„To bol teda pôrod!“ - je presná definícia nielen vstupu hrdinky Oľgy (Klára Issová) na svet vzácnou „čelnou“ polohou, ale táto veta vystihuje i jej túžbu nájsť tu pravú lásku. Nie je to však tak jednoduché, možno preto, že ani Oľga nie je jednoduchá. Má so svojim milostným životom veľké plány a tiež veľmi bujnú fantáziu. Mestečko, kde sa narodila, jej však pre realizáciu milostných zámerov nestačí. A tak sa premiestni do veľkomesta. Najskôr predáva v predajni s dámskym prádlom, a musí obslúžiť viac ako tri tisíc žien, než sa stane zázrak a príde ON! Ten prvý a pravý! To si myslí Oľga aspoň do okamihu, keď ho pristihne pri nevere. Oľga študuje psychológiu a tak má svoju situáciu teoreticky zvládnuť. Prax je však iná. Zvlášť, keď sa stretne so známym sukničkárom a ten ju odvezie do karpatských hôr. Alebo, keď sa takmer utopí v kanoe, pred očami toho mladíka... Alebo keď zistí, že ten chlapec, ktorý ju prvýkrát videl nahú, nie je zase až taký kretén... Alebo... Tých „alebo“ je na Oľginej ceste hľadajúcej úžasný vzťah – veľa. Určite však platí, že film je komédiou, z ktorej vyplýva, že čo sa týka lásky, tak... aj keď vám je hrozne, aj keď ste na smiech, tak to proste nesmiete vzdať! (Continental film)

M.i.k.e odpad!

už pár let žiju v domění,že česká "komedie" svého dna dosáhla a to opakovaně...pak se ale z ničeho nic objeví nový film Filipa Renče a hle...pojem dno dostává úplně nový rozměr.Nevím přesně komu je tenhle ultra bizár určený,ale každopádně dělá blbce z chlapů,hovada ze ženských a hlavně absolutní idioty z diváků.Tendenci vypnout jsem měl každých cca 5 minut,nicméně vytrval jsem protože mě zajímalo co paní Pawlowská a pan Renč považují za humor.To je koneckonců asi největší a jediná deviza "zoufalek".Je to tak neuvěřitelně hloupý film,že divák má snahu ho dokoukat aby se přesvědčil,že se mu to nezdá...0% ()

Necrotongue odpad!

Nemám jinou možnost, než tvůrčí dvojici Pawlowská- Renč pogratulovat, dosáhli totiž u mě jasného prvenství- takovou příšernost jsem letos ještě neviděl, a to zahrnuje i jinou katasrofu: Jak se moří revizoři. Už po úvodních třech minutách jsem měl o hodnocení vcelku jasno a konce filmu jsem se dočkal jen díky skvělému tlačítku ffw. Pro tuto sračku (omluvte mou francouzštinu, ale nemohl jsem jinak) nemám jediného dobrého slova. Myslel jsem si, že největším problémem Haliny Pawlowské je příliš kladný vztah k jídlu, ale po dnešku je mi už jasné, že to musí být halucinogeny. Jeden odpad je za tento výblitek choré mysli málo. ()

noelcoward73

Nemyslel jsem si, že to bude taková zábava! Velmi jsem se pobavil a nasmál! K tomu rozhodně přispěly herecké výkony, z nichž vyniká především Klára Issová. Ale dobré byly i vedlejší postavy, například ďábelský Pavel Kříž nebo 3 Mexičané. Jen se obávám, že zde to bohužel skončí podprůměrně. České filmy po roce asi 2000 pečlivě vybírám, protože většinou mě moc nezaujmou (například všechny filmy na motivy Michala Viewegha). Jsem proto velmi rád, že tento film je onou světlou a navíc velmi výraznou výjimkou. ()

Gogo333

Tohle teda byla pěkná šílenost. V knize to může fungovat, ale ve filmu ne. První polovina filmu strašně hektická a jde se od jedný scény k druhé, nějaká návaznost chybí. Většina postav nehorázně trapná a kýčovitá. Druhá polovina filmu se trochu uklidní a dá se na to relativně koukat, ale taky žádná sláva to není. Natož, že to má být komedie tak sem se pousmál asi na dvou místech a jinak nuda. Někoho asi zaujme nahá Issová, já očekával, že si Krejčíková zopakuje Poupata, ale měl jsem smůlu. Issová hraje tu psychopatku dobře a ty její bláznivý výrazy ji fakt jdou. Renč se svým fetišem na oheň (což už dokazoval na Lídě Baarový) si samozřejmě nemohl odpustit plameny, takže je tam zase máme v několika scénách. ()

Big Bear odpad!

Někteří herci dělají zoufalé věci a i když jsou složenky ,,krávy zelný nenažraný'' (pardon dnes růžový) doporučil bych některým příště zvážit zda si své celkem známé jméno musí bezpodmínečně vymáchat v takovéto filmové močůvce. Pawlowská toho bere buď moc, nebo málo o tom není sporu. Zřejmě neměla delší dobu chlapa a tudíž pořádný sex, navíc má mindrák ze své postavy a tak sepsala scénář k této hrůze. A kdopak se jej chopil? No kdo jiný než Renč. Tohoto pána jsem nikdy za dobrého rejžu nepovažoval nicméně sem tam se mu něco povedlo a tak jsem mu sem tam dával šanci. Dnes mne však dostal! Myslel jsem, že po Muzzikantech, které konkurovaly Babovřeskám mně už nic nepřekvapí, ale zdá se ono mnou domnělé dno českých komedií je zkrátka bezedné a stále je na něm co objevovat... Zkrátka nevím. Možná nejsem cílová skupina. Možná nejsem rozvedená nezávislá čtyřicítka bez chlapa, které ujíždí vlak... Každopádně tak trapné neumětelství jsem už dlouho neviděl. Jestli mně minule Kříž šokoval, tak tady jsem z údivu nad jeho rolí nevycházel... Jiří Dvořák mně účastí v téhle hrůze vyloženě zklamal a fakt nevím zda se s těmi parukami pitvořící se do kamery necítil před sebou sám tak trochu blbě. Jediné co potěšilo byl fakt, že Bendovou konečně začali obsazovat do rolí babiček, protože sexbomba na kterou si pořád hraje a jak je obsazována viz. nedávný Špindl fakt není. Zamrzela i Vlasáková a Issovou už vůbec nechápu... Raději si ji budu pamatovat ve vaně plné jablek v Indiánské létu to vše podbarvené písničkami kapely Brutus a zvláštní vůní devadesátek... Tehdá jsem dal za ten film 2 hvězdičky ovšem to jsem netušil, že ,,co je brutální, to je brutální'' a tak dávám odpad jak vyšitý! - ODPAD ()

• „Zoufalé ženy dělají zoufalé věci byl můj knižní debut. A hned bestseller. Když jsem dostala nabídku od producentů na jeho zfilmování, potěšilo mě to,“ řekla scenáristka filmu Halina Pawlowská. (SONY_)
  • Svatba se natáčela v barokním kostele sv. Kateřiny v Praze. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)
  • „Měla jsem z Filipa na začátku rozporuplný pocit. Má svou jasnou představu, kterou chce vyjádřit. Nejdřív mě jeho připomínky štvaly, ale pak mě začaly podněcovat k tomu, že jsem některé scény úplně předělala,“ uvedla scénáristka filmu Halina Pawlowská. (SONY_)