Pozoruhodná cesta fakíra, ktorý uviazol v skrini

• Slovensko Nezvyčajná cesta fakíra, ktorý uviazol v skrini (viac)

Aja je talentovaný, ale chudobný kúzelník a fakír, z malej indickej dediny. Namiesto zvláštnych schopností disponuje vybrúsenými trikmi, zručnosťou a talentom. Jeho chorá matka ho vyšle na tajomnú misiu – má v Paríži navštíviť Eiffelovu vežu. Konflikt s excentrickým taxikárom Aju zanechá neďaleko od Paríža, v známom obchode Ikea. Tam sa zoznámi s najkrásnejší ženou, akú kedy videl, s okúzľujúcou Máriou. Ale jeho nádej na lásku je zmarená, keď v Ikei náhodou uviazne vo vnútri skrine, ktorá je i s ním zabalená a odoslaná naprieč Európou. Týmto však jeho dobrodružstvo neskončí. Naopak tak začne Ajova nedobrovoľná, ale o to to bláznivejšia cesta štyrmi miestami Európy. Dokáže Ajova chytrosť a kúzelnícky kufrík pomôcť k návratu do Paríža, aby znovu našiel svoju Máriu a vyriešil tajomstvo matkinho priania? (Magic Box SK)

Martrix

V okamžiku, kdy se u filmu bavím a nemám potřebu přemýšlet o faktických chybách, kdy si prostě nechám vyprávět příběh a nemám pocit, že se mě tvůrci snaží přesvědčit, že "ten tygr je ovce", dávám automaticky hvězdu navíc. A tady jsem věděl od první minuty, že TO tam je. Podobně přiblblý úsměv na tváři behem celého filmu, jsem měl třeba u Amelie z Montmarteru , nebo Lizy, liščí víly. Bez ohledu na režiséra, nebo původ peněz, jsou to filmy, které v sobě mají jistý evropský půvab, jsou hravě milé, bez zbytečného násilí a jde o originálně napsané příběhy. A Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni má ještě něco navíc. Tvůrcům se podařila neuvěřitelná indy-euro fůze. Hudební číslo v londýnském deportačním úřadě...mazec. Díky tomu indickému podkladu je to všechno barevné, pitomoučce pozitivní a ...prostě tohle mi parádně sedlo. A ano, není to tak úplně komedie...nebudete hýkat smíchy, není to prošpikované hláškami...ale je to celé úsměvné a náladu to jistě zvedne. ()

shabazza

Tento film byl zvláštní, jiný. Evidentně chtěl sdělit nějaké poselství, ale pokud tam bylo, tak se ztratilo někde na hraniční kontrole před Anglií. V pestrobarevném filmu, okořeněném dvěmi písněmi, Ind cestuje do Paříže, aby našel svého otce, ztratí se, kráva mu ukáže cestu, pere prádlo na Italském letišti, sundá si košili, vypráví příběh, potká holku .... možná. Jo a nakonec ho otec vlastně ani nezajímá, protože koupil mamince urnu na popel z IKEA. ()

ostravak30

Fakír, který cestuje napříč Evropou i světem je vcelku líbivý film, protože divákům nabízí odlehčený pohled na současnou Indii i třeba migrační problémy Evropy. Ve filmu je svěží humor a především skvělá hudba a některá taneční čísla. Takové filmy mám rád, ale pravda je, že když se pořádně zamyslíte nad původním začátkem a vlastně i úplným závěrem snímku, tak veselé to nejspíš nebude. Sociální, ale i rodinná situace v této stále se populačně rozvíjející zemi jednoduchá není. Většina Indů žije v chudobě, nebude si moct vzít toho, koho bude chtít a mnozí umírají na ulici, aniž by si toho kdokoli všiml. Přesto zhruba takové filmy mám rád. Končí sice naivně pozitivně, ale co pro nás ostatní mít, než optimistickou naději? I když znalý současných problémů této země chápe, že se jedná opravdu o čistě naivní a naprosto nereálný příběh pro drtivou většinu obyvatel. ()

angel74

Neskutečně milé pohlazení po duši prodchnuté exotickou vůní daleké Indie, které mi vykouzlilo úsměv na tváři a dokonale vylepšilo náladu. Rozebírat to dál nebudu, udělejte si obrázek sami. Já se zkrátka báječně bavila a ráda se k fakírovi zase někdy vrátím. Ještě nesmím zapomenout zmínit, že Dhanush je fakt sympaťák a titulní role mu sedla jako ušitá. (90%) ()

Slarque

Pěkná pohádková komedie, která je v mnohých pasážích docela zábavná. Odehrává se ve světě bez komunikačních bariér, kde si všichni rozumí, ať už jsou zrovna v Indii, Francii, Anglii, Španělsku, Itálii či Libyi. Podobně zjednodušené jsou i vztahy mezi postavami. Ale proč ne, ostatně si film na realitu moc nehraje, i když pracuje s řadou aktuálních témat. ()

• V Paríži sa režisér snažil natočiť kultové pamiatky z nových uhlov, a preto pri niektorých záberoch použil dron. (krasomama)
  • Počas natáčania pri slávnej Fontáne di Trevi v Ríme došlo ku konfliktu s políciou, ktorá trvala na tom, aby štáb dodržiaval od pamiatky dostatočný odstup. (krasomama)