Hora medzi nami

• Česko Hora mezi námi (viac)

Dvaja náhodní spolucestujúci, muž a žena, sa s malým lietadlom zrútia uprostred zasnežených hôr. Po čase sa v týchto extrémnych podmienkach medzi nimi vytvorí silné puto. Keď si uvedomia, že k nim žiadna pomoc nepríde, vydajú sa na nebezpečnú a ďalekú cestu naprieč divočinou. Počas nej sa učia vzájomnej tolerancii a nájdu v sebe silu, o ktorej nemali ani tušenie. (CinemArt SK)

Big Bear

V podstatě souhlasím s ostatními. Jsem fanda do letadel i do do Kate (ještě pořád by stála za nějaké to ztrozkotání jen s ní). A nouzák letadla mně ve filmu vždy potěší. Tady jsem tedy ale nepochopil chování stroje když pilot letoun neřídil a něco vyplo motory... Crash landing byl uděláno celkem slušně, to zase jo... Pak už je to jen výlet zasněženými horami, kde lecos překvapilo. Těžce agresivní predátor, kterému nevadil ani pes, no a pak ta pomalu doutnající jiskérka mezi oběma aktéry... Je samozřejmě zcela v pořádku, že film byl celkem rasově vyvážený a myslelo se i na zviřátka. Škoda jen, že pilot nebyl Asiat, protože Afroameričané ve filmech poslední dobou převládají a Asiaté by se mohli cítit jako menšina... Ale Verbal má pravdu. 3 týdny nemytá Kate a představa, že mám pár zlomených žeber, zkrátka jít do nějaké hodně hot akce s ní asi chtělo opravdu velkou nutnost ukojit strach ze smrti a nabažit se blízkosti jediného dostupného člověka... Trochu diváka znejistí závěr, přeci jen tyhle filmy občas končí všelijak... Ale vše skončí jak má a Dr. House získá nového poradce do teamu. Když to tedy zhodnotím jako komplet, jsou to slabší 3 mandličky. V podstatě úplně zbytečný film, páč jak už se zmínil přítel Malarkey, těchto filmů jsou spousty a jdou více do napětí v rámci survival žánru než tahle milostná romance ve stylu 2 v letadle a pes (měli mu dát jméno Šaryk)... * * * ()

silentname

Dobrý nápad, dobré obsadenie a film vyzerá relatívne dobre. No zvyšok ma akosi nebral. "The Mountain Between Us" na môj vkus stráca veľkú dávku svojho potenciálu veľmi melodramatickým príbehom, nie veľmi fungujúcou love story a veľmi vyumelkovaným a filmovým záverom, ktorý ma neberie, a ktorý vieme odhadnúť. Osobne by som sa nebránil, keby to dokonca bolo aj trošku drsnejšie a uveriteľnejšie. Lebo potom by som viac prežil jednotlivé situácie s našimi protagonistami, čo sa mi moc v tomto filme nedarilo. Herecké výkony sú dobré a v prvej časti to dokonca má aj skutočne skvelé momentky. Ako je zošuchnutie sa z brala, alebo útok pumy. No potom sa film dostane viac do inej roviny a stáva sa to nudným príbehom, ktorý poznáme a vieme ako to nakoniec dopadne. Možno to mohlo skončiť trošku skôr, a ľudia by boli spokojnejší, alebo minimálne ja. Je to zlý film? Nie nutne. Podľa mňa je to pozerateľné, má to celkom dobrú atmosféru a naši hlavní hrdinovia sa celkom dokážu predať. Keby len dokázal ten scenár a situácie, cez ktoré majú prejsť im pomôcť k tomu, aby bol film o niečo zaujímavejší. Nepozrel by som si to znovu a rozhodne mám pocit, že som videl lepšie romantické survival filmy, než je tento. Hodnotenie: C ()

Yoshitsune

Můj názor na tenhle film, je dosti rozpůlený, film chce být jak romantické drama, tak i drsný dobrodružný film, kde přežítí je priorita číslo jedna a však, postavy si i tak najdou chvilku, na šukačku. Herecky je to bezchybné a Idris Elba, je právě v takovýhle filmech nejsilnější, drama to sou emoce, city a i konflikty, Elba právě v takových filmech, prostě exceluje ať už jako fanatik nebo lékař. Kate Winslet, kromě toho že stárne do krásy, tak je prostě stále vynikající herečka, byť její postava zde má kvantum smůly, naštěstí ji Elba furt zachraňuje. Takže já bych chtěl, čistě romantickou záležitost, ale v tu chvíli se začíná ozývat druhá stránka filmu a celé to prostě kazí, film na můj vkus, jde až moc na ruku postavám a tak i přes několik dramatických scén, sem se nedočkal něčeho vážného. Film tím pádem, neví co chce být a tak balancuje mezi těmito dvěma žánry a já sem nedostal, ani pořádný romantický film, natož pak dobrodružný film. Však plusem je posledních patnáct minut. ()

Morholt

Když jsem si pročítal, kdo všechno z projektu odstoupil, tak jsem byl spokojený, protože Winsletka patří do mojí TOP3 a Luthera jako herce také můžu. Ale tím ta spokojenost skončila. Pád letadla oukej, první dny také ušly, ale pak mi to začalo připomínat náš dubnový výlet na Blaník. Taky jsme sebou měli buchtu a čokla. Jen v tom nebylo tolik romantiky. Ale vyflusaní jsme díky tomu talentovi, co řekl "Hele, tudy to bude kratší!", byli přibližně stejně. Takže jestliže čekáte nějaký nervydrásající survival, nechte si zajít chuť. Ale i tak se mohl film zaseknout na průměru, kdyby to Abú nezabil poslední cca dvacetiminutovkou. Takovej kýč by se měl snad i trestat. 35% ()

misterz

Podľa môjho názoru trochu nadhodnotené. Príbeh podľa osvedčenej survivalovej schémy, no žiaľ prešpikovaný od hlavy až po päty mnohými klišé romantickými cukríkmi a sladkou nepríjemnou pachuťou patetizmu, ktorý sa dostaví hlavne v závere. A to radšej nehovorím o častej nude, vrátane samotného boja o prežitie a atmosfére, ktorá sa vlastne ani nedá nazvať atmosférou. Puma tak vysoko v horách? No neviem, nie som zoológ, ale asi to bol jediný možný dravec primeranej veľkosti, ktorého mohli do filmu capnúť. No proste z filmu síce sála snaha o dobrodružstvo a romantiku v jednom hrnci, avšak tá je utopená v mori pátosu, nudy a trápnych nápadov. Slabší priemer. 55/100 ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Během závěrečných titulků hraje „Dusk Till Dawn“ od ZAYN Feat. Sia. (Duoscop)