Když ho postavíš, splní se ti to. Tato slova inspirují farmáře z Iowy Raye Kinsella (Kevin Costner), aby se vydal vstříc SNU, na který již dlouhá léta myslí. Povzbuzován svou ženou Annie (Amy Madigan), Ray začne měnit své kukuřičné pole v HŘIŠTĚ, na němž se SNY dokážou změnit ve skutečnost. Ve svém počínání se setkává se samotářským aktivistou Terencem Mannem (James Earl Jones), tajemným Grahamem (Burt Lancaster) a dokonce i legendárním Shoeless Joe Jacksonem (Ray Liotta). Hřiště snů je vřelý film, který dokázal nadchnout kritiky i diváky jako žádný jiný film své generace. Je oslavou všech, kdo se nebojí snít. (oficiálny text distribútora)

VanTom

Zvláštní melancholická mysteriózní pohádka o splněných snech (sebevíc nereálných a bláznivých), s čarovnou poeticky nostalgickou atmosférou a absolutním pozitivním vyzněním. Snažit se racionálně interpretovat hlas shůry (v titulkách: THE VOICE - Himself :-)) není žádoucí, nicméně více chápat myšlenkové pochody hlavního hrdiny při řešení neurčitých indicií (a sdílet jeho lásku k baseballu) by neškodilo. ()

helloween93

Film o naplnění hned několika životních a baseballových snů, ale přitom to vlastně o baseballu není vůbec. Kevin je frajer, což tenhle film jenom potvrzuje. Do půlky snímku jsem stále čekal, kam Kevina jeho vnitřní hlas zavede. Postupem filmu jeho hřiště snů nabaluje stále více a více lidí, no a scéna s hráčem, který přejde přes okraj hřiště mi vyrazila dech. A samotná závěrečná scéna dává tomuhle snímku nádherné kouzlo. Tolik nostalgie v jednom filmu se jentak nevidí. ()

Gemini

Nikdy bych nevěřil, že film s baseballem (ne o baseballu), plný nostalgie po starých časech (reprezentovaných zde předválečnou érou), které jsou tu jakousi metaforou pro hledání toho, co jsme téměř všichni během dospívání ztratili, a hrající na podvědomí spoustou nevyřčeného "něčeho magického", na mě bude fungovat. Phil Alden Robinson vyladil k dokonalosti herecký orchestr, který mu byl svěřen. Nejvíc vzpomínám na Burta Lancastera, který je v každičké sekundě o malý ždibíček geniálnější než ostatní. Ultimate "feel good" movie bez řešení partnerských vztahů a souvisejících blbin. A souhlasím s Františkem Fukou, že tohle je plnokrevné moderní fantasy srovnatelné s Miyazakim. 90% ()

misterz

Film, ktorý oplýva veľkou mágiou a kúzlom nečakaných "príjemných" náhod. Filmové remeslo tu bolo odvedené veľmi dobre. Nenútené trikové efekty dávajú dojem reálnosti a celkovej prirodzenosti, z tohto pohľadu sa dá povedať, že ide o jedinečný snímok. Jadro príbehu vychádza zo skutočnosti, kedy sa naozaj tým 8 baseballistom stalo to, čo tu bolo opísané hneď na začiatku - dostali doživotný ligový dištanc. K tomu nadväzuje aj pekná pointa, a síce že si každý zaslúži ešte aspoň jednu šancu, jedno prianie, ktoré stojí za to vyplniť. Hlavná postava (Kevin Costner) túto možnosť akýmsi zázrakom dostane, nielen pre seba, ale aj pre mnohých ďalších. A tak sa čaro okamžiku môže začať, príjemnou a nenútenou formou, ktorá dokáže navodiť hrejivú myšlienku, že mágia je niečo prirodzené, niečo čo je tu už od počiatku. 75/100 ()

Marek1991

Veľmi poetický a čarovný film. Silný príbeh s veľmi pekným koncom a skvelým hereckým obsadením. Film je nostalgický a určite vám pootvorí dvere k spomienke na vaše sny, na vaše detstvo, na to, čo ste chceli urobiť, ale neurobili ste radi by ste to zmenili. Veľmi pekný film, ktorý nebol ďaleko od lepšieho zapojenia divákov a väčšieho vtiahnutia do deja a málo mu chýbalo aj v scenári, ale inak krásny film. ()

• Film se měl původně jmenovat Shoeless Joe, v češtině Bosý Joe. (kosticka7)
  • Film byl zařazen magazínem „Premiere“ mezi 20 nejvíce nadhodnocených filmů všech dob. (Dreadd)

Hřiště snů se dočká televizní adaptace

Hřiště snů se dočká televizní adaptace

16.08.2021

Streamovací služba Peacock ve spolupráci s Universal Television plánuje uvést moderní televizní verzi klasického fantasy dramatu Hřiště snů. Příběh farmáře, který se pod vlivem zvláštních úkazů… (viac)