Expanze - Série 1

(séria)
Sci-Fi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2015–2016), 7 h 6 min (Minutáž: 40–45 min)

Tvorcovia:

Mark Fergus, Hawk Ostby

Predloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Kamera:

Jeremy Benning

Thomas Jane, Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo, Florence Faivre, Shawn Doyle, Paulo Costanzo, Athena Karkanis (viac)

Zmizení Julie Maové, bohaté dívky, ze které se stala aktivistka, propojí životy detektiva z Ceresu Joea Millera (Thomas Jane), nedobrovolného kapitána lodi Jamese Holdena (Steven Strait) a političky OSN Chrisjen Avasaralaové (Shohreh Aghdashloová). Uprostřed politického napětí mezi Zemí, Marsem a Pásem se odhalí ta největší konspirace všech dob. (Prime Video)

italka63

Příjemné překvapení, kde tohle scifíčko dodává všechno, co může být. Klade otázky na které se někdy neví jak odpovědět. Země je vlastně kolonista .Ano? Ne? Tak co je vlastně, dobyvatel nových světů, drancujícího nerostné suroviny? Objevitel neznámého, nepřátelského, zničujícího? Obstojí lidstvo celek rasy, nebo si stále bude hrát na pozemšťany, Marťany, Pásany...takže shrnuto, seriál mě bavil, slušná triková stránka, výběr herců dobrý, nad všemi, alespoň pro mne, vyčnívá nádherná žena Shohreh Aghdashloo se svými úžasnými stylovým róbami a mozkem v hlavě. Jdu zhltnout další sérii. ()

warrenur

Velmi zaujimavy a originalny sci-fi pocin, ku ktoremu som sa konecne dostal. Paci sa mi pomerne realisticky (v ramci zanru) scenar, vaznejsi duch bez zbytocneho zlahcovania a spinava atmosfera, v ktorych sa serial nesie. Tiez pomerne zaujimave charaktery a ich pohnutky. Niektore su sice naivne, az idealisticke, ale este stale som vacsinu aspon v tichosti presiel. Zabrdne i do dalsich zanrov, cez krimi, akcak mysteriozno, obcas az horor a posledne dva su v 8mom dieli vynikajuce. Odporucam a idem na druhu seriu. ()

Chrustyn

První série tohoto zajímavého sci-fi seriálu mě neuvěřitelně vtáhla a přestože neoplývá převratnými triky a akce je zde minimum, nedokázal jsem se od něj odtrhnout. Výborná herecká parta, rozdělení na detektivní linku a linku jak z Firefly a hlavně parádní výprava a neustále se měnící kulisy, kdy nemá divák pocit, že se vše odehrává v jednom studiu nebo před zeleným pozadím. První sérii jsem zpracoval jak nic a v seriálu budu s radostí pokračovat. ()

M1k9

Ruku na srdce, po prvním díle jsem seriál téměř zavrhl a to by byla velká chyba, protože The Expanse je přesně to co jsem hledal. Zpracování má pár slabin, ale díky zvyšující se rychlosti děje a scénáře s velkým S postupně mizí. Chvíli trvá, než se tomu člověk adaptuje, ale věřte mi, že to je top seriál, v lecčem podobný GoT. Zajímavé je i propojení s politikou a problémy současného světa. Bude takto vypadat budoucnost lidstva? Něco mi říká, že k tomu směřujeme. Chování a rozhodování lidí je stále spolehlivě stejné. Společenské nůžky se v budoucnosti nejspíš rozevřou do nových dimenzí. V seriálu vystupuje lidský druh a lidé. Je to děsivé. Vakcíny a experimenty tady již s námi jsou. Mám pocit, že nutkání lidem vpíchnout do žil mimozemské látky je hodně silné. Mnoho jedinců to fascinuje. Vyprávět o tom může seriál X-Files a šedá zóna zdravotnictví. Nebuďtě paranoidní, počkejte si na otevření air locku. Seriál je přesně o tom, co bylo zmíněno později, vytvořte technologii, lidé z ní vytvoří zbraň a je zaručeno, že dříve nebo později ji použijí proti sobě. 8.5/10 ()

Necrotongue

První sezóna mě v žádném případě nezklamala, protože jsem se velmi dobře bavil. Líbilo se mi naroubování detektivního žánru na klasickou "scifárnu", přičemž obě roviny fungovaly velice kvalitně. Pravda, narazil jsem na celou řadu momentů, ve kterých haprovala logika, ale rozhodl jsem se je z větší části ignorovat, protože existují jiné seriály, v nichž je přehlédnout nelze. Tvůrcům se podle mého názoru podařilo dobře zpracovat politické tahy a kličky mezi Zemí, Marsem a Pásem asteroidů, ty jsem si užíval. Jsem zvědav na další vývoj, takže se těším i na druhou sérii. ()

• Prvá séria seriálu je založená na prvej polovici knihy "Leviathan wakes". (WalterIK7)