Anna (Alena Antalová) prežíva so svojím manželom (Igor Bareš) každé leto v chatovej oblasti pár kilometrov za Prahou. Manželia sú už snáď celú večnosť, takže ich vzťah skĺzol, ako to tak už býva, do rutiny a stereotypu. Dni plynú ospalo jeden za druhým. Jej muž svoj čas už dlhodobo a spravodlivo delí medzi „mastením“ kariet s kamarátmi v krčme a zhotovovaním modelov lodí zo zápaliek vnútri sklenených fliaš. Jeho žena je pre neho prakticky neviditeľná. Anna si každé leto spríjemňuje pravidelným stretávaním s kamarátkami, ktoré za ňou prichádzajú do malebných stredných Čiech na cyklistické výlety po okolí hradu Kamýk. Jedného dňa sa na dedine objaví muž nazývaný Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantný, šarmantný gentleman, ktorý je, ako všetci predpokladajú, novým majiteľom miestneho zámku. Zámok je síce spíš polorozpadnutá ruina, ale zámocký pán má s ním veľké plány. Medzi Arturom a Annou preskočí iskra. Anna zažíva pocity už dlhodobo nepoznané. Artur je galantný a zahrňuje ju pozornosťou. Anna s ním čoraz častejšie uniká zo svojej životnej reality a to v podobe romantických výletov a zážitkov… (Magic Box)

Pink.Panther odpad!

Jaromír Hanzlík je herecky z formy a scénáristicky se do ní ještě nedostal nebo úplně zbabovřeskovatěl. Celý útvar silně připomíná současné tuzemské seriály zde natočené na filmový formát. Kladem filmu je, že nic nevyčnívá, režie, scénář, dialogy, herecké výkony atd. tvoří jeden vzácně vyvážený sourodý celek - ale to věru není žádný důvod k chlubení. ()

Marze

Film u nás běžel v kinech na svatého Valentýna jako srážka s telenovelou. Taková česká Rosamunde Pilcherová.Hanzlík v roli tajemného cizince na bílém koni a v parádním džípu, jenž do jejích monotónních prázdnin na chatě vnese „vítr ve vlasech, vůni louky, hvězdy nad hlavou, procitnutí, probuzení“. Opravdu hrozné doslovné banality. Komedie to není, k ní chybějí ve vyšší míře jak slovní, tak situační humor, zejména ovšem nezbytná dávka sebeironie obou ústředních postav pozdní romance. Pokud se škrtne komedie, zbude tedy romance: ovšem naprosto cudná, náznaková a nevinná, v níž i povinná noční koupel ponechá dámě spodní prádlo. Obnáší kradmé vyjížďky, procházky, recitaci veršů a perníkové srdce z pouti, u níž je třeba se zastavit. Vypravěčsky se snímek blíží seriálu Náves; veškeré dění shrnou jednak místní strejci u piva, jednak jejich drahé polovičky na lavičce. Konverzace u sektu je naprosto bezobsažná a když konečně odjedou, nahradí ji výroky typu „nesmíš svěsit křídla“ nebo „vychutnejme si tu chvíli“.Naštěstí pro klímajícího diváka přijede s onou koulí ve finále zatočit Ivana Chýlková v maličké, zato náležitě dryáčnické roličce. Paradoxně herecky nejsilnější položku představuje Bareš. Přestože jeho postava nese veškeré znaky fotrovské šablony, jako by právě z její odpudivosti vykouzlil nakonec nejsilnější výraz přirozeného citu, jaký se v celé romanci plné zlatých lánů a mihotavé záře svíček vyskytne. Příjemné je, že se film odehrává v létě. ()

mira007

Jaromír Hanzlík debutoval jako scénárista a napsal si roli na tělo - tajemného šlechtice kříženého básníkem, dobrodruhem a sedmilhářem, který verši motá hlavu dámám kolem obzvláště jedné zanedbávané Anně v podání Aleny Antalové, kterou úplně ignoruje manžel. Co na to říct? Čekal jsem to horší, ale svoje diváky si to asi najde, respektive divačky 50+, které sní o tom, že ještě jednou zažijou pořádnej vodvaz jako v sedmnácti. Pro mne velmi slabý film, který má plus v letní atmosféře a scéně s Adamcem v roli Adamce,. PS: některým herečkám chybí soudnost a přebývá plastik, taková to bývala kočka Yvettka, ale když ženská neumí stárnout, tak jí už moc nepomůžou. ()

Psycho.R

Tak nízké hodnocení si prvotina z pera pana Hanzlíka nezaslouží. Nejde o žádný klenot nebo nadprůměr, ale formulace frází z úst postavy Artura sice vyznívají zastarale naivně, ale právě to mi v současné české tvorbě chybí. Vlastně v celosvětové. Když pomineme tolik propíraný fakt, že Antalová porodila Vondráčkovou, když jí bylo teprve 8 let, tak vidím na filmu dva mínusy. První je ten, že Alena Antalová mi nesedí k Jaromíru Hanzlíkovi, protože působí spíš jak otec a dcera. A druhé mínus, ale extrémní je - Jiří Adamec. Když režisér, který v životě natočil nějaký ten seriál, který si pamatujete přijde z televize k celovečerní tvorbě, stane se katastrofa. Překvapilo mě, že nemá ani tušení, že film určený pro distribuci v kinech, se natáčí zcela jinak, než ten televizní. Vlastně to působí, jako by film ani žádné vedení neměl. scény jsou natáčeny převážně statickou kamerou, která se ani nehne a když už se nějak otočí, tvoří to nejakčnější prvek snímání. Rozhodně nechci, aby to mělo šílenou kameru jak od Baye (není třeba se bát, vím, jaký je rozdíl mezi režisérem a kameramanem). Potíž je v tom, že herci nejsou zrežírovaní vůbec, spíše jen volně konstatují svůj text a kdyby se alespoň dělo v záběru něco neprvoplánového, odvedlo by to pozornost. Po této divné změti vět si musíte myslet, že jsem buď blb a nebo aspoň dost mimo. Ale vězte, že i s těmito dvěma mínusy je to průměrný film, který neuškodí. ()

Morholt

Ona žije v neuspokojivém manželství, které po dlouhých letech vyčpělo, on je galantníí zámecký pán, který se k ní chová tak, jak její manžel už dávno ne. Jednoduchá premisa by nevadila, ale celkově je to prostě nuda. Vtip tu vlastně zastupují jen klasické vesnické stereotypy, které ovšem tady vůbec nefungují, samotná romantika je z ranku těch lehkých a nevinných a příběh sám se vyhýbá byť je náznakům nějaké košatosti. Co mi sedlo byla prosluněnost, myšleno doslova. letní atmosféra v Adamcově podání, jakkoliv je objektivně nezajímavá a tuctová, mi jednoduše sedla. A dalším plusem je Antalová, která se mi vždycky líbila a s přibývajícími roky se na tom nic nemění. O to větším castingovým úletem je fakt, že její dceru tu hraje strhaná Vondráčková. Co se Hanzlíka týče, tak tomu to tady nesedlo a světáckého elegána jsem mu nežral ani náhodou. 30% ()

• Když výsledný film sestříhali, tak zjistili, že má 2 a půl hodiny. Následně ho o 1 hodinu zkrátili. Kvůli tomu se ve filmu mnoho herců neobjeví. Například Pavla Tomicová nebo Ondřej Malý. (JT19)
  • Část filmu se odehrává v jednom z nejznámějších českých poutních míst – Bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře u Příbrami. (Tonula)