Mandalorián a jeho spojenci sa pokúsia o nebezpečnú záchrannú misiu. (Disney+)

Atrekan

Bohužel se ke mně dostal spoiler s Lukem, takže o konečnej zážitek jsem byl trochu ochuzenej, ale i tak to byla super epizoda. Na jednu stranu to tak trochu vypadá jako poslední, ale na druhou stranu zase přijde Boba. Luke byl udělanej výborně, mnohem líp než v celých sequelech, což je na druhou stranu trochu smutný. Jen ta jeho lightsaber akce mi přišla trochu slabší než třeba v prequelech (ale pořád lepší než máchání klackem, jak jsme viděli u Rey).// Někoho určitě bude srát Mando s neustálým sundáváním helmy, ale myslím, že se tvůrcům celkem podařilo držet se na uzdě - vždycky si to situace vyžádala, hlavně tady na konci, kdy to posloužilo jako výraz toho, že mu na Groguovi záleží víc než na mandalorské cti, a to je co říct. Btw. v potitulkové scéně mě docela rozsekal poněkud korpulentní Bib Fortuna, kterýho po Jabbově smrti už zřejmě nebavilo být majordomem. ()

Kinofil

|| TV-14 || Disney/Lucasfilm || Jednoznačně dosavadní nejlepší díl seriálu vůbec. Epizoda Rescue přináší zpět to nejlepší ze Star Wars, což jsme málem všichni po tragickém Vzestupu Skywallkera zapomněli. Sláva Favreau a Reedovi, kteří se probudili a začali se seriálem něco dělat. Spojují načrtnuté příběhové linky, Mandoš dokončuje svůj úkol a konečně dojde na konfrontaci se záporákem, který předchozím epizodám zoufale chyběl. Sice mohl být souboj s Temným mečem epičtější, stejně tak jako s Dark Troopers (kteří se pohybují tak pomalu, že jsou pro smích), ale i tak je to fajn akční podívaná. Nejvíc otázek směřuje k závěru - SPOILER - Přítomnost Luka byla poměrně jasná (který jiný slavný Jedi byl tehdy naživu?), a tak jsem jen čekal, kdo se oběví pod kapucí. Trochu smutné, že ani po 4 letech od Rogue One neumí ILM omlazování, aby herci nevypadali jako z plastu. Lukovu přítomnost beru jen jako povinné pomrknutí pro fandy a dojemné loučení s Baby Grogu pod fantastickou Goranssonovou hudbou. Až jsem se cítil, jakobych sledoval celovečerák. No a potitulková scéna s Boba Fetem je spíš jen povinný teaser pro další minisérii než důležité odhalení. 90%. ()

instageek_cz

Din Djarin snad ještě nikdy nebyl sympatičtější. Jeho střet s Moffem Gideonem je krátký, ale intenzivní. Budete mu fandit, jako kdybyste seděli v kině a sledovali finále dvou a půl hodinového bijáku. Nepamatuji si, kdy jsem se naposledy o nějakou postavu takhle bál, obzvlášť v éře, kdy skoro žádná filmová smrt neplatí. Tady člověk cítí, že jestli se něco stane, bude to doopravdy, a napořád… Na každý pád je velice pravděpodobné, že vám na konci potečou slzy. Jestli to bude smutkem, dojetím nebo radostí, to už uvidíte sami. Já jsem si ověřil to, co kamarádům, kteří Mandaloriana nesledují, říkám celou dobu – po zklamání z nové trilogie je to skutečná nová naděje pro všechny skalní příznivce „Hvězdných válek“, jak u nás "Star Wars" v časech donekonečna přetáčených VHS kazet byly nazývány:) Je to návrat do světa, který nás kdysi okouzlil, a o kterém jsme si mysleli, že už ve 21. století pro naše dětské oči nemůže existovat. Naštěstí jsme se mýlili, a tahle předaleká galaxie ještě neodvyprávěla svůj poslední příběh…/// Celý komentář a další zajímavosti nejen ze světa Mandaloriana najdete na Instagramu na profilu instageek_cz !!:) ()

Naty94

Z nějakýho nepochopitelnýho důvodu se Lucasfilm neustále vrací k CGI tvářím starých herců, přestože na to schopnosti studia absolutně nestačí. Je to cringe, ruší to a záběry jsou potom zbytečně useknutý hned pod bradou postav, což vypadá fakt hrozně. Celej díl super, ale ten konec to zabil. Naprosto předvídatelně přijel na bílym koni náš oblíbenej hrdina a všechny zachránil. Tohle nemůže náročnej divák ocenit. Napětí zmizelo během 5 sekund. Dost antiklimatickej konec závěrečnýho dílu druhý série. ()

BROKEN_

Nejlepší Star Wars od Pomsty Sithů. Ani nedokážu popsat slovy jaký zážitek byla závěrečná epizoda 2 série. Bylo to nečekané a krásné zároveň. Pokud jste ještě tuto epizodu neviděli, tak doufám, že vám to někdo nevyspoileruje, jelikož to co se v tomto dílu stalo, je pro fanouška Star Wars předčasný dárek k vánocům. Jon Favreau a Dave Filoni mockrát DĚKUJI! May the force be with you. P.S. A ano plakal jsem a jak moc :). ()

• V scéne, keď si Luke Skywalker skladá kapucňu, hrá jeho zvučka z originálnej trilógie. (ČSFD)
  • Din Djarin (Pedro Pascal) pri súboji s Dark Trooperom prežije len vďaka tomu, že má nasadenú prilbu z beskaru. Keď sa mu snaží Trooper rozmlátiť hlavu, nedokáže prilbu rozbiť. Oberyn Martell, ktorého tiež hral Pedro Pascal, zomrel v Hry o tróny, keď mu jeho protivník rozdrvil hlavu. Zomrel preto, že si odmietol nasadiť prilbu. Zaujímavé je tiež, že v oboch súbojoch používal Pedro Pascal kopiju. (ČSFD)
  • Čepeľ svetelného meča, ktorý používa Luke Skywaler, pripomína tvarom meče, ktoré sa objavovali v originálnej trilógii. Tieto svetelné meče mali čepeľ, ktorá tvarom pripomínala klasické meče. V prequeloch, ako aj v sequeloch mali naproti tomu svetelné meče čepele širšie, s kruhovým prierezom a oblým hrotom. (ČSFD)