Geena Davis sa niekoľko dní pred začiatkom natáčania stala súčasťou produkcie ako dočasná náhrada za Debru Winger. Geena mala hrať postavu Dottie Hinson, jednu z najlepších amerických hráčiek bejzbalu. Počas niekoľkých týždňov Davisová predviedla perfektný výkon v hraní bejzbalu, až sa tvorcovia napokon rozhodli jej rolu ponechať. (Original.M)
  • Produkce filmu byla překvapena disciplínou Madonny. Když pro ni poprvé přijeli, aby ji dovezli na natáčení, očekávali, že budou tahat rozmazlenou hvězdu z postele. K jejich překvapení zpěvačka právě dokončovala svůj ranní jogging a vždy byla jednou z prvních na place. (kenny.h)

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)